Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Ad OSS. On neni zastaraly.
IIRC firma, ktera za OSS stoji proste vydala jistou verzi OSS pod GPL (kompatibilni) no a novejsi verze uz ne. Az pozdeji vydali i novejsi verzi OSS pod GPL (kompatibilni). Takze to OSS co je v jadre uz zastarala je a ta nova v jadre neni.
Cili, OSS co je v jadre zastaraly je, ale OSS jako takovy jikoliv. Jestli si dobre vzpominam.
Ano smyslem je, že si žáci budou systém, nastavení a vlastní data nosit s sebou do školy i domů.
Osobní názor: Výhoda je v tom, že se obejde problém nekvalifikovaných školních správců výpočetní techniky, kteří jsou pravděpodobně hlavní brzdou nejen u nás.
Asi ta moje hypotéza bude pravdivá – ORF. Linux auf dem USB-Stick für den Schuleinsatz:
Die Schüler bespielen sich ihre Sticks im Informatiksaal selbst. "Das dauert etwa sieben Minuten. Danach haben sie das fertige System in der Hosentasche und können es überallhin mitnehmen", erklärt der Lehrer.
Neříkají ti náhodou blesk? Už nějakou dobu můžeš...
mozna ani ne :)
me osobne to pripada s tou LGPL licenci u QT trosku prapodivny. na strankach qtsoftware si stahujes QT LGPL/Free jako jeden soubor a ten je QT-x11-opensource-xxxxx
pokud se jedna o opensource, je licence zrejme jasna, ne? pokud se jedna o LGPL, asi stejny balicek nebude pod dvema licencema.
jak je to tedy s tou LGPL?
Nechápu tvůj dotaz. Myslím, že se to prostě přelicencovalo z GPL na LGPL.
pokud se jedna o opensource, je licence zrejme jasna, ne?Opravdu?
asi stejny balicek nebude pod dvema licencema.Asi jo
ok, diky.
no, tak melu. ty veci ohledne licenci jsou pro me tak trosku chaoticky, hlavne s jednotlivejma verzema.
ale pak bych se tedy zeptal, zda distribuce jedne veci pod dvema licencema neni tak trosku v konfliktu.
podle GPL se musi kazde dilo distribuovat pod GPL se vsim, co k tomu patri. podle LGPL nemusim. jak se pak chovat, je-li dany software/knihovna distribuovana pod obema knihovnama?
a ted nemelu, proste mi to neni jasny
proto predem diky za objasneni
Tiskni
Sdílej: