Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM. Intel vydal opravnou verzi 20250512 mikrokódů pro své procesory.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Přesně takovýhle arogánci čuběj pověst linuxu.Svým způsobem mají pravdu. To je jako přejít na DOS a nadávat, že tam mám malý rozlišení.
Stále stejná písnička, jsme líní a neochotní používat konzoli a příkazy.To je prostě Linux. Pokud v tom hledají druhý Windows, hledají na špatném místě. Nejrychlejší způsob, jak se naučit pracovat s libovolným Unixem je začít právě od konzoly - to je A i Z celého systému - já jsem tak začal a za 3 měsíce už to bylo docela v pohodě.
dostane se ti fundované odpovědi typu: uč se, kup si literaturu, neptej se na blbosti...To je do toho obchodu tak daleko? Bez základů se se systémem pracovat nenaučíte. Tady prostě nikoho nebaví odpovídat někomu bez jakékoliv vlastní snahy. Tady je například seznam základních příkazů na unixových systémech.
Za pár let nikdo nebude vědět, že v linuxu bylo na něco lepší dělat v textovým režimu. Nikdo v něm běžně dělat nebude.Tak to doufám, že se nikdy nestane. GUI nikdy nemůže v administraci předčit ruční editaci konfiguráků.
ZÁKONITĚ TO MUSÍ ZKONČIT PRUSEREM.pro (s odpustenim) debila jo
nemám čas zkoušet něco, co i na svých stránkách oznamuje chyby v instalaci. Mandriva je vyzkoušená, s profesionálním zázemím.Jestli mas pocit, ze Mandriva je zcela bez chybna, tak te uprime lituju. A jestli ti je mylejsi ten, kdo sve chyby nezverejni nez ten, kdo je zverejni, tak plati to výse ... Chapu, ze uz asi nejsi nejmladsi a ze je pro tebe spousta veci slozitejsich na pochopeni, ale to co tu porad pises, jsou jen hloupe vymluvy.
bavíme se o začátečníkovi, který nikdy neviděl linuxKaždý ho jednou viděl prvně, nemyslíš? Osobně mě nepřišel žádný extra rozdíl mezi MDK a Debianem, takže nevím kam na to chodíš ...
copak si neumíte představit widle bez aktualizací na netu?Umím! A žádné extra problémy s tím nemám. (Jen tak pro informaci, ty Windows XP jsou legální, jen nějak nemám potřebu aktualizací a SP2.) Ono záleží na tom, jak je používáš. Takže už s těma svýma žvástama táhni někam.
a k tomu, že stačí číst, co instalátor píše - bavíme se snad o začátečnících, kteří si to přečíst neumějí - respektive nevědí co čtou, nic jim to neříká.Tak ti by měli prodat počítač. Nemá to nic moc společného se začátečníky, ale s přístupem člověka k počítači. Chceš snad říct, že když instaluješ windows, tak ti to nic nepíše? Jsi pořád samá hloupá výmluva. Buď se to chceš naučit a naučíš a nebo ne. Jinak to nejde, tak se probuď šípková Růženko...
init 3
).Napsat urpmi kdebase
a vybrat tu co ti nabídne u mě to bylo tuším kdebase-3.4.2-55mdk.i586.rpm
(říkám tuším,protože to píšu v práci na Winech) a pak jen potvrď závislosti a mělo by se to nainstalovat.Když bude vše OK tak zadej startx
a měli by naběhnout X-ka.KDE není jen grafické prostředí,ale má i "své" aplikace,tudíž při jakýchkoliv potížích by jsi měl instalovat ty verze,které jsou pro tu danou verzi KDE (např. kopete,kaffeine,amarok apod.)
Tiskni
Sdílej: