Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Po troškách, ale přece: xine-lib 1.0.3a.
Tiskni
Sdílej:
# cat xine-lib-formatstring.patch --- src/input/input_cdda.c.old 2005-05-28 11:26:59.000000000 +0200 +++ src/input/input_cdda.c 2005-10-02 01:43:47.921856832 +0200 @@ -1473,7 +1473,7 @@ static void _cdda_save_cached_cddb_infos return; } else { - fprintf(fd, filecontent); + fprintf(fd, "%s", filecontent); fclose(fd); }Je to ono, ne ? Stabilita nás zajímá.
a nevyviji vlastni patche ani nezaclenuje nic z jinych zdroju nez original.:)))Popravdě by to Patrik asi těžko stíhal, dělat Slacka a ještě programovat patche do různého softwaru!
Je to ono, ne ? Stabilita nás zajímá.To není stabilita, akorát tam máte opravený security bug. To že 1.1.x není stabilní větev jedním patchem nezměníš.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
09.10.2005 security problem and fix A security problem has been reported to us by Ulf Harnhammar from the Debian Security Audit Project. Thanks a lot for finding this. You can read more about this problem in our advisory, but let me summarize it for you: Nasty things can happen simply by listening to your favorite CD. So be sure to upgrade to the freshly released version 1.0.3a of xine-lib. Unfortunately, this will not give you much more than a fix for this specific problem, because all the shiny new stuff is still hidden in the not-yet-stable 1.1 series of release.
A nové KDE vyšlo až dnes:
On October 13th 2005, the KDE Project released KDE 3.4.3.
Z'LI0(%:`&/NRU`Y0"@8.L%.%PG(%!D>"<!@C(4&'?`UO!/$"K\2)+!1K',R'
2V,*3$D-EG4PC!<*(%%I"<*$`
`
Tak jak tak, mi to nedalo a už se to vaří.Jojo, včera jsem taky kompiloval... asi 2-3 hodiny. Žádný změny jsem zatím nezaregistroval. Jen kicker. Ten applet Rychlé spouštění aplikací - když přesuneš ikonku ve verzi 3.4.2 (a asi i starších), tak je tam pak 2x a jednu musíš zahodit.