Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Obecne me irituji fotky bez okraju, protoze v temne komore si dal kazdy tu praci a bily ramecek udelal, to proste k fotce patri.Řekl bych, že s tím "dal tu práci" je to trochu jinak. Fotopapír se prohybá, takže se musí něčím zatížit a to něco (nevím, jak se to jmenuje, takový dvě na sebe kolmý kovový pravítka na bílý desce) tam právě vyrobí ten rámeček, protože to stíní. Takže rámeček je spíš takový vedlejší efekt. Mě se nelíbí, proto jsem ho vždycky odřezával řezačkou.
Sice nejsem žádný estét, aletaké bych preferoval fotky bez rámečků. Takovéto okrasné se k reportážní fotografii vůbec nehodí, a obyčejný rámeček není problém v případě webu vytvořit z neorámečkované fotky pomocí CSS.
Článek se mi ale jinak líbil, četl se dobře
S CSS si na abicku moc hrat nejde, parkrat jsem na to narazil, kdyz jsem chtel nechat fotky nejak konkretne rozmistit nebo obtekat. Ale zase kdyby to slo, tak by snad ani nedalo zajistit, aby se nerozpadla stranka jen kvuli spatnemu inline stylu v blogu.To je pravda a je to škoda (i když by to mohlo dopadnout přesně tak, jak píšeš). Možnost nechat třeba obtékat obrázky zamrzí, a ještě víc mi chybí možnost například zobrazit vykreslenou tabulku - bez čar je totiž tabulka straně nepřehledná.
jedno sú hodnoty a jednotky (height, padding, border-width), iné enumerácie (display, border-style). Otázne sú color, class. btw, čo tak povoliť užívateľom ich vlastné class-y, napr pre blog, a vkladať ich do výslednej stránky?
Prechod na msoffice07 neni pro lidi problem, je to skoro stejne jako prechod z msoff2k na 2k3 (jen vedet jak na to).Ono se dá někde nastavit, aby MSO007 měl menu? Kde? Sem s tím! Třeba ten nový zázrak potom půjde normálně používat.
Redhat poslal … což jsou lidé, kteří mají k vývoji Linuxu mnohem blíže, než kdy bude mít jakýkoliv pražský zaměstnanec Microsoftu.
Kdyby ne, byl bych poněkud znepokojen. :-)
(BTW, ta firma se jmenuje Red Hat, ne RedHatKdyž už chceš prudit, tak by si mohl alespoň vědět, že ta firma se jmenuje Red Hat, Inc.
Red Hat Czech, s.r.o.
pokud máš na mysli českou pobočku.
I tak bych byl znepokojen, kdyby v Microsoftu seděli lidé, kteří mají k vývoji linuxového jádra blíž než zástupci Red Hatu. :-(
(Jde mi jen o drobné rýpnutí, že ta citovaná věta byla asi myšlena trochu jinak, než jak zní.)
Tiskni
Sdílej: