Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Raspberry Pi OS, oficiální operační systém pro Raspberry Pi, byl vydán v nové verzi 2025-05-06. Přehled novinek v příspěvku na blogu Raspberry Pi a poznámkách k vydání. Pravděpodobně se jedná o poslední verzi postavenou na Debianu 12 Bookworm. Následující verze by již měla být postavena na Debianu 13 Trixie.
Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Jak je vidět, tak z chyb se lidi neučí.
Nyní je zde snaha o to, aby rtmpdump vyhrál v kategorii Nejlepší multimediální projekt SourceForge a SourceForge tak bylo zahanbeno.Nechápu proč, co mohli lidi ze SourceForge dělat? Proti tý demenci jménem DMCA by imho nic moc nezmohli...
Nechápu. Co by mohlo následovat, kdyby SF.net projekt nestáhl?SourceForge Inc. by se afaik mohli dostat do problémů. Pokud by je zažalovali.
rtmpdump
přemístit do jíné země. Rozhodně to imho není důvod k nějakým emocem proti SF...
BTW pokud se rtmpdump dostane mezi finalisty (pochybuju že by to uznali), klidně mu dám svůj hlas (22. června se otevírá hlasování, nominace jsou již uzavřené). Díky tomuto prográmku jsem si mohl uložit reporty z danceradio.cz na disk a konečně přehrát (flash se mi s těmi videi kouše takovým způsobem že se na to nedá dívat).Já
rtmpdump
nekritizuju. Nepoužívám jej, ale věřím, že to je dobrý SW Za správní delikt podle odstavce 1 písm. a) se uloží pokuta do 150 000 Kč, za správní delikt podle odstavce 1 písm. b) pokuta do 100 000 Kč a za správní delikt podle odstavce 1 písm. c) pokuta do 50 000 Kč.
rtmpdump
?
Článek versus Wikipedia:
...a prostřednictvím nechvalně známého Digital Millenium Copyright Act (DMCA) proti němu zakročit.
O DMCA lze tvrdit, že se jedná o řešení, které uspokojilo (především title II.) jak širokou veřejnost, tak poskytovatele Internetových služeb a že ohlasy na tento zákon jsou z velké většiny kladné.
O DMCA lze tvrdit, že se jedná o řešení, které uspokojilo (především title II.) jak širokou veřejnost, tak poskytovatele Internetových služeb a že ohlasy na tento zákon jsou z velké většiny kladné.To by mě zajímalo, odkud česká Wikipedie má tuhle informaci. Citace tam není.
Tiskni
Sdílej: