abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 17:55 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    7.6. 14:55 | IT novinky

    Před 70 lety, 7. června 1954, ve věku 41 let, zemřel Alan Turing, britský matematik, logik, kryptoanalytik a zakladatel moderní informatiky.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    7.6. 11:44 | Zajímavý software

    NiceGUI umožňuje používat webový prohlížeč jako frontend pro kód v Pythonu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    7.6. 10:55 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána ve verzi 2024.6. Z novinek lze vypíchnout lepší integraci LLM (OpenAI, Google AI, Ollama) nebo podporu Matter 1.3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 20:55 | IT novinky

    IKEA ve Spojeném království hledá zaměstnance do své nové pobočky. Do pobočky v počítačové hře Roblox. Nástupní mzda je 13,15 liber na hodinu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 10:44 | Zajímavý článek

    Alyssa Rosenzweig se v příspěvku na svém blogu Vulkan 1.3 na M1 za 1 měsíc rozepsala o novém Vulkan 1.3 ovladači Honeykrisp pro Apple M1 splňujícím specifikaci Khronosu. Vychází z ovladače NVK pro GPU od Nvidie. V plánu je dále rozchodit DXVK a vkd3d-proton a tím pádem Direct3D, aby na Apple M1 s Asahi Linuxem běžely hry pro Microsoft Windows.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 41
    6.6. 01:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) květnová aktualizace aneb nová verze 1.90 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a animovanými gify v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.90 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    6.6. 00:44 | Nová verze

    Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 2024.2 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.6. 16:44 | IT novinky

    Počítačová hra Tetris slaví 40 let. Alexej Pažitnov dokončil první hratelnou verzi 6. června 1984. Mezitím vznikla celá řada variant. Například Peklo nebo Nebe. Loni měl premiéru film Tetris.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    5.6. 10:44 | Nová verze

    MicroPython (Wikipedie), tj. implementace Pythonu 3 optimalizovaná pro jednočipové počítače, byl vydán ve verzi 1.23.0. V přehledu novinek je vypíchnuta podpora dynamických USB zařízení nebo nové moduly openamp, tls a vfs.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Rozcestník

    Dotaz: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.

    23.2.2006 08:14 Kris | skóre: 6
    Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Přečteno: 923×
    Ahoj,chtěl bych vytvořit script kterým bych ve FF otevřel nějakou stránku a po určité době zase pomocí toho scriptu zavřel.A aby se mi toto opakovalo třeba 20x.Vím jak otevřít FF s URL,zavřu ho pomocí killall,ale netuším jak zadat tu prodlevu mezi otevřením a zavřením,a jak napsat to aby se mi tahle akce opakovala. Díky za rady

    Odpovědi

    David Watzke avatar 23.2.2006 08:33 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Ve FF to půjde shellem asi jen těžko. Možná kdybys na to vytvořil plugin :-) V takovém Konqueroru by to neměl být problém pomocí DCOP, ale to je ti asi na nic...
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    23.2.2006 08:55 Kris | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Já to nechtěl tak abych měl otevřenej FF a pomocí shellu otevřel nějakou url,ale abych otevřel FF rovnou s určitou URL,a to přes shell jde.Konqueror nemám,a nechce se mi ho do Ubuntu instalovat :-).To do scriptu nejde dát něco mezi firefox URL a killall co by počkalo mezi těmi dvěma příkazy?
    23.2.2006 09:03 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    To do scriptu nejde dát něco mezi firefox URL a killall co by počkalo mezi těmi dvěma příkazy?

    sleep ?

    Každý má právo na můj názor!
    23.2.2006 09:10 Kris | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    No sleep jsem zkoušel,ale to mi jaksi nefunguje :-(
    23.2.2006 10:08 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Co ti na sleep nefunguje?
    echo "firefox: oteviram $URL"
    firefox $URL &
    sleep 20
    echo "firefox: zaviram $URL"
    
    BTW: není dobré, pokud zavíráš firefox přes killall, protože tvůj skript pak sejme všechna běžící okna. Raději si někam ulož PID nově otevřeného firefoxe a zab jenom ho.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    23.2.2006 11:30 Kris | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    právě že to vypadá že se to zasekne na tom sleep 20.Prostě se otevře FF a pak se dál nic už neděje.
    23.2.2006 10:06 honzaB | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    sice netuším, k čemu by to mělo být, ale řešil bych to asi takhle (ale jestli jsem to pochopil dobře, tak je to nějaká blbost..)
    #!/bin/bash
    DELAY=20
    while true
             do firefox http://url.cz &
             sleep $DELAY
             killall -KILL firefox
    done
    
    23.2.2006 10:11 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    No, posílat rovnou SIGKILL není košer, je zvykem nejdřív poslat SIGTERM ... ostatně nepočítám, že se ff může za takovou chvilku zaseknout.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    23.2.2006 10:17 honzaB | skóre: 10 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Jasně, ale pokud to někde poběží ve výloze a nikdo na to nebude delší dobu sahat, tak mi to přijde jako jistější řešení. Jinak samozřejmě normálně ne..
    23.2.2006 10:28 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    I tak bych nejdřív poslal SIGKILL a až potom SIGSTOP. Ale hlavně taky nerozumím tomu, proč je něco takového potřeba. Doporučím autorovi se podívat na mozilla -remote (firefox umí úplně to stejné), možná je to přesně to, co hledá.
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    23.2.2006 10:33 Michal Vyskočil | skóre: 60 | blog: miblog | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    No, napsal jsem to blbě. Nejprve SIGTERM a až potom SIGKILL :-)
    When your hammer is C++, everything begins to look like a thumb.
    17.12.2007 16:38 milanr1 | skóre: 2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    kde je ale chyba, ak to firefox nevie? mam nainstalovany v ubuntu firefox a ked chcem cez nejaky skript pouzit "mozilla -remote ...", tak ten prikaz nepozna a chce instalovat iceape?
    17.12.2007 18:38 Ash | skóre: 53
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    url="http://..."
    firefox -remote 'ping()' >/dev/null 2>&1 && firefox -remote 'openURL( $url )' >/dev/null 2>&1 || firefox '$url' >/dev/null 2>&1
    Třeba by ho pak ani nebylo potřeba killovat.
    David Watzke avatar 23.2.2006 10:24 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    ale jestli jsem to pochopil dobře, tak je to nějaká blbost..
    To je pravda. Nečekal jsem takovou blbost :-) a tak jsem nechtěně odpověděl mimo mísu :-)
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    23.2.2006 11:26 Kris | skóre: 6
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Je to víceméně blbost,potřeboval bych popostrčit album fotek v žebříčku dopředu,a počítá se to tak že 1 návštěva se bere zobrazení alba a pro započítání 2 návštěvy se musí zavřít a otevřít prohlížeč. Takže nemusím to konkrétně dělat přes FF,zkoušel jsem ted i elinks a tím to jde taky.
    23.2.2006 11:50 Martin Tůma | skóre: 39 | blog: RTFM | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.

    Dnešní script-kiddies už nemaj vůbec žádnou úroveň koukám... Pokuď si chceš hrát na hackera, tak si alespoň něco elementárního nastuduj o HTTP a cookies...a místo prohlížeče použij k tomuto účelu mnohem vhodnější curl.

    Každý má právo na můj názor!
    17.12.2007 17:27 Haaja | skóre: 25 | blog: haaja | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Vytvoření scriptu pro otevření Firefoxu+načtení URL.
    Tak na jednoucelove otevreni stranky mu snad staci i telnet nebo wget. :)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.