Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Moje místo pro poplakávání nad malými linuxovými strastmi a pro radost nad malými linuxovými radostmi.
Většinou to však budou výkřiky do prázdna nad věcmi, se kterými si neumím poradit, ale které mě nutí nad nimi se zamyslet.
Proto blog a ne diskuse nebo zprávičky...
S velkou pompou jsem si pořídil wi-fi klienta SMC 2662W-AR a zkusil jsem ho rozchodit. Stáhnul jsem si CVS verzi atmelwlandriver a následoval instalační proceduru, která je opravdu jednoduchá: make a make install.
Jenže končím u ...
[root@srotik atmelwlandriver]# make usb
Building usbvnetr
Debug
make[1]: Entering directory `/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug'
make[2]: Entering directory `/usr/src/linux-2.6.14'
WARNING: Symbol version dump /usr/src/linux-2.6.14/Module.symvers
is missing; modules will have no dependencies and modversions.
CC [M] /opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.o
/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.c: In function ‘VNetGetSystemTime’:
/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.c:846: error: invalid lvalue in assignment
/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.c: In function ‘usb_vnet_disconnect’:
/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.c:2265: error: ‘URB_ASYNC_UNLINK’ undeclared (first use in this function)
/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.c:2265: error: (Each undeclared identifier is reported only once
/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.c:2265: error: for each function it appears in.)
make[3]: *** [/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/vnetusba.o] Error 1
make[2]: *** [_module_/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug] Error 2
make[2]: Leaving directory `/usr/src/linux-2.6.14'
make[1]: *** [all] Error 2
make[1]: Leaving directory `/opt/compile/atmelwlandriver/cvs/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug'
make: *** [usbvnetr] Error 2
Zkoušel jsem kde co, hledal jsem, ale nic. Ted to ale vypadá docela dobře. Našel jsem zdrojový RPM balík atmelwlandriver pro Berry Linux (LiveCD distribuce Linuxu, založená na Fedora Core 4) a ten nakonec proběhl (musel jsem tedy ještě napsat make scripts v rozbalených zdrojácích jádra . Jen jsem zjistil, že jsem si udělal balíček s moduly pro PCMCIA a ne USB
Jenže USB modul mi stále končí na chybě...
/usr/src/redhat/BUILD/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/rx.c: In function ‘MgmtFrameProcessing’:
/usr/src/redhat/BUILD/atmelwlandriver/objs/usbvnetr/debug/rx.c:753: error: invalid lvalue in assignment
Což je chyba, se kterou si neumím poradit (a ani další).
Jedinou mojí radostí je, že se mi ho nepodařilo rozchodit ani pod Windows s originálními ovladači
Tiskni
Sdílej:
Nechtěl jsi to dát spíše do diskuzního fóra (i když - uznávám - otázku tam nikde žádnou vyslovenou nevidím...)? Btw, ten tag PRE v zápisu nedělá v kombinaci s dlouhými řádky dobrotu...ad 1) To jsem si právě napsal do popisu blogu. Kdybych měl opravdu otázku (tj. nebyl bych to schopen a ochoten řešit a chtěl bych pomoc ostatních), tak to určitě do diskuse dám