Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Společnost Amazon miliardáře Jeffa Bezose vypustila na oběžnou dráhu první várku družic svého projektu Kuiper, který má z vesmíru poskytovat vysokorychlostní internetové připojení po celém světě a snažit se konkurovat nyní dominantnímu Starlinku nejbohatšího muže planety Elona Muska.
Poslední aktualizací začal model GPT-4o uživatelům příliš podlézat. OpenAI jej tak vrátila k předchozí verzi.
Google Chrome 136 byl prohlášen za stabilní. Nejnovější stabilní verze 136.0.7103.59 přináší řadu novinek z hlediska uživatelů i vývojářů. Podrobný přehled v poznámkách k vydání. Opraveno bylo 8 bezpečnostních chyb. Vylepšeny byly také nástroje pro vývojáře.
Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Na problém ICQ a Skype se dá koukat i jinak. Holt začali dřív, udělali slušnou reklamu, natáhli lidi a tak jsou holt ve výhodě. Hesla, že mě tyhle firmy omezují, nebo že se stávám otrokem jejich uzavřených protokolů nechápu. Nikdo nikoho nenutí používat jejich systémy a pokud jsou Linuksáci tak spravedliví a poctiví jak hlásají, tak třeba na Linuxu ICQ nepoužívají. Na druhou stranu ICQ a Skype, respektive centralizace má, světe div se, svoje výhody. Mám možnost vyhledat uživatele podle jména, e-mailu, bydliště, ... .
Na kolej a domů jsem koupil webkameru a na oba šroty jsem nainstalil Skype. Mohl jsem dát třeba Ekigu, ale teď vidím že jsem vybral správně. Tatík si chvilku se Skypem hrál a našel spoustu svých starých kamarádů a vzdálených příbuzných, na které už neměl žádný kontakt, nebo se vůbec nikdy neviděli. Dokonce se mu ozval jeden chlápek z Holanska, který kdysi jako malý kluk v Dolním Bousově bydlel a tak slušně pokecali. Bylo mu něco přes šedesát.
Používám i Jabber, respektive výhody Gmailu, ale zatím jsem nenašel možnost vyhedat si kamaráda. Jsem rád že Google rozjel svůj Gmail s Jabberem a rozšířil ho možnost telefonování. Jeden účet na e-mail, IM, VoIP, časem možná i Videokomunikaci se mi zdá jako velmi dobré řešení. Proč něco podobného nepodporuje i Seznam, Centrum, Atlas a další? Zaslechl jsem jen kecy o tom, že seznam podpoří OpenProjekty. Ničeho jsem si nevšiml a nikdo z koleje ani z okolí mě ani slovem neupozornil na to, že by si něčeho všiml.
Holt nezbývá než brečet jak jsou ostatní zlí a jak je strašně špatně někomu doporučit Skype. Že má svoje výhody? To nikomu neříkejte, nebo to raději překruťte.
Tiskni
Sdílej:
Takže stačí, aby si lidi, kteří chtějí být k nalezení vystavili někde svá Jabber IDA otevřeli cestu spimu
Dle mého názoru je schopnost se vzepřít ovládajícím masám spíše ctností než slabostí.s tím plně souhlasím. Ale musím uznat že nevidím jedinej důvod proč nepoužívat ICQ či skype obodvoje používám k plné spokojenosti a myslím si že většinu lidí stejně nezajímá jestli je ten protokol otevřený nebo uzavřený.