V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
pokud bychom měli porovnávat, museli bychom Marvell postavit spíše proti úsporným CPU AMD Fusion, ať již 9W, nebo 5W, které jsou čerstvou novinkouTeď jsem nepochopil jestli je to spotřeba toho Marvellu nebo toho AMD Fusion. Jinak slinty slint. Chci, chci a chci.
a na to se IIRC ARMy moc nechytajíOno s tím výkonem ARMů je to takové ošemetné. Sám můžu hodnotit přímo z první ruky. Je pravdou, že na jednu stranu hodnota udávaná v Mhz u ARMu se jen těžko může shodovat s hodnotou udávanou u libovolného x86 (a to se přehrávání různého videa týče především, protože hlavně to jsem testoval), na druhou stranu podobně je tomu i případě spotřeby. Je dost možné, že větším počtem jader/procesorů by se to nějak vyrovnalo (oni i cenově jsou kdejaké ARMy docela pod libovolné x86 sestavy) a pak by převažovala především nežravost ARMů (potřebná energie pro napájení toho procesoru při std. činnosti je udávaná v řádech stovek miliWatů). Tedy aspoň tolik můj odhad. Nehledě na to že aspoň frekvence u ARMů v poslední době velice rychle vzrůstají (už teď mám mobil s OMAPem o 620Mhz, což je pro něco takového do boha dost). On je problém, že ARMy nebyly snad nikdy koncipovány jako hlavní výpočetní procesory, ale jen jako hlavní ovládací mikrokontroléry, které řídí ostatní obvody. Neznám snad žádnou kombinaci ARMového procesoru ke které by v balíku nebyl přibalený ještě nějaké DSP ko-procesor. A aspoň ten můj umí H.264 nejen dekódovat, ale i do něj kódovat (i když snad jen nějaký BaseLine Profile) a při tom se vytížení hlavního procesoru velmi hodně blíží nule (předpokládám krom demultiplexu max. nějaké příkazy pro DMA pro kopírování dat po sběrnicích a sem tam nějaký memcpy).
Řekl bych že AMDTéž si myslím, protože samotný ARM žere v řádech mW a 9W nebo 5W mi nežere snad ani celý systém se zapnutou LCD obrazovkou.
V předposledním odstavci první kapitolky chybí uzavírací závorka za smajlíkem za (z Nashova pohledu by to zavánělo starým dobrým Adamem Smithem.
V druhé větě druhého odstavce druhé kapitolky ve slově čellila přebývá jedno "l".
V první větě druhého odstavce třetí kapitolky jsou přehozené "b" a "s" - 432&nsbp;W.
Zdravím redakci,
velmi prosím u vložených flash videí uvádět i odkaz na zdrojové video. Nepoužívám flash plugin, nehodlám s tím začínat, a věřím, že na tomto serveru nejsem sám :)
Odkaz nyní doluji z HTML kódu a následně stahuji pomocí "get_flash_video" popř. otevírám v Epiphany pomocí HTML5 pluginu.
No Plugina adresa je tak leda ve zdrojácích.
Tiskni
Sdílej: