Jack Dorsey představil (𝕏, Nostr) svůj nový projekt bitchat. Jedná se o bezpečnou decentralizovanou peer-to-peer aplikaci pro zasílání zpráv bez potřeby internetu, serverů a telefonních čísel. Využívá se Bluetooth Mesh Network. Detaily v technické dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici pod licencí Unlicense.
Hudební přehrávač Amarok byl vydán v nové verzi 3.3 "Far Above the Clouds". Nově je postaven na Qt6/KF6 a využívá GStreamer místo Phononu.
Společnost IBM představila novou generaci svých serverů: IBM Power11.
Multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem Ardour byla postavena na GTK2. Vývojáři neplánovali její portaci na GTK3 nebo GTK4. Naopak, v lednu loňského roku si vytvořili vlastní fork GTK2 s názvem YTK. Ten v únoru letošního roku přestal být volitelným a nově byla zcela odstraněna podpora GTK2.
Byla vydána nová verze 6.4 linuxové distribuce Parrot OS (Wikipedie). Jedná se o linuxovou distribuci založenou na Debianu a zaměřenou na penetrační testování, digitální forenzní analýzu, reverzní inženýrství, hacking, anonymitu nebo kryptografii. Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Společnost initMAX pořádá sérii bezplatných webinářů věnovaných novému Zabbixu 7.4. Podrobnosti a registrace na webu initMAX.
… více »Byla vydána verze 7.0 open source platformy pro správu vlastního cloudu OpenNebula (Wikipedie). Kódový název nové verze je Phoenix. Přehled novinek v poznámkách k vydání v aktualizované dokumentaci.
E-mailový klient Thunderbird byl vydán ve verzi 140.0 ESR „Eclipse“. Jde o vydání s dlouhodobou podporou, shrnující novinky v upozorněních, vzhledu, správě složek a správě účtů. Pozor, nezaměňovat s průběžným vydáním 140.0, které bylo dostupné o týden dříve.
Organizace Video Games Europe reprezentující vydavatele počítačových her publikovala prohlášení k občanské iniciativě Stop Destroying Videogames.
Společnost Raspberry Pi nově nabzí Raspberry Pi Camera Module 3 Sensor Assembly, tj. samostatné senzorové moduly z Raspberry Pi Camera Module 3.
Moje místo pro poplakávání nad malými linuxovými strastmi a pro radost nad malými linuxovými radostmi.
Většinou to však budou výkřiky do prázdna nad věcmi, se kterými si neumím poradit, ale které mě nutí nad nimi se zamyslet.
Proto blog a ne diskuse nebo zprávičky...
Vyšlo nové Wine 0.9.4, takže nejvyšší čas vyzkoušet Google Earth.
Na starších verzích jsem měl trochu problémy, ale nová, čistá instalace a nastavení WINE pomocí Wine Tools (tedy i funkční Internet Explorer 6) se podařila. Instalace Google Earth byla také bez problémů a spuštění nakonec taky. Google Earth se ovšem chová přesně tak, jak píší o Google Earth na WineHQ App DB - nefungují menu (schovat se ale dají pomocí CTRL+1 a CTRL+2), fonty jsou trochu rozhozené, ale zoomovat a vyhledávat jde.
Ještě chci zkusit World Wind, ale ten asi neprojde...
Tiskni
Sdílej:
Google Earth mi přijde jako velice zajímavý projekt, ale...
Použili jste už ho někdo k nějakému praktickému účelu? Já jsem ještě takový nenašel, je to sice krása, dívat se, jak to máme všechno hezky zmapované, ale tenhleten prožitek je asi jediné, co z toho mám.
Takže, nějaké praktické využití?
Ok, beru :_)
Tu Areu 51 jsem hledal asi tri minuty, furt jsem se motal kolem Salt Lake City, pak jsem do vyhledávání napsal "Area 51" a bylo to :_)