Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Velmi pekny navod.
Dekujeme za zpracovani.
Kdo chce jen tak neco na rychlo najit,tak s Google ma velkou sanci,ze se mu to povede.Kdo chce ale hledat neco poradne,i treba dlouhodobe a proniknout poradne do problematiky,tak potrebuje prostudovat www.fravia.com
Jinak muj hodne oblibeny vyhledavac je www.kartoo.com
PS: Clanek je dobry,o tom zadna,ale asi pro vetsinu lidi to jiz jsou zname veci
Presne tak - trochu me zarazilo tvrzeni v titulku, ze "Google obcas ne a ne vyhodit relevantni odkaz"; to takova Altavista, sveho casu, to byla jina kava.
Ale jinak clanek take chvalim.
...ale asi pro vetsinu lidi to jiz jsou zname veci
Tady možná jo, ale jinak ani náhodou.
Tak tak
Vetsina lidi hleda auto a pise do vyhledavace motocykl.
Toto obrazne receno.
klasické aritemetické operace + (plus), - (minus), * (times), / (divided by)Nebylo by lepší na českém serveru názvy aritmetických operací napsat česky? Učí se to na prvním stupni základní školy, takže by snad neměl být problém v tom, že tomu někdo nebude rozumět…
Google dokonce žere některé operátory i v češtině (např. převod měn - "1000 czk v dolarech"): http://www.google.cz/intl/cs/help/features.html
Článek zjevně není aktuální.
"Zájmena, spojky, členy a další slova (tzv. stop words) přímo nenesoucí význam jsou ignorována; aby byla brána v potaz, je nutno si to vynutit (viz níže)."
Jestli si to kdokoliv zkusil, určitě zjistil, že Google bere v potaz všechny slova - dostanete různé výsledky pro:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=ubytov%C3%A1n%C3%AD+dovolen%C3%A1&btnG=Hledat&lr=
a pro:
http://www.google.cz/search?hl=cs&q=ubytov%C3%A1n%C3%AD+a+dovolen%C3%A1&btnG=Hledat&lr=
"Google indexuje pouze prvních zhruba sto kilobajtů souboru."
Google nemá problém indexovat ani mnohem větší soubory, klidně větší než 1MB.
Dál jsem to pak už nečetl.
+1
Google take umi prevody men.
Potrebujete-li tedy rychle orientacne vedet kolik co stoji v te ci one mene, staci zapsat:
123.4 usd to czk
ci
500 nzd to jpy
Prijemne shrnuti.
Dik
Google take umi prevody men...
Jo, to funguje i s tím in
(ostatně to je v článku, že).
Jestli chcete rychlé vyhledávání z komandlajny, nainstalujte si links2 a do .bashrc přidejte následující řádek:
gg() { b=`echo $@ | sed 's/\ /%20/g'`; links2 'http://www.google.com/search?hl=cs&q='$b'&btnG=Google+s3a%7C2ch' -g & }
inurl:
, intitle:
a filetype:
používám už dost dlouho na to, abych o té přebývající mezeře za dvojtečkou věděl. pocasi praha
pocasi v praze
Jasne, ale pro ceske operatory musite byt na google.cz, google.com mi cestinu nebere
počasí v praze?
Umí to i přepočet anglických měr a vah:
5 stop a 6 palců do centimetrů: 5 ft 6 in to cm
83 kilo v librách: 83 kg to lb
83 kg v uncích: 83 kg to oz
a fyzikálních veličin:
10 kcal to kilojoule
To "in" v prvním výrazu je zkratka za palec - inch.
5 ft 6 in to cm
je ekvivalentní k 5 ft 6 in in cm
(snad všude lze zaměňovat "to" a "in").
To by chtělo nějaké příklady. Třeba když hledám odkazy na svojí stránku, tak direktiva link: mi ne a ne a nefunguje. Vidím stránku kterou Google najde, čili jí oindexoval, je na ní odkaz na mojí stránku, ale direktiva link nedá žádný výsledek. Takže možná nevím, jak má přesně vypadat URL, jestli tam musí být http, jestli tam může být kompletní URL (na webu, kde má tisíc uživatelů svoje stránky pod /~uzivatel/... je hledání odkazů na základní stránku typu www.spousta_osobnich_stranek.cz dost k ničemu...
Tiskni
Sdílej: