Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
zato amarok pro mě už pěkný není, zjevně se z něj stává větší a větší přeplácanost.Cos od toho cekal, kdyz na tom delaj lidi, co maj blizko ke KDE?
Po prvním spuštěni mi amarok při načitání skladeb tvrdě seknul počítač a po restartu nešel spustit.
Tak jsem ho přeinstaloval a přitom smazal složku v ~/.kde/share/apps.
Po nové instalaci už všechno funguje jak ma. Konečně použitelný, jen ten ekvalizér chybí.
Uz maju equalizer? Nie? Tak nech si to "auto bez volantu" nechaju.
Abych si mohl zvyraznit své milované kytary například, abych si zvýraznil tuc tuc tuc, stačí otočit bassy naplno a tak si zničit požitek z hudby.
Toto sa mi na vas hejlinuxakoch paci najviac - mate "argument" na vsetko. Ide to (sice z bozov pomocou)? Linux ruuuuuuuuules, windows shiiiiiiiiiit. Nejde to? A co sa ty do toho staras, ze to nefunguje, ved to ani nepotrebujes a ked to potrebujes tak si to doprogramuj ved kody mas volne a vobec prestan otravovat ty nespokojna buzna. No tak ok - serem na vas vy skrachovanci.
No ono to může být i proto, že všichni neposlouchají pouze "kvalitní" hudbu z CD nebo DVD ale i starší kousky přesamplované např. do MP3 které nemají potřebnou kvalitu záznamu. Pak tu ta potřeba úpravy je.
Pri tvojej arogancii a neznalosti slovenského jazyka a slušného správania by som ťa nenazval buznou, ale skôr tupým nevzdelancom.
Amarok se mi líbí a používám jej, i když ne všechny funkce. používám jej pro pár věcí, které jinde nemají nebo jsem nedošel k tomu u některých slibných projektů hledat. A protože mám rád rozmanitost, občas používám Audacious nebo Banshee. U každého z těchto programu se najde něco, co je v daný okamžik vyhovující, a pak věci, které zase zaráží, a nejsou to nové funkce. . Už se na tu poslední verzi těším.
Amarok nyní, jako jeden z mála přehrávačů s kolekcí, podporuje kompilace od více umělců – každé album lze označit v kontextovém menu, aby se zobrazovalo pod jménem Různí umělci. Nicméně tato funkce funguje poněkud podivně, album se mi pod různými umělci zobrazuje tolikrát, kolik různých umělců (podle ID3 tagů) se na něm podílelo.Máš v tagách vyplněného album artista?
P IV 2,66GHz; ATi X550; 1GB a faká výborně!!
Nikdy som si nevedel na Amarok zvyknut. Ma sice extremne vela roznych funkcii, ale na to nemam cas sa stym hrajkat. Staci mi Banshee.
Od Amarok som upustil pretoze nedokazal seekovat a ani spravne prehravat audio kodovane kodekom flac. Co je dost hanba aby oss prehravac nedokazal prehral oss audio format.
Ked som sa to snazil povedat vyvojarom, odkazali ma na phonon a xine-backend. Xine-backend vyuziva libxine v ktorej je tento bug uz aspon 4-5rokov. Cize vsetci si prehadzuju tento horuci zemiak a posledny v retazci ktoremu ho hodia to jednoducho ignoruje a nema zaujem ho ani chytat.
Takze momentalne mpd + ncmpc, alebo sonata. Teraz som natolko spokojny ze uz nehodlam menit. Amarok u mna zaspalo vlak.
Čo myslíš tým "nedokazal seekovat a ani spravne prehravat audio kodovane kodekom flac"? Ja s tým v Amaroku nemám žiadny problém.
Seek nebol presny, niekedy +-5-20s, niekedy +-skladba. Nehovorim o tom ze dakedy sa nepustilo ani prehravanie dalsej skladby v playliste. Viem o com pisem, pretoze mam celu kolekciu hudby len vo flac. Amarok 1.4.x nemalo tento problem. Je mozne ze ho uz fixli v dvojkovej rade (konecne) , alebo pouzivas iny phonon backend (gstreamer napr.).
Neviem teraz co je pravdou, pretoze od celeho KDE4 a aj vsetkych jeho aplikacii som upustil.
Citaj vyssie omg. Je to tam dobre rozpisane (v prvom komentari co som napisal).
Podla Teba je v poriadku byt zavisly na buglom engine? A btw, nemienil som reconvertovat to co nema chybu, preto som presiel inam
tak to vypada, ze amarok konecne zacina chytat dech
http://www.youtube.com/watch?v=BfAXgTtjeEo
Já si myslím, že Amarok 2.1 už je teď docela slušnej, ale zde na videu je 2.2 a to už je opravdu paráda. Hlavně ten konec jak si tam hraje s tim rozhraním - Takže by neměl být problém udělat stejné uživatelské rozhraní jako v 1.4!
zlaty xmms
do něhož by se mohla dostat možnost připojení kolekce v externí MySQL databázi
Používal jsem kolekci v PostgreSQL, ale přišlo mi to spíš jako takové náhradní řešení a kanón na vrabce (řešení neefetivní interní databáze). V současné verzi je rychlost vyhledávání IMHO v pohodě, takže zatahovat do toho externí databázi považuji za zbytečnou závislost -- člověk se musí starat, aby mu běžel SQL server, aby na něm měl správné uživatele a hesla...
zobrazení v malém okénku namísto velikého okna se vším všudy.
K čemu je tohle dobré? Pro přehrávač mám vyhrazenou jednu plochu a mám ho na celou obrazovku. Díky ikoně v systémovém panelu a případném widgetu na plochu není změnšený režim potřeba.
appletu pro přehrávání videa
Video by se hodilo -- kaffeine je sice super přehrávač, ale knihovna médií mu chybí. Takže bych uvítal buď Kaffein s knihovnou nebo Amarok s videem
V současné verzi je rychlost vyhledávání IMHO v pohodě, takže zatahovat do toho externí databázi považuji za zbytečnou závislost -- člověk se musí starat, aby mu běžel SQL server, aby na něm měl správné uživatele a hesla...
Jsou lidé, kteří po tom volají, neboť chtějí třeba používat databázi, která běží někde jinde.
K čemu je tohle dobré?
Nevím, ale někomu to asi vyhovuje.
Video by se hodilo -- kaffeine je sice super přehrávač, ale knihovna médií mu chybí. Takže bych uvítal buď Kaffein s knihovnou nebo Amarok s videem
Video...? Přehrávání klipů ještě prosím, ale nechtěl bych, aby se z toho stal navíc normální přehrávač videa.
Jsou lidé, kteří po tom volají, neboť chtějí třeba používat databázi, která běží někde jinde.
Co z toho? Abych měl např. na sdíleném disku mp3 a ve sdílené SQL databázi kolekci s hodnocením skladeb atd.? A připojovat se různými Amaroky a z různých míst.
Video...? Přehrávání klipů ještě prosím, ale nechtěl bych, aby se z toho stal navíc normální přehrávač videa.
S videem je to trochu sporné – na jednu stranu bych měl rád knihovnu videí, kde bych měl klipy, filmy, seriály… a na druhou stranu se někdy hodí dva přhrávače – např. když poslouchám hudbu a chci si pustit nějaké krátké video a nechci aby mi to přerušilo přehrávání hudby nebo nadělalo bordel v seznamu skladeb.
Aj tak amarok nema na media monkey(win). Hlavne sa mi nepaci to ze ked otvorim pesnicku tak sa nezacne prehravat hned ale pridasa do playlistu(???). Moznosti nastavenia su dost mizerne a kolekcia sa neda radit podla adresarovej struktury. Zatial pouzivam listen. Stary amarok bol o dst lepsi. Maju co dohanat.
Tiskni
Sdílej: