abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    včera 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1999 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník

    Den boje proti DRM

    3.10.2006 23:34 | Různé | Přečteno: 1281× | Komentářů: 4, poslední 4. 10. 2006 | Hodnocení: 89 % (9 hlasů)

    Dnes, třetího října, je den boje proti DRM.


    cau prosim te vysvetli mi proc je blby skype

    10.9.2006 14:01 | Stop Skype Plague | Přečteno: 3008× | Komentářů: 140, poslední 7. 7. 2007 | Hodnocení: 91 % (23 hlasů)

    Kdyby někdo potřeboval inspiraci, jak lidem vysvětlit, proč nemáte rádi Skype, tak já to dělám nějak takhle:


    Zavolejte na RIAA

    21.6.2006 16:06 | Přečteno: 1531× | Komentářů: 43, poslední 24. 6. 2006 | Hodnocení: 83 % (4 hlasů)

    Zaregistroval jsem se nedávno do kampaně Defective By Design.org a dnes mi přišel tento e-mail. Tak teda spreaduju...

    Ručníkový den - 25. května

    24.5.2006 17:09 | Komentářů: 7, poslední 7. 7. 2006 | Hodnocení: 67 % (1 hlasů)

    Připomínám všem stopařům, že se zítra koná Ručníkový den, pokud na to někteří v zápalu politických diskusí zapomněli :-)

    Více na www.rucnik.ic.cz


    Chce se mi brečet

    19.5.2006 22:08 | Stop Skype Plague | Anketa | Přečteno: 4361× | Komentářů: 121, poslední 28. 8. 2007 | Hodnocení: 44 % (15 hlasů)

    Dnes jen krátce a anketka

    Možná je to jen náhoda, možná ne, ale dneska jsem byl zdeprimován nezájmem několika lidí kolem mě o vysvětlění, proč Skype smrdí... "Tywoe, vždyť tím jde volat zadarmo" je argument, proti kterému bych určitě vytáhl spoustu kontraargumentů, ale nějak jsem neměl vysvětlovací náladu a ta osoba nevypadal, že by nějaké argumenty chtěla slyšet.


    Všichni jste šílenci, jen já jsem letadlo

    10.5.2006 20:06 | Přečteno: 1673× | Komentářů: 32, poslední 11. 5. 2006 | Hodnocení: 67 % (3 hlasů)

    Už dlouhou tady nebyl pořádný politický zápisek ;-), tak jsem se rozhodl tento trend nenarušit ;-). Chtěl jsem jen vyjádřit a zaktualizovat své znepokojení nad stavem uvědomělosti některých návštěvníků abíčka. Pokud máte RSS, tak vězte, že budu psát o IM, Jabberu a proč ICQ smrdí ;-)


    Google Bomba

    12.3.2006 23:37 | Různé | Přečteno: 2452× | Komentářů: 25, poslední 7. 7. 2007 | Hodnocení: 47 % (5 hlasů)

    Tak jsem si přečetl xPlesův blog o namyšleném buranovi a zejména diskusi k němu. A dostal jsem šílený nápad. A jelikož je celkem pozdě večer a už jsem dlouho nic šíleného neudělal, rozhodl jsem se, že zkusím, jestli to teda funguje.


    Nemám rád uzavřené protokoly

    3.12.2005 17:34 | Různé | Přečteno: 2136× | Komentářů: 31, poslední 4. 12. 2005 | Hodnocení: 85 % (9 hlasů)

    Mírně upravená verze dopisu mému známému, s nímž jsem neměl dost času popovídat si :-) A jelikož jsem to napsal pěkně (;-) ), tak je mi škoda to nehodit sem. Nepřesnosti opravte v diskusi, ale nekamenujte prosím :-)

    Pokud se vám zdají mé titulky trochu neoriginální, tak je to pravda


    Pomalý ImageMagick

    20.11.2005 21:40 | Přečteno: 1330× | Komentářů: 7, poslední 22. 11. 2005 | Hodnocení: 67 % (4 hlasů)

    Možná je to jen u mně, možná se mi to jen zdá, ale řekl bych, že ImageMagick je celkem pomalý. Zkoušel jsem convert -monochrome na naskenované PNG a řekl bych, že IrfanView to kdysi dělal podstatně rychleji... To samé -rotate 180, taky to trvalo celkem dlouho.


    Ako si Češi a Slováci nerozumejú..

    19.11.2005 19:10 | Různé | Přečteno: 2916× | Komentářů: 26, poslední 20. 3. 2007 | Hodnocení: 71 % (8 hlasů)

    Už jste někdy psali blog na požádání? Já ne, tak zkouším, jaký je to pocit. :-)


    Proč nemám rád uzavřené protokoly - příklad druhý

    21.10.2005 21:46 | Stop Skype Plague | Přečteno: 2048× | Komentářů: 31, poslední 23. 10. 2005 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    ...tentokrát ještě abstraktnější :-)

    Kecy

    Jak se tak snažím lidem vysvětlit, proč nepoužívám ICQ ale Jabber (a při příležitosti se je pokusit konvertovat), tak musím mít nějaké přesvědčivé argumenty. A jelikož ty pro mě nejvýznamnější jsou tak trochu filosofické a tak trochu technické, musím mít způsob, jak tyto důvody přiblížit i lidem, kteří nechtějí a nepotřebují vědět, proč je decentralizovaná síť a otevřený protokol lepší. Pokud tedy je i srovnání s e-mailem příliš vzdálené normálnímu životu, chci to zkusit ještě jinak. Zde si jednak urovnám myšlenky a jednak sem můžu lidi odkazovat.

    Ačkoli se ten problém týká i Skypu, Wordu, Excelu, Powerpointu a hafo dalších věcí, tak tohle píšu hlavně jako ICQ x Jabber.


    Taby, záložky, panely, ponožky...

    16.10.2005 00:16 | Různé | Komentářů: 9, poslední 16. 10. 2005

    Tak jsem se zas jednou rozhodl něco sem napsat. A dokonce to tak trochu souvisí s GNU/Linuxem... :-). Zjistil jsem, že slovo záložka má v lokalizovaném Konqueroru dvojí význam. A to bookmark a tab. Ačkoliv s tím většina lidí problém nejspíš nemá, zajímalo by mě, co si o tom myslí místní češtináři :-). Vypadá celkem divně, když napřed kliknu na "Nová záložka" a v menu "Záložky" nic takového není. Jak tedy tabům říkáte vy? Taby, záložky, panely nebo jinak? (btw, byla už někdy taková anketa?)


    Proč si myslím, že jsou uzavřené protokoly špatné

    23.8.2005 00:34 | Stop Skype Plague | Přečteno: 3418× | Komentářů: 16, poslední 24. 8. 2005

    Rozhodl jsem se tohle napsat proto, abych měl co dávat lidem jako jeden z důvodů, proč by měli přejít na Jabber a nepoužívat Skype. Asi to málokoho přesvědčí, ale taková banalita mě teda neodradí :-)


    Dilema

    16.8.2005 22:15 | Různé | Přečteno: 1884× | Komentářů: 18, poslední 22. 8. 2007

    Tak jsem narazil na zajímavý ideologický problém :-). Je lepší proprietární aplikace, která používá otevřený protokol (Jabber) nebo svobodná aplikace, která se připojuje na ICQ?


    Koroze skla

    5.8.2005 22:21 | Různé | Komentářů: 14, poslední 29. 7. 2007

    Už jste někdy slyšeli o korozi skla?

    Ne? Tak to se určitě podívejte na reklamu na nový Calgonit (doprovázen impozantní Carmina Burana)

    Ano? Tak povídejte, rád se něco dozvím :) (pokud to teda nebylo taky v té reklamě)

    Já teda taky ne... Ale u Calgonitu asi mají lepší informace... :)


    Husí krk = noční můra

    5.8.2005 21:32 | Různé | Přečteno: 16497× | Komentářů: 20, poslední 20. 10. 2018

    Elektrikář nám v rodinném domě udělal mezi půdou a pokoji husí krky, což byl bezva nápad. Do prvních několika místností šlo UTPečko více méně jednoduše protlačit, ale do té poslední to byl děs.


    Co se Skypem?

    16.7.2005 01:13 | Stop Skype Plague | Přečteno: 2471× | Komentářů: 18, poslední 14. 5. 2006 | Hodnocení: 100 % (1 hlasů)

    Skype začíná dobývat svět, co s tím budeme dělat?


    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.