Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
PyXL je koncept procesora, ktorý dokáže priamo spúštat Python kód bez nutnosti prekladu ci Micropythonu. Podľa testov autora je pri 100 MHz približne 30x rýchlejší pri riadeni GPIO nez Micropython na Pyboard taktovanej na 168 MHz.
Grafana (Wikipedie), tj. open source nástroj pro vizualizaci různých metrik a s ní související dotazování, upozorňování a lepší porozumění, byla vydána ve verzi 12.0. Přehled novinek v aktualizované dokumentaci.
Tohle je opravdu parádní!
Nezapada ti tam moc to GTK.
Myslim, ze timhle bys neprohloupil.
Proste si nastavis temata v tom gnomim control centru a pak nechas pri startu KDE spoustet gnome-settings-daemon.
Mne se moc neosvedcil.
ruza v pozadi - neviem no, mne to pride take teple az zzenstile....
Tak to si teda dobre vedla a zrejme patris k tym co sudia radi podla obalu a nie obsahu. Kvety patria k jednym z najkrajsich prirodnych ukazov. Nechapem preco by mali mat pravo bez predsudkov si ich davat na pozadie len zeny.
>>> Nechapem preco by mali mat pravo bez predsudkov si ich davat na pozadie len zeny.
ale sak si to mozu davat aj muzi - ale svedci to o dacom... krehkosti, zranitelnosti a neznosti - vlastnostiach typickych pre zeny - neznosti a citlivosti mozno az prilisnej... uznaj biela ruza do pozadia? mozno je pekna, ale ako pozadie si ju nedam - bez predsudkov - proste je to cudne...
(Co o mně přibližně říká růžové pozadí terminálu se srdíčky, teda?)
"uznaj biela ruza do pozadia? mozno je pekna, ale ako pozadie si ju nedam - bez predsudkov - proste je to cudne..."
Sam si znegoval svoje tvrdenie. Zase si sa neubranil predsudkom. A vobec to nie je cudne.
A tvrdenie ze to svedci o krehkosti, zranitelnosti a neznost... OMG, nehorazna skatulkacia :D
Takze neda mi zareagovat na vsetko co sa znieslo na mna. Co je an tom zle ze si dam an plochu nejaky kvet ked to ladi dizajnovo a nedrazdi to oci. niekto si dava na plochu cierno-cervene pozadia a to ja zase nemam velmi rad. k tej teme jednoducho ten wallp mi ladil tak som si ho tam dal. vsetko je o dizajne....a okrem toho ruze su ok.
v poho, vyzera to ok.
Tiskni
Sdílej: