Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Nechtel by si nekam vystavit konfiguraky pro dzen a conky?
Tenhle desktop ma koule. Pekne!
Budem si mysliet ze si len zle precital, alebo to bolo nepozornostou. V popisku je napisane ze informacie zabezpecuje conky. Dokopy su spustene 3 instancie conky, horny panel je jedna s aktualizaciou 0.8s, dolny lavy panel kde je mpd za aktualizuje kazde 2s a dolny pravy kazdu 1s. Uz v man page sa da najst informacia ze conky je velmi setrne na resources a pokial sa pamatam, conky je napisane prave v C (alebo sa mylim?) . Skor by som teda povedal ze bude mat mensiu spotrebu ako interpretovany jazyk LUA.
Co sa tyka vytazenia procesoru, na obr. je 3% a 1% (mam dvojjadro) a to pri frekvencii 500MHz... Vykyvy (3%) sposobuje X server a vykreslovanie.
Nespustam ziadnu externu ruru a ani nic podobne mimo conky, cize one-tool per task sa nekona :) A tych spominanych 8% je vyuzita RAM.
PS: velmi sa mi pacia podmienky v conky, napr. v pravom dolnom paneli je pouzite if_up <network interface> a downspeed/upspeed sa zobrazuje pri eth0 a wlan0 len ked su UP.
Ackoliv se mi tapeta moc nelibi tak musim uznat ze ty panely jsou super. Odeme plus
Tiskni
Sdílej: