Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Funguje jednoduše, v okamžiku, kdy zjistí stránku s knihou, nabídne její stažení, při kterém je automaticky posouvána posuvná lišta s obsahem a nově nahrané stránky se uloží jako PNG obrázky do zvoleného adresáře. Díky tomuto primitivnímu principu fungování by měl být snad poměrně odolný vůči změnám, kterými se Google proti stahování může bránit.
K fungování vyžaduje XULRunner, ten dost možná již máte nainstalován v rámci základní instalace vaší distribuce, případně jej lze stáhnout zde. Tomu se předhodí soubor examples/googleBooksDownloader/application.ini
z aktuální verze projektu XULJet.
Tento prográmek je napsán v JavaScriptu. Základ tohoto příkladu také může posloužit jako alternativa ke Greasemonkey v případech, kdy toto rozšíření nemusí dostačovat.
Tiskni
Sdílej:
Přidal jsem tam ještě lištu, pomocí které se dá (i během stahování) měnit rychlost posouvání, což se může hodit, pokud u některé knihy Google omezuje počet zobrazených stránek za určitý čas.
Také doplním, že před stahováním je lepší si přepnout zobrazení na maximální zvětšení a že se během stahování dá v knize pohybovat, takže lze přeskočit třeba na stahování až od druhé poloviny.
Na spojení PNG do jednoho PDF lze použít třeba imagemagic (příkaz convert
)
>>>Funguje jednoduše, v okamžiku, kdy zjistí stránku s knihou, nabídne její stažení, při kterém je automaticky posouvána posuvná lišta s obsahem a nově nahrané stránky se uloží jako PNG obrázky do zvoleného adresáře. Díky tomuto primitivnímu principu fungování by měl být snad poměrně odolný vůči změnám, kterými se Google proti stahování může bránit.
Kdy uz autori konecne pochopi, ze nemaji sanci.
jakmile se najde nadsenec tak neexistuje zpusob jak zamezit kopirovani.
Proc teda zbytecne bojovat ?