Byla vydána nová verze 4.2.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 198 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 200 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.
Konference Bratislava OpenCamp 2020 proběhne v sobotu 4. dubna 2020 v Bratislavě na Fakultě informatiky a informačních technologií STU. Organizátoři vyhlásili CFP. Návrhy přednášek a workshopů lze zaslat do 31. ledna 2020.
Bylo oznámeno vydání KDE Frameworks 5.65.0, tj. nové verze aktuálně 74 knihoven rozšířujících multiplatformní framework Qt a dnes využívaných nejenom KDE Plasmou a KDE Aplikacemi. Nově začleněnou knihovnou je KQuickCharts pro generování grafů.
Byla vydána verze 2.4 svobodného nelineárního video editoru Flowblade (GitHub, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Zdůraznit lze přechod na Python 3.
Vyšel toolkit Qt verze 5.14. Změny se týkají především Qt Quick, jeho odstínění od konkrétních nízkoúrovňových grafických API a zlepšení výkonu zvláště ve 3D. Začíná tím proces postupných příprav na Qt 6. Příští vydání (5.15) bude s dlouhodobou podporou. Aktuálně také vyšlo vývojové prostředí Qt Creator 4.11 – vedle oprav chyb a řady zjednodušení konfigurace přidává mj. experimentální podporu WebAssembly.
Byla vydána nová verze 1.41 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.41 bylo vydáno také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
J2EE, nověji Java EE a nejnověji Jakarta EE, tj. Java pro vývoj a provoz podnikových aplikací a informačních systémů (Java Platform, Enterprise Edition), slaví 20 let. První verze J2EE 1.2 byla vydána 12. prosince 1999.
V kancelářích společnosti NGINX, tj. společnosti stojící za stejnojmenným webovým serverem a reverzní proxy, v Moskvě proběhla policejní razie. Na NGINX si nárokuje práva společnost Rambler. Igor Sysoev, zakladatel společnosti NGINX, ve společnosti Rambler pracoval v letech 2000 až 2011. V březnu letošního roku byla společnost NGINX prodána společnosti F5 Networks za 670 milionů dolarů.
Vyšel Vim 8.2. Jedná se převážně o opravnou verzi tohoto textového editoru, ale mezi několika novými funkcemi je také možnost používat vyskakovací okna v uživatelském rozhraní, což využijí zvláště vývojáři doplňků pro dialogová okna či okna s nápovědou, napovídáním atp. Ukázkou je hra killersheep.
Byla vydána nová verze 19.12.0 KDE Aplikací (KDE Applications). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení, kompletním seznamu změn a na stránce s dalšími informacemi.
je vlastně nepoužitelné ... Ale používat se to dá.zajimavy zaver. :)
Takže jediná schopná kombinace byla XMMS/MPlayer.sakra, a ze ja takovou dlouhou dobu pouzival(m) bez problemu xine.
Kaffeine sice disponoval složitějším grafickým rozhraním, nicméně se jednalo o všeuměla, pokud šlo o přehrávání filmů.a to je dobre, nebo spatne? z kontextu toho odstavce to nejde poznat.
A musi to nutne byt dobre nebo spatne?no, nemusi... na to jsem stravil(m) na prednaskach z fuzzy logiky vic casu nez je zdravo ;-] nicmene, bez toho mi ta veta nedava smysl.
sakra, a ze ja takovou dlouhou dobu pouzival(m) bez problemu xine.Nojo, na xine jsem zapomněl, ale to bude tím, že mi jeho přehrávač mi k srdci nikdy nepřirostl. Xine používám jenom jako backend pro KDE programy.
Kaffeine sice disponoval složitějším grafickým rozhraním, nicméně se jednalo o všeuměla, pokud šlo o přehrávání filmů.Jak pro koho - mě to nevadí, Daniel Kvasnička by jistě nadával
Jak pro koho - mě to nevadí, Daniel Kvasnička by jistě nadávalUz je to par let, co jsem Kaffeine pouzival, ale co se pamatuju, tak byly i o dost horsi kousky
Při upgrade z jedné verze Amarok 2 na novější se mi stalo totéž, co popisuje autor článku. Problém vyřešilo smazání databáze s kolekcí a vytvoření nové.Hmm to je zvlastni. Vyzkousim doma. Ja nedelal upgrade, byla to cista instalace (pro testovani jsem chtel mit system vycisteny docista
Version 4.1.2 (KDE 4.1.1(KDE 4.1>=20080828))
a K3B (1.95-svn) jede bez problemu... Systém je hodně svižný, a to můj komp nestojí za nic (AMD3500+,512MB ram + 6600GT(mesa 7.2)).Co se týče mě KDE4.1.1 přesvědčilo k přechodu z gnome.
Nemas pravdu! Zde jsem zadny hovno nenasel, ani velky, ani maly...
A kolik, ze ti je?KPresenter import nezvládal a navíc se nedokázal vejít na výšku displeje.Nepouziva nahodou standartni qtdock? Takze by ty jednotlive kusy "panelu" sly kamkoliv presunout, schovat a nebo zarolovat?
A co asi uzivatel bude robit? presuvat si skvele MEGA graficke plazmoidy hore dole??? Na co stoji a pada desktop pre normalneho uzivatela? predsa na aplikaciach.To mi pripomina jeden genialni blogpost:
Maybe some day, Mark Shuttleworth will turn up to work and say "I'm sick of all this pointless ugly Compiz crap and having to pretend in interviews that I sincerely think Compiz is in any way 'better' than or even remotely related to what Apple has, or even a sensible thing to pay any attention to. I understand now that transparency or wobbliness or shadows isn't what makes a good desktop: good apps make a good desktop, and from now on we're only going to stick apps on the Ubuntu menu if I can honestly stand in front of a non-fanboy audience and say 'this app works, and works well' and not be jeered off stage; in fact, I'm going to start kicking the worst ones off the menu unless they shape up, and we'll roll up our sleeves and fix the least worst, based on the rulings of a benevolent UI dictator".http://elliotth.blogspot.com/2008/09/desktop-linux-suckage-wheres-our-steve.html
Nová verze Akregatoru obsahuje synchronizaci s online čtečkami (momentálně Google Reader).
-> zkoušel to někdo ? Zadal jsem přihlašovací údaje, ale nic se neděje :(
poctem lidi, kteri se mu KWordu.......poctem lidi, kteri se mu venuji.......
Hlavne, ze meli dost casu na mudrovani o OOXML...To bylo dost laciné... (a ani moc trefné).
jejich kritika OOXML a vyzdvihovani ODF prijde usmevne, kdyz uz nic jineho...... (cti "pokrytecke")Až na to, že kritika OOXML může být oprávněná, i kdyby KOffice neotevřel ani .txt - naprosto to spolu nesouvisí.
tady jde o to, že odrazují od používání technologie X (OpenXML), ale sami nenabízejí alternativu v podobě X (podpora ODF).To je fakt. Je však nutno podotknout, že nutnost zabývat se dalším formátem jednoznačně neprospěje vyhlídkám na solidní podporu aspoň jednoho.
Programátorům KOffice dělá potíže správná podpora formátu ODF. S tím _vůbec_ nesouvisí to, že kritizují jiný formát...pokud by zaroven nepropagovali ten ODF, ktery nejsou sami schopni implementovat, jako alternativu k tomu, co kritizuji.
když už přistoupíme na to, že ho skutečně kritizovali, jak tvrdí Dan, ačkoliv on pravděpodobně myslel open source komunitu obecně, ale vztáhl to zrovna na KOffice, když se tu o něm mluvíhttp://dot.kde.org/1194021253/ Asi jejich chovani neodpovida presne definici slova "pokrytecke", ale minimalne trapne a amaterske to je. Pokud neco kritizujou, pak propagujou alternativu a ani ji nejsou sami schopni rozumne podporovat, tak sorry, ale neco tady smrdi....
...pokud by zaroven nepropagovali ten ODF, ktery nejsou sami schopni implementovat, jako alternativu k tomu, co kritizuji.Řekl bych, že je zcela v pořádku říct: "Už teď nezvládáme, a to musíme implementovat "jen" podporu ODF. Dejte pokoj s dalším formátem, který navíc vypadá nekvalitně, má ukrutně dlouhou specifikaci a tlačí ho MS přes mrtvoly."
Pokud neco kritizujou, pak propagujou alternativu a ani ji nejsou sami schopni rozumne podporovat, tak sorry, ale neco tady smrdi....IMO ne - viz výše. Jeden nepodporovaný formát je pořád lepší než dva nepodporované formáty (které mají dělat totéž). Připadá mi to jako docela rozumná argumentace.
Řekl bych, že je zcela v pořádku říct: "Už teď nezvládáme, a to musíme implementovat "jen" podporu ODF. Dejte pokoj s dalším formátem, který navíc vypadá nekvalitně, má ukrutně dlouhou specifikaci a tlačí ho MS přes mrtvoly."Pokud tohle reknou v nejakem rozumnem terminu, tak prosim. Ale pokud jim to tolik ujizdi, tak je to dukaz toho, ze pro ne ODF asi neni tak dulezity, jak tvrdi a to neni OK. Hlasit, jak je OpenDocument super a temer rok pote nebyt schopen ani ulozit spravne primitivni formatovani textu...? At to vezmes z jakekoliv strany, tohle proste neni ani trochu pozitivni vizitka pro ten projekt.
At to vezmes z jakekoliv strany, tohle proste neni ani trochu pozitivni vizitka pro ten projekt.No, o to se však nepřeme, že?
Tiskni
Sdílej: