Po 9 týdnech vývoje od vydání Linuxu 6.15 oznámil Linus Torvalds vydání Linuxu 6.16. Přehled novinek a vylepšení na LWN.net: první a druhá polovina začleňovacího okna a Linux Kernel Newbies.
Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Nemohu si pomoct, ale nevím co si z hodnocení blogů a článků mám vzít a co udělat pro to, aby hodnocení bylo k něčemu. Jelikož jde o tajné hlasování, každý si hlasuje jak chce bez ohledu na obsah textu. Hodnocení mých posledních blogů mě zarazily. Jednoduchá informace o nové verzi programu a pro představu několik screenů. Nakonec to ale chápu. Jednak je tam moje fotka, pod fotkou text, který je straaašně ošklivej a téměř protiústavní a na obsah blogu čas prostě nezbyde. Co mě ale zaráží je třeba hodnocení i jiných blogů. Kupříkladu Pan J. Jílka si napíše blog už má nulu, ale ani jeden zápis. Někomu se to nelíbí, ale co se mu nelíbí nikdo neví. Je mi jasné, že stačí napsat pod hezkým jménem a hezkou fotkou hesla o tom jak jsem naučil tátu nebo souseda pracovat s Linuxem a klidně to celé může být úplnej blaf, ale nakonec to stejnak bude príma hodnocenej blog.
Napadlo mě řešení. Abych si já i ostatní z hodnocení něco užitečného vzali, aby hodnocení bylo k užitku a né jen k vyjádření sympatie, myslím že by bylo dobré, pokud to jde, mít možnost si zobrazit pod celkovým hodnocením kdo jak hlasoval. Nakonec hlasují jen registrovaní a já bych si pak z této informace vzal ponaučení. Tenhle dává jen nuly, tak to neřeším, toho si vážím a dostal jsem od něj dvojku.
Možná by nebylo špatné, také mít možnost podívat se k registrovanému a dozvědět se, jak hlasuje. Třeba bych se dozvěděl, že dává vždycky nulu, tudíž je pro mě zbytečné jeho hodnocení brát v úvahu.
Tiskni
Sdílej:
Hodnocení mých posledních blogů mě zarazily. Jednoduchá informace o nové verzi programu a pro představu několik screenů.
Někomu (třeba mně) se například takové příspěvky nelíbí. Ne proto, že by byly špatně napsané (nevím, nemohu posoudit, na recenze software jsem si nikdy nepotrpěl), ale proto, že si myslí, že tu nemají být, a to ani v případě, že byste je sem nedával jako provokaci. Vy máte samozřejmě právo je chrlit, ale stejně tak my máme právo dát vám za ně nulu. Понятно?
Ale rici nakolik by takova featura byla vyuzita. Moc zrejme ne, protoze nez bych si precetl nejaky seznam, to radeji jenom ockem preletim obsah.
U blogu stejne vybiram prez RSS - podle nadpisu, perexu.
Shrnuti: Mozna by to bylo nekdy fajn, ale pocet lidi co by to pravidelne (a pouze v zajmu veci) vyuzivali nebude moc, navic jsou s tim dozajista velke problemy spojene s implementaci. Osobne jsem tedy spise ano, muj nejaky takovy objektivni nazor je NE! (vzhledem k prvnimu komentari a predchozimu textu zrejme ponekud prekvapive coz?) :))
A proč? Abys je pak mohl třeba buzerovat? To už pak nebude hodnotit nikdo. A pak bys třeba chtěl vědět kdo si na článek klikl, ale už ho neohodnotil. Dle mě zbytečnost. Stačí vědět kolik lidí hlasovalo a jak. Možná tak ještě to rozepsat podle jednotlivých známek. Pokud se ke svému hlasování chtěli nějak vyjádřit, tak tak učinili do komentářů.
Myslím, že pod některými tvými blogy už byly tyto důvody rozebírány.
Mě osobně ty představované aplikace moc neoslovily, blogy jsem nehodnotil ani tak ani onak. Aplikace které v linuxu používám mi plně nahrazují aplikace pod win. SS -> Krusader, Pspad -> Kate, Quanta, Irfan -> gqwiev. ostatní používám stejné pod linuxy i win. Gaim, FF, TB, Gimp, Inkscape, Dia.
Denně střídám win (práce) a linuxy (doma) a nečiní mi to problémy. Snad jen občas nadávám, když potřebuji pod win něco udělat a ono to nejde tak jednoduše jako pod linuxem.
Jediná aplikace, kterou bych uvítal, je nativní linux (nebo alespoň java) klient pro nahrávání fotek do fotolaboratoře. Nahrávat přes webovy formulář větší množství fotek (50 a více) je hodně neefektivní. Zatím jsem to vyřešil pomocí Zoner photo client a wine. Pracovat se s tím dá, ale ideální to není.
A proč? Abys je pak mohl třeba buzerovat?Nikoho osobně neznám a písemný atak a urážky jsou zde nepřípustné.Proto tam bylo slovo třeba.
Pořád nechápu k čemu ti bude vědět, že zrovna David ti dal 0. To jako uděláš speciální blog pro Davida?
Pokud chceš vědět co je špatně, můžeš uspořádat anketu.
Tenhle dává jen nuly, tak to neřeším, toho si vážím a dostal jsem od něj dvojku.
Tak tohle mě dostalo... :) Společenské hodnocení podle toho jak mi lidi lezou do zadku :)
Některé lidi prostě už nebaví se opakovat pořád dokola. Svoje už si řekli v předchozích x blozích.