Americký výrobce čipů Intel propustí 15 procent zaměstnanců (en), do konce roku by jich v podniku mělo pracovat zhruba 75.000. Firma se potýká s výrobními problémy a opouští také miliardový plán na výstavbu továrny v Německu a Polsku.
MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Docela pěkný editor textů a dalo by se říci hezké a jednoduché vývojové prostředí českého původu je editor CodePad. Já osobně ho nepoužívám, zvykl jsem si na PSPad. Ale kamarád, který cracknul kernel32.dll z WindowsXP SP1 i SP2, aby na něm mohl vytvořit nové jádro s dokonalým procesním firewallem, ho použil a velice si ho vychvaloval. CodePad je rychlý, spolehlivý, nenáročný a požadavky splňující editor který se chová tak, jak je velká část uživatelů zvyklá (jednotné klávesové zkratky, grafické zvýraznění a dopisování kódu, jednoduché, dobře vyřešené konfigurační klikátko, ...).
Tiskni
Sdílej:
:he
asi ničemu nepomůže, ale mohl jsem si uvědomit, že Linuxák používa styl odpovědí: si to naprogramuj, máš manuál, podívej se do helpu. Osobně mi to je jedno, ale takhle Linux podle mě opravdu nikoho nenadchne.
PS: Nadávat na to, že tu píšu o programu pro Windows a přitom řešit jak rozchodit Bulánky, Windowsí verzi Unreala, a další Win programy mi přijde dost linuxodemagogické.
:he
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
krumplik petr # emerge --search codepad Searching... [ Results for search key : codepad ] [ Applications found : 0 ]Tak nevím, ale asi si ho nevyzkouším... Jinak psát zrovna sem takový bláboly o "aplikacích nenáročných na desktop" (což mimochodem nechápu, co je) z windows, už skutečně hraničí s duševní chorobou. Kdysi na průmce nám něco říkali o asertivní metodě, která se jmenuje "metoda pokažené gramofonové desky". Možná se tak snaží pan Plešinger tady prosadit, když už nic jiného neumí. Anebo je to prostě blb.
když ke svému uspokojení potřebujete nazývat druhého idiotemMy už jsme takoví, že idiota nazveme idiotem...
PSPad, CodePad, Dev-Cpp? jEdit + pluginy.
Kvalita a použitelnost mě nezajímá, není to pro Linux a tak je to špatnej program a basta. Navíc protože to není pro Linux, tak jeho vlastnosti jsou špatné.Blablablabla. Proč nám ten software tady předvádíte? Nikdo o to nestojí.
Na nelinuxových portálech se běžně vyskytují recenze původně Linuxových aplikací i celých distribucí.Fajn, dostal jste mě... takže co takhle recenze na BeOS* programy na Win. serveru? *) můžete nahradit libovolným systémem, ze kterého se nedá vykroutit tak, jako to P. udělal v případě Linuxu
u CodePadu a PSPadu jiný uživatel podotknul, že pod Windows má raději jiný editor ale myslí si že PSPad a CodePad jsou dobré produktyA přínos uživatelům Linuxu?
Já ti to zkusím vysvětlit. Pokud přirovnám Linuxáře ke sběratelům vláčků, tak když budeš sběrateli vláčků vysvětlovat výhody hraní si s panenkou Barbie (ekvivalent tvého psaní o Windows programech), tak tě taky přetáhne nějakou tou lokomotivou. Proč? Protože má vláčky rád a ty mu nutíš něco jiného.
Máš pravdu že komunita neodsuzuje aplikace, ale autora.Nuž, ako sa človek uvedie, tak ho vnímajú...