Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
deska určená pro procesory s maximálním TDP 9W
Tak to do ni asi moc procesoru dat nepujde
Zvuk obsluhuje Realtek ALC888, kterému může sekundovat přídavná karta obsahující buď 5.1kanálový, nebo 7.1kanálový předzesilovač, ten první se 100 W na kanál
Heh. K té zvukovce je doporučen 1kW zdroj? 100W na kanál, to máme 600W jen pro ten zesilovač. To je stejná kravina jako 500W "dvojče" od Vietnamců (a je škoda, že se k tomuto uchýlil i výrobce PC komponent). Podle chladiče na fotce bych to viděl na max. 50W celkem, tedy 10W na kanál (když to budeme takto hloupě dělit). Do běžného hráčského pokoje to bude bohatě stačit, 5 efektovek si vezme pár watů, zbytek subwoffer - proto toto použití je to dobrý nápad.
Je tam napsano, ze to je zesilovac tridy D, tedy ze pracuje na principu spinaneho zdroje. Tudiz bych tem 100W s pouzitym chladicem klidne veril. Ostatni kanaly ale budou asi slabsi i podle vami citovane vety.
Neříká se jim P.M.P.O. Watty?
No i kdyby ten zes ve třídě D měl 100% účinnost (což nemá), tak při napájení 12V v plném můstku by dával 100W na kanál leda do repráku o jmenovité impedanci cca 1 Ohm. Při odběru cca 8 A na kanál. Ty watty jsou vskutku vietnamské. Podle velikosti chladiče, můj odhad je do 50 W dohromady pro všecky kanály. Nebo tam někdo vidíte step-up měnič, přídavné 12V nebo 230V napájení, velké elyty v desítkách mF?
Třída D je víceméně PWM. Že je zesák ve třídě D, to ještě neznamená, že umí transformovat napětí nahoru. Pro desítky wattů na kanál při běžných impedancích repráků je potřeba víc než 12 V.
Jakkoli v hi-end zrcadlovkách stále vládnou CF karty...
Fakt?
Kdyby stačila 6x4.5, tak by souviset mohla...
http://www.dcviews.com/press/PhaseOne-P65.htm
Milan
Tiskni
Sdílej: