Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
1 748,11 disk 808,01 256MB DDR 2 355,01 zdroj 1 510,11 DVD 3 378,41 VIA EPIA ----------- 9 799.65 Kč... a je to bez case.
Na slušný zvuk to ale asi bude chtít nějakou pořádnou zvukovku - viděl jsem pěknýho externího soundblastera na usb.Tohle mi nějak nejde dohromady.
Pro analogové vstupy/výstupy je to určitě ideální volba. Zvukovky do PCI se externím nikdy nevyrovnají.Tak to je mýtus jak vrata. Dnešní lepší karty do PCI udělají i 120dB rozlišení (a to i na A/D straně). To se s nějakým multimediálním šuntem do USB nedá vůbec srovnávat. Nehledě na to, že většina těch externích karet je stejně napájená z počítače, takže je vystavená všemu tomu bordelu, co generují vnitřnosti PC, úplně stejně jako karta interní. Něco jiného jsou samozřejmě profesionalní karty vyšší třídy s mikrofonními předzesilovači, kde se pracuje se signály o ampitudě nula nula nic, takže nekompromisní řešení = extra napájení a galvanické oddělení od počítače.
Co myslíte tím „Dnešní lepší karty do PCI”?Tím myslím například ESI Juli@, E-MU 1212m a E-MU 0404, M-Audio Audiophile 24192, RME, Lynx a pod.
Všechny interní zvukovky, které jsem zkoušel, posílají na alalogové výstupy otřesné zvuky při pohybu myší, při změně zatížení procesoru apod.A co to bylo za zvukovky? Tohle pamatuju z dřevních dob noname ISA a nějakých tridentů a podobných hrůz. Z karet prodávaných posledních cca 5 let by to neměla dělat žádná. Ani moje dva zoltrixy s CMI8738 s tímhle problém neměly.
Pro takovéto multimediální centrum potřebujete spíše technologie jako EAX4, DTS-ES, THX, ASIO 2 apod.To jsi právě opsal z nějaké krabice a ani nevíš, co to znamená (hint: jedno se týká games pod windows, další ovladačů pro windows a ty zbylé dvě jsou akorát žblept stejného druhu, jako když si někdo na zvuku natiskne, že má podporu mp3 a wma).
A navíc, nedám za kartu 15000!Vždyť si nemusíš kupovat hned Laylu 3G. Co bys taky dělal s osmi vstupama, symetrickejma mikrofonníma vstupama s fantomem a ADAT rozhraním. Kolem 3 tisíc koupíš skvělou kartu na domácí kino. Fakt nevím, proč bych si měl z tolika karet na trhu automaticky vybrat tu nejblbější.
EAX jsou HW efekty pro simulování různých poslechových místkteré se používají pouze ve hrách pod windows na kartách od creative.
DTS-ES (extended surround) je podpora pro 6.1 a 7.1Přesněji řečeno jsou to kódovací schémata (tuším tři), které různými rozšiřují dts o další kanály. Ze zvukovou kartou to naprosto nesouvisí, jediný požadavek je dostatečný počet výstupů.
THX je „certifikát kvality zvukové reprodukce pro filmy” a nikdo si ho asi jen tak na krabici nenapíšeNe nenapíše, protože se za to platí licenční poplatky a samo o sobě to natisknuté na nějakém výrobku nic neznamená. Jakýs takýs význam to má u kompletí instalace v kině, kde se to skutečně měří a pokud daná instalace vyhovuje nastaveným kritériím tak dostane THX certifikaci. Natisknuté na zvukové kartě je to ale akorát naprosto směšný marketingový žblept.
a ASIO by mělo zaručovat nízkou latenci, ale je pravda, že tohle si asi může napsat kdokolivASIO = alternativní zvukový ovladač pro windows, který si navrhli autoři profesionální audio aplikací, protože standardní windows ovladače a jejich API bylo naprosto nepoužitelné.
A co to vzít z "druhého konce", a koupit ne "počítač na multimédia" ale přímo "multimedia device" které umí přehrávat data z počítače. Jako např. KISS.
Něco podobného se řešilo tady (vřele doporučuji přečíst diskuzi!!) a podruhé (po nějaké době) tady.
Možná tam člověk nenajde přesný návod, ale jsou tam probrané různé směry a jejich výhody a nevýhody.
--raadjek
A co třeba tohle? Jestli se nepletu, tak to má (nebo aspoň měl) v nabídce Alzasoft.
Tiskni
Sdílej: