Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
Amazon koupil společnost Bee zaměřenou na nositelnou osobní AI aktuálně nabízející náramek Pioneer (YouTube) s mikrofony zaznamenávající vše kolem [𝕏, LinkedIn].
Společnost Teufel nedávno představila svůj první open source Bluetooth reproduktor MYND.
Byla vydána verze 4.2 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
To co je popsané v odkazu nezní tak strašně, úložiště pro zálohy a hosting, to je vcelku běžné. Rád bych si 80GB svých záloh uploadoval na jiný kontinent do spolehlivého úložiště, to je snem mnoha administrátorů. Moje veřejná data tam budu rád zálohovat pomocí rsync. A ta soukromá jim tam klidně našoupu zabalená v .gpg souborech.
Pokud to nebude jejich primární uložení, pak to je docela dobrý nápad pro zálohu. Teď jde o to jaké to bude mít provedení (neočekávám žádný standard, windows only, cena apod.).
Podobné argumenty jsem očekával.
Ad důležitost dat: Ano je to jen rss čtečka, ale u pošty už by mne to zamrzelo mnohem více. A budiž to varováním pro případy až bude on-line textový procesor, tabulkový kalkulátor apod.
Ad zálohování: Nevím jak váš home, ale můj (nejen home) je zálohován. 1. Denně se zrcadlí na druhý disk (pomocí rsync), jednou týdně se zrcadlí na jiný počítač na jiném konci města. 2. Vybraná (podle důležitosti a velikosti) data pak jsou na ten počítač přenášena denně (pomocí flashdisku a unison, nejen z důvodu zálohy). 3. A jednou měsíčně jsou vybraná data vypalována. Samozřejmě, že první dva body jsou plnně automatické a u třetího mám script, který jen spustím a založím médium. To víte, já mám je svým datům poněkud osobní vztah . Ale k tomu musí dojít každý sám (u mne bohužel po jejich opakované ztrátě
).
Tiskni
Sdílej: