V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
proud (nebo napětí?)No, jedno bez druhého moc nejde. Já bych napsal vedení.
A že vypadne jen jedna fáze, to by se stávat opravdu nemělo.Dnes se to možná nestává, dříve (třeba před 20 lety) to bylo běžné. Třeba u nás jakmile přešla bouřka, bylo jasné, že tak za půl hodiny vypadne proud. A pak začlo nahazování, kdy střídavě různé fáze vypadávaly, zapínaly se nebo běžely různě z části (od oranžového vlákna žárovky po „skoro naplno“). Ale díky různému napojení okruhů na různé fáze se vždy svítilo aspoň někde.
Sakra, vždyť to akorát trochu šimrá. Teda dokud nesáhneš na druhý pól.Jedna zkušenost nic neříká :). V anglii mi chlapík tvrdil o elektrickém plotu, že je proti liškám.... tak jsem si sáhl a cítil takové jemné impulsy, nic víc. Ptal jsem se ho, co to kecá, a jak chce tímhle odradit lišku od slepic, tak mi řekl, ať si sáhnu druhou rukou na zem a docela jsem nadskočil :D. Takže záleží, čeho dalšího se ještě dotýkáš nebo skoro dotýkáš.
Takže záleží, čeho dalšího se ještě dotýkáš nebo skoro dotýkáš.
Logicky - kdyby to nebyla pravda, tak by se někteří z nás pěkně smažili každý den
Experiment bez předchozí hypotézy není věda, ale střelba na slepo.Střelba naslepo je zcela běžnou součástí vědy. Ten človíček jednoduše potřeboval mít základní experimentální podklady, aby zjistil, zda se vůbec má danou věcí zabývat.
Podle mě rozumný člověk používá záchod k tomu, aby se do něj vysral a spláchnul :D.To pro, že už víš, jak to uvnitř funguje, tak ho nepotřebuješ pokaždé znova rozebírat. Ale neříkej, že kdybys viděl poprvé splachovací záchod, že bys nechtěl vědět, jak uvnitř funguje?
Tiskni
Sdílej: