Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Keby si nevynechal to najpodstatnejšie, tak nie V prvej zátvorke sú chybné výsledky a v druhej správne (v zmysle, že dokazujú chybnosť teórie). Ergo celkovo sú tie vety prakticky jedno a to isté.
Pominu fakt, že tenhle takzvaný svátek je uměle zatažená kravina, která má za cíl vytahat z lidí prachy.Originál komixu pocházejí z USA, kde má Valentýn mnohem delší historii.
Zamilovaní si totiž kopačky nedávajíZamilovaní "kopačky" nedávají, ale dostávají od partnera/partnerky, který jejich zamilovanost už nesdílí. Proto se tomu říká "kopačky", ve smyslu někoho odkopnout.
že jsou zamilovaní spolu a užívají si jeden druhého, zvou se do kin, dávají si přáníčka, květiny a drobné dárkyTo je snad normální a dělá se to celý rok, ne? Nevidím důvod, proč to dělat jako na povel (obchodníků? židozednářů? NWO?) v nějaký konkrétní den (nebo v ten den intenzivněji). Tenhle svátek mi fakt nic neříká. (Kdyby to někoho zajímalo: Vánoce a Velikonoce slavím, ale to jsou svátky, kterým se sv. Valentýn co do významu nemůže rovnat. Jaké další svaté ještě slavíte?)
je lepší si vybrat nějaký jiný den. Partnerku (partnera) to pak bude bolet o něco méně.Nejvíc bolí nečekaný rozchod (ve srovnání s tím, když ten vztah delší dobu nestojí za nic a člověk s tím už tak trochu počítá) – ale jestli je to v tohle datum nebo v jiné, na tom nesejde. Naopak by mi přišlo horší, kdyby spolu oslavili Valentýna a pak se rozešli a ukázalo se, že pro jednoho to byla jen formalita a slavil to jen proto, „že se to dělá“, zatímco ten druhý to bral vážně a sliboval si od toho pokračování vztahu.
Tenhle svátek mi fakt nic neříká.Prima, ale přeci bys nevyčítal jiným, že se k tomu staví... jinak.
Tiskni
Sdílej: