Dle analytics.usa.gov je za posledních 90 dnů 6,2 % přístupů k webových stránkám a aplikacím federální vlády Spojených států z Linuxu.
Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Možná nosím sovy do Athén, ale dneska jsem zjistil náhodou a poprvé, že online sběrna Globusu má klientskou aplikaci dostupnou i pro Linux.
Myslím, že si za to zaslouží pochvalu. Aplikace je jednoduchá, ale dělá přesně to co má, umožňuje snadný upload fůry fotek do sběrny. Kdo to někdy zkoušel přes prohlížeč, umožňující vybrat jen jednu fotku najednou, a nebo přes pakování do .zip souborů, které ale nesmí být větší než 20 MB, ví, jaká hrozná práce to je. Tady si nalistujete adresář, vyberete klasicky přes myš a CTRL nebo myš a SHIFT nějaké nebo všechny fotky, klik a hotovo. Rychlé elegantní snadné.
Aplikace dokonce při druhém spuštění vidí fotografie přidané při předchozím spuštění, pokud nebyly definitivině odeslány ke zpracování.
Hned jsem se zajímal, kdo aplikaci vytvořil, ale ač to není dneska zvykem, aplikace nemá about box a ani v nápovědě nejsou žádné informace o autorech.
Nyní už mi ke štěstí chybí jen to, aby někdo do digikamu napsal XP publishing wizard klienta. Kupodivu se k tomu nikdo nemá, ač serverové strany jsem potkal už jistě více než 10 klonů. Skoro to vypadá, že na linuxu běží mnohem více online minilabů, než fotografů.
UPDATE
Tak na speciální přání jeden obrázek:
Druhý obrázek:
A odkaz na stránku s licencí, přes kterou je nutné projít pro zobrazení linku na aplikaci.
Tiskni
Sdílej:
kdyby to někdo chtěl napsat pod GPL, tak mu to můžu zaplatitK takové nabídce se připojuji. Na hotový GPL kód bych přispěl štědrou částkou.