Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
O kopírkách platebních karet jsem doposud jen slyšel. Dneska jsem jednu bohužel i viděl (a použil).
Ráno jsem platební příkazy na složenkách odnesl místo do spořitelny na poštu. Hned na to jsem zapomněl vystoupit z metra na Vysočanský a vybrat peníze na zdroj (neberou kartu), tak jsem jel na Národní třídu, kde je další bankomat E-banky. Pár stanic si zajedu, ale lepší než platit za výběr 30Kč. Tím ale moje smůla nekončila..
Provedl jsem výběr a když vyjela karta ven, něco mi tam nesedělo. Běžně byla zdířka na kartu v takové prohlubni, ale tady bylo vše srovnané v jedné rovině s bankomatem, v barvě bankomatu, ale nebylo to v celku (z jednoho dílu). Jen tak namátkou jsem do škvíry okolo dloubnul a kus kolem karty se pohnul. Tak jsem dloubnul víc a kus plastu skončil na zemi.. Falešnou zdířku jsem sebral, koukl dovnitř a bylo jasno. oboustranná lepenka, nějakej brouk, prostě bastl. Zamířil jsem tedy rovnou do banky (hned za rohem).
Slečně za přepážkou jsem vylíčil co se mi stalo, ta falešnou zdířku předala kolegyni a zneplatnila mi kartu. Pak jsem čekal na přivolanou policii.. zaměstnanci banky šli ještě obhlídnout bankomat, ale nic zvláštního nenašli..
Asi po půl hodině dorazil chlapík z kriminálky, řekl nám, že bankomat obsahuje ještě skrytou kamerku, kterou ani zaměstnanci neodhalili. Bankomat prostě obsahoval nahoře lištu navíc, která vypadala jako když k bankomatu na 100% patří. Stejná barva, materiál, pár nálepek (maestro, visa apod.). I zaměstnanci banky přiznali, že není poznat že tam lišta nemá co dělat.
Chtěl jsem si rozšíření bankomatu vyfotit, ale policisté chtěli číhat jestli si někdo lištu nevyzvedne, takže fotky nejsou. Ještě budu muset k výslechu, ale to prej bude záležitost několika desítek minut. Přístě budu asi paranoidní. Vkládání pinu zakreju druhou rukou, místo obhlídnu dřív než vložím kartu.. Vlastně jsem měl velký štěstí, že jsem kopírku odhalil, pondělní smůla mi sice neskončila, ale mohlo bejt hůř :)
Tiskni
Sdílej:
No inak, pri zadávaní PIN kódu pozor aj na službu Google Earth :))
A platebním terminálům věříte?to už je moc "hi-fi" ... já především nevěřím bance, že moje karta bude bezpečnější, když budu zadávat PIN všude (nejlépe pod bezpečnostní kamerou na benzínce atp.) místo abych se podepisoval - zvlášť když banka zároveň snižuje ručení (svoje) za zneužití ... získat kartu fyzicky taky není tak velký problém (pravda, narozdíl od kopírování to nelze automatizovat)
Tak autentizace PINem je důležitá už kvůli tomu čipu, co je na kartě..nerozumím ... proč?
a ten je tam proto, aby se karta nedala tak snadno zkopírovat, narozdíl od magnetického proužku.ok, ale mě nejde o zkopírování karty nýbrž o její ukradnutí
To, že se pak banka zříká veškeré zodpovědnosti a tvrdí, že si za případné vlastníkem neautorizované platby může sám, už je věc jiná a s technickou stránkou věci už to má pramálo společného..to sice ano, nicméně banka lže a právě tou technickou stránkou se ohání
"NTLOADER not found"
. Hm, koukam, jak vychcánci maj čim dál aktuálnější nápady. Mail s výstrahou mi přišel, s tim videem. Je to blíž, než jsem byl ochoten připustit. Nic moc.