Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Koukal jsem, že můj oblíbený program WinSCP, se dostal do první desítky ohodnocených projektů soutěže SourceForge.net Community Choice Award. Že by na něm něco bylo? To by bylo, kdyby byl i pro Linux, že jo.
Tiskni
Sdílej:
Panebože NA CO?! WinSCP považuji za díru mistra tesaře jak se dostat z Windows na non-MS stroje. Proč bych měl probůh pouštět další grafické klikadlo, když mi stávající nástroje spolehlivě fungují? Při eleganci příkazové řádky, seznamte se prosím nejdřív s tím jak se dá použít sshfs a smbmount! Proč bych měl jak idiot překlikávat mezi okny, když mohu mít připojeno v jednom chlívku současně X strojů jak unixových (s ssh) tak od MS (mount s typem cifs) a JEDNÍM VRZEM s nimi pracovat buď přes klasické konzolové nástroje, nebo čímkoliv jiným co funguje obdobně svižně.
A když už bych náhodou nemístně zatoužil pracovat s těmi stroji, tak si jejich plochy přitáhnu do X přes rdesktop nebo VNC.
Na hrubý pytel hrubá záplata - jinak tahle reakce je i na http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/vitezove-community-choice-award-oznameni#5Na SCP, podobně jako FTP či WebDAV, NFS či blootooth podprotokol pro přenos souborů se můžeme dívat jako na vzdálený souborový systém.
Chápete ten princip? Operační systém musí různé přístupy integrovat!. Uživatele ten protokol dole nezajímá. On chce ve svém textovém procesoru otevírat a ukládat soubory, sdílet je s kolegy... Ne pouštět separátní aplikaci na každou blbost.
Proto je WinSCP pro Linux kravina, stejně jako je kravina rozhraní pro další protokoly (FTP), integrace je ta cesta.
WinSCP je berlička, která slouží v situaci, kdy MS není schopen, nebo z důvodů zachování nekompatibility nechce integrovat dobře zdokumentovaný systém (SCP) do svého systému. Místo WinSCP je na windows.
Ted k vám. Vydáváte se tu za někoho, kdo chce svůj nadhled ukázat těm fanatickým linuxákům. Přitom tomu ruzumíte jak koza petrželi. Váš post v celé nahotě odhaluje, že nemáte vůbec žádný nadhled. Buďte tak laskav, zalezte do díry a zůstaňte tam.
Moje reakce není ani tak na tento blogpost, jako na kombinaci: tento blogpost + moto tohoto blogu.
Běžnému Frantovi uživateli bych takovou reakci nepsal. Pokud bych BFU na obdobný blogpost odpovídal, psal bych, že má použít Nautilus, nebo jeho obdobu v KDE.
Nicméně pan Jindřich Plešinger se vydává za někoho, kdo je nad těmi "linuxovými fanatiky". Jeho blogpost ho usvědčuje z inkompetence.