V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jak je vidět, tak z chyb se lidi neučí.
Nyní je zde snaha o to, aby rtmpdump vyhrál v kategorii Nejlepší multimediální projekt SourceForge a SourceForge tak bylo zahanbeno.Nechápu proč, co mohli lidi ze SourceForge dělat? Proti tý demenci jménem DMCA by imho nic moc nezmohli...
Nechápu. Co by mohlo následovat, kdyby SF.net projekt nestáhl?SourceForge Inc. by se afaik mohli dostat do problémů. Pokud by je zažalovali.
rtmpdump
přemístit do jíné země. Rozhodně to imho není důvod k nějakým emocem proti SF...
BTW pokud se rtmpdump dostane mezi finalisty (pochybuju že by to uznali), klidně mu dám svůj hlas (22. června se otevírá hlasování, nominace jsou již uzavřené). Díky tomuto prográmku jsem si mohl uložit reporty z danceradio.cz na disk a konečně přehrát (flash se mi s těmi videi kouše takovým způsobem že se na to nedá dívat).Já
rtmpdump
nekritizuju. Nepoužívám jej, ale věřím, že to je dobrý SW Za správní delikt podle odstavce 1 písm. a) se uloží pokuta do 150 000 Kč, za správní delikt podle odstavce 1 písm. b) pokuta do 100 000 Kč a za správní delikt podle odstavce 1 písm. c) pokuta do 50 000 Kč.
rtmpdump
?
Článek versus Wikipedia:
...a prostřednictvím nechvalně známého Digital Millenium Copyright Act (DMCA) proti němu zakročit.
O DMCA lze tvrdit, že se jedná o řešení, které uspokojilo (především title II.) jak širokou veřejnost, tak poskytovatele Internetových služeb a že ohlasy na tento zákon jsou z velké většiny kladné.
O DMCA lze tvrdit, že se jedná o řešení, které uspokojilo (především title II.) jak širokou veřejnost, tak poskytovatele Internetových služeb a že ohlasy na tento zákon jsou z velké většiny kladné.To by mě zajímalo, odkud česká Wikipedie má tuhle informaci. Citace tam není.
Tiskni
Sdílej: