Masivní výpadek elektrického proudu zasáhl velkou část České republiky. Hasiči vyjížděli k většímu počtu lidí uvězněných ve výtazích. Výpadek se týkal zejména severozápadu republiky, dotkl se také Prahy, Středočeského nebo Královéhradeckého kraje. Ochromen byl provoz pražské MHD, linky metra se už podařilo obnovit. Výpadek proudu postihl osm rozvoden přenosové soustavy, pět z nich je nyní opět v provozu. Příčina problémů je však stále neznámá. Po 16. hodině zasedne Ústřední krizový štáb.
Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
on už ten server s SSH přístupem a veřejnou IP bude problémPro streamování videa po Internetu musíš být překvapivě připojený k Internetu.
Ideální představa je, že by to video potom bylo vložené do stránky.Inspiruj se Českou televizí. Obvykle nějaký <object>, který vloží do stránky stream. Ale upozorňuji, že prohlížeče spousty lidí nedokážou video přehrát (nemají plugin), takže tam pro jistotu dej ještě adresu streamu pro otevření v externím přehrávači.
připojení k internetu != veřejná IPpřipojení do privátní sítě != připojení k internetu Samozřejmě, lze to při použití různých proxy, natů a podobných technologií jako částečné připojení, ale určitě ne plnohodnotné, to je pouze obchodní trik.
Někdo tu inzeroval IPv6 gateway přes TCP tunel. Takže veřejná adresa problém není.
Pokud ale budete mít více jak několik diváků, tak vám ucpou linku, neb multicast se nenosí. Budete potřebovat relay na lepší lince. Od vás do ní půjde jen jeden proud, klienti se budou připojovat na ni, kde se proud bude kopírovat.
Kdysi jsem tohle dělal. vlc dělat zdroj (překódovával se MPEG-2 RTP proud na MPEG-4 a Vorbis v Oggu) a proud posílal na relay, kde běžel icecast. Na ten se pak připojovali klienti. Nicméně tehdy měl MPlayer s takovým Ogg proudem problémy, vlc jako klient fungoval perfektně.
Párkrát tady někdo už to řešení zmínil. Notebook do kterého cpeš přes FW video z kamery/střižny, tam ho enkódíš rovnou do finální kvality, zenkóděný video pak posíláš na server, který je někde na tlustý lajně v serverovně a k němuž se připojujují klienti.
Nejde ani tak o použité technologie. (RealMedia, Falsh, Windows Media, ...), ale o to, že bez toho serveru se prostě neobejdeš. Co se pak týče volby technologie, tak se to chce zaměřit i na takové věci jako, aby to celý nešlo do kytek když vám někdo vytrhne kabel k notebooku, nebo od kamery, apd.
Jinak v dnešní době lidi nejvíce ocení stream ve Flashi, na druhém místě pak Windows media.
Jinak v dnešní době lidi nejvíce ocení stream ve Flashi, na druhém místě pak Windows media.Už aby dnešní doba skončila. Nicméně pracovat se dá s obojím, ale zahrnul bych aspoň přímé odkazy na streamy pro přehrávače, ať se to dá normálně pustit.
Tiskni
Sdílej: