Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Podle čeho si to rozcházel? Já "ladím" AVRka různýma debug hláškama po serialu, LEDkama na příslušných portech, apod.
nakonec to nebylo složité, jen se mi do toho nechtělo vzhledem k luxusu jaký mi poskytuje avrstudio a i tak v něm budu muset zakázkové věci nadále asi dělat..
v podstatě jtag ice je jednoduchý viz třeba : http://www.scienceprog.com/build-your-own-avr-jtagice-clone/
takový nějaký návod na codeblocks s použitím avr-gdb + avarice na komunikaci je zde : http://www.avrfreaks.net/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=64023
Jde jen o to nahrčet soft do MCU přes avarice
Pak znova volat avarice s parametrem localhost 4242
Ten vyčkává na avr-gdb , který se nastaví v codeblocks na localhost a stejný port 4242 (to same jde i v eclipse ci ddd)
A pak už člověk jen pěkně ladí.
Oproti Avrstudiu to dokáže vidět i lokální proměnné a prvky struktur.. Lepší editor na kód atd..
Mínus - jsou porty, které nevidím, registry zařízeni a sram taky nevím jak otevřít v codeblocks.. vypisuje pouze flash
takže to byla moje neznalost.. codeblocks umí koukat do sram stejně jako do flash.. Protože je AVR harvard architerktura a má oddělené adresování, tak pro jednoduchost avr-gdb sloužil adresy tak že od 0x0000 je flash a od 0x800000 je sram takže pohoda..snad by se dalo přistoupit tak i na registry periferii ktere jsou v sram v podstatě, ale ještě jsem nevykoumal kupodivu správné adresy..
FB i icq 100% ignoruju pokud zrovna nepiše mladá
vlastně dokážu na 90% ingnorovat i mladou když pracuju
Tiskni
Sdílej: