Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
V uplynulých dnech byla v depu Českých drah v Brně-Maloměřicích úspěšně dokončena zástavba speciální antény satelitního internetu Starlink od společnosti SpaceX do jednotky InterPanter 660 004 Českých drah. Zástavbu provedla Škoda Group. Cestující se s InterPanterem, vybaveným vysokorychlostním satelitním internetem, setkají například na linkách Svitava Brno – Česká Třebová – Praha nebo Moravan Brno – Břeclav – Přerov – Olomouc.
Byla vydána nová verze 8.7.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Před 30 lety, k 1. 7. 1995, byl v ČR liberalizován Internet - tehdejší Eurotel přišel o svou exkluzivitu a mohli začít vznikat první komerční poskytovatelé přístupu k Internetu [𝕏].
java -cp .:lib/mysql-connector-java-5.1.5-bin.jar:lib/inyjar.jar
atď.
Pod Windows väčšinou ako:
java -cp .;lib/mysql-connector-java-5.1.5-bin.jar;lib/inyjar.jar
java -jar mail.jar -cp .;lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar java.lang.ClassNotFoundException: com.mysql.jdbc.Driver
Class-Path: lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar
java -jar mail.jar
2. Pridať mail.jar do classpath a spúšťat to explicitným uvedením hlavnej triedy:
java -cp .;lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar;mail.jar HlavnaTrieda
Presne tohle prave nefunguje. Vubec nevim proc.V tom případě se podívejte do toho souborujava -jar mail.jar -cp .;lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar java.lang.ClassNotFoundException: com.mysql.jdbc.Driver
mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar
(např. unzip
). Nejspíš je to jen distribuční balíček (rafinovaně s koncovkou .jar
místo .zip
), který v sobě obsahuje nápovědu, licenci atd. a mimo jiné taky kýžený balíček mysql-connector-java-5.0.8.jar
.
-jar
má přednost před -cp
– pokud použijete -jar, vezme se classpath
, která je uvedená v manifestu toho jar
a classpath
uvedená na příkazové řádce se ignoruje. Je to potřeba spustit příkazem
java -cp .:lib/mysql-connector-java-5.0.8-bin.jar:mail.jar balicek.a.TridaPoslední parametr je hlavní třída, je taky uvedená v manifestu v
mail.jar
. Na Linuxu se jako oddělovač cesty používá dvojtečka, ne středník.
-jar
..
When you use this option, the JAR file is the source of all user
classes, and other user class path settings are ignored.
Kdyby někdo věděl, kam přesně umístit mysql-connector*.jar aby to bylo přenosné a systémové, byl bych velmi vděčný. Asi to bude vyložená kravina, kterou nevidím, způsobená víkendemSprávný postup je jít na to z opačného konce.
mysql.connector.jar
umístíte kam je libo (resp. kam by asi tak patřil v struktuře adresářů, kterou používáte), a pak sdělíte aplikaci, kde ten soubor je. Buď jí spouštíte z příkazového řádku rovnou příkazem java
, pak ji přidejte na classpath
toho příkazu. Nebo něco podobného dělá nějaký skript, kterým aplikaci spouštíte, pak upravte ten. A nebo má aplikace přímmo v nějaké konfiguraci možnost nastavit cestu k dalším souborům, které se přidají na classpath
.
Tiskni
Sdílej: