Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Protože jsem špatný češtin, dlouhou dobu jsem na kontrolu překlepů používal ispell. Nevím jak je to dlouho, ale asi pro svou systémovost a univerzálnost jsem přešel k aspellu. Je fajn, že existuje program který dokáže kontrolovat překlepy a že tento program se snaží být internacionální a hlavně systémově a programátorsky integrovatelný. Sice pan Fialka jedou napsal, že nechápu obecné principy, ale teorie že jeden program bude dělat jednu věc (kontrolu překlepů) a ostatní budou jeho schopnosti využívat mi přijde správná.
Proč ale OpenOffice, Abiword, Mozilla a další používají vlastní databáze slov na kontrolu překlepů. Že by moloch? Proč ale i po patnáctiletém vývoji programu Vim, kdy konečně v nativní podobě obsahuje integrovanou kontrolu překlepů také používá vlastní databázi? Proč i tak slavný a panem Fialkou opěvovaný pan Bram Moolenaar se nedrží hesla Unixových propagátorů a to, že každý program má dělat to co umí a navzájem by měli mezi sebou komunikovat? Jak jsem se dočetl o programu aspell, je vyvíjen právě pro to, aby jeho integrace do aplikací byla snadnější. Gaim naštěstí aspell používat umí.
Tiskni
Sdílej:
ale to, ze tie viacere systemy nedokazu byt medzi sebou nahraditelne, to je nezmysel.
Sice pan Fialka jedou napsal
Proč i tak slavný a panem Fialkou opěvovaný panZa toto 3 body?
Ty sám si písal správičku o tom, že vyšiel nový Vim 7.0 v ktorom bol pridaný spellcheck a tak by si mohol vedieť, že používa slovníky z OOo.
Nechceš ten blog trocha poopraviť?
OO.org je prisernej bastl ke kterymu staci prilinkovat GRUB a mame novy kancelarsky OS. Vse si nese sebou.Už jsi někdy viděl Squeak?