abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 852 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník


    Vložit další komentář
    7.3.2006 20:43 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Aha, tak to je moje chyba, mělo mě napadnout, že označení "debil" (nebo to byl idiot?) budeš považovat za nadávku. Tak jsem to v žádném případě nemyslel.
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    7.3.2006 21:55 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Ježiš já jsem trapnej, už toho radši nechám..
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    eXces avatar 7.3.2006 23:30 eXces | skóre: 15 | blog: i hate mondays;) | Jihlava
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    to je dost
    Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former. --Albert Einstein
    8.3.2006 00:16 Jiří (BoodOk) Kadeřávek | skóre: 19 | blog: BoodOk | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Idiot je me oznaceni toho debila. To si vyhrazuji.
    Věda má v sobě určitou zpupnost, že čím dokonalejší techniku vyvineme, čím více se dozvíme, tím lepší budou naše životy.
    Luboš Doležel (Doli) avatar 7.3.2006 20:43 Luboš Doležel (Doli) | skóre: 98 | blog: Doliho blog | Kladensko
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Linux zůstane tam kde je, výrobci budou prdět na Linux (pro těch pár porcent) a nikam to nepovede.
    100% mého HW je plně podporováno a nový comp, co si budu kupovat, by také neměl mít problémy s HW - nijak jsem se při výběru omezovat nemusel...

    Za nějaký ten měsíc vyjde ET: Quake Wars a UT2007 i ve verzi pro Linux, což jsou absolutně ten typ her, co jsem vždy hrál. Žádné strategie mě nikdy nezaujaly. S touto oblastí jsem tedy spokojen.

    Toť vše k mým názorům na Linux a teď k tomu samotnému software.

    Veškerý software, o kterém jsem si zde přečetl má dostatečné linuxové/unixové ekvivalenty. Beru to tak, že kdyby někdo takový SW chtěl, tak si ho udělá nebo po tom alespoň bude volat velké množství lidí. Pravda je taková, že zatím vidím jen vás.

    Mě také chyběl jeden typ SW na Linuxu - download manager „dle mých představ“ - problém jsem vyřešil tak, že na něm pracuji. Nikomu jsem si nestěžoval, prostě konám.
    7.3.2006 20:47 Kníže Ignor | skóre: 19 | blog: stoupa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Tak to máš dobré. Aby bylo něco podle mých představ, musel by to za mě naprogramovat někdo jiný :-) (přestože bych to sám uměl)
    Jestli máš zálohu mého blogu, tak mi ji pošli. Nějak jsem si ho smazal :-)
    7.3.2006 20:52 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Copak?
    Dneska nebude recenze na skvělý vokenní softwarez?
    8.3.2006 00:30 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Copak?
    Škoda, moc jsem se těšil... :-(
    Ku8aZ avatar 7.3.2006 21:24 Ku8aZ | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Tak s tímhle musím bohužel souhlasit. Podotýkám, že jsem též odpůrce M$ (i když, HW mají dobrý :-)), ale opravdu jsou některé reakce zbytečně vyhrocené. Nevím, jestli je to (ne)popularitou JXP, ale ten člověk má v něčem pravdu... bohužel ji dává najevo lehce kontroverzním způsobem ;-)

    Faktem však zůstává, že jestli se má Linux rozšířit v maximální možné míře, musí být "blbuvzdorný" a klást uživateli co nejméně překážek, samozřejmě i s ohledem na programy, ve kterých umí user pracovat a je na ně zvyklý. Neříkám, že všechny zmíněné aplikace jsou opravdu the best of (např ten codepad či co se mi nezamlouval ani trochu), ale je pravda, že znám spoustu lidí, co řeknou: jde tam tohle nebo aspoň něco s podobným (rozumněj STEJNÝM) ovládáním?

    Samozřejmě by to nemělo dospět do fáze, kdy by Linux byl jen Windows zdarma, ale přiznejme si to, JXP má v tomto směru pravdu.
    Čeho se vlastně člověk bojí, když se bojí tmy...? jabber: ku8az AT jabbim.cz
    7.3.2006 21:38 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Linux neni Windows a uzivatel, ktery chce Linux pouzivat, by mel vedel, ze ovladani je trochu jine a mel by s tim pocitat a pripravit se na to. Ne rikat, ja si na Linux na dekstop nedam, protoze tam neni ten a ten program a ten a ten program se ovlada jinak. NE. Linux neni Windows, to je potreba si uvedomit. Pokud z nej ma byt masovy OS, musi se prizpusobit podminkam zejmena uzivatel, pokud se z Linuxu nema stat Windows zdarma.
    7.3.2006 21:44 ..... | skóre: 4 | blog: .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku

    Kdo je tu vlastně důležitější, systém nebo uživatel?

    7.3.2006 21:47 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    uživatel, což ale neznamena, ze se system bude kvuli lidem prechazejicim z Windows menit tak, aby vypadal a choval jako Windows, protoze ne vzdy je ovladani inuitivni a pohodlne. Napriklad v KDE vyvojari maji par veci ktere vyrazneji zlepsuji ovladani a zprijemnuji praci a ve Windows je nenajdete. Meli by proto zmizet ? Protoze nejsou ve Windows a uzivatele je neznaji ? nemyslim si.
    7.3.2006 21:59 ..... | skóre: 4 | blog: .
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku

    Omlouvám se za pokus o řečnickou otázku, kterou jsem vůbec nedomyslel. :-(

    Navíc jsem o tom psal na svém blogu.

    Luk avatar 7.3.2006 22:14 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    V KDE je defaultní věc, kterou bych odtamtud okamžitě vykopal (on je totiž docela problém najít, kde se to vypíná). A to jsou automatické akce na vložená média (a připojená USB zařízení...). Nejhorší není to, že se mi při vložení audio CD spustí přehrávání. Nejhorší je, že když to přehrávání típnu, tak se za chvíli spustí znovu. Podobně, když odpojím datový disk, za chvíli se sám připojí. Takové chování nemá v dobrém systému co pohledávat.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    7.3.2006 22:23 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Já to vypnul sice velmi potupně, ale docela v klidu. Na Mandrivě, podle návodu pana Bíbra. A je klid. Taky mi to pouštělo cd a chtělo samo stahovat fotky. A už je klid. :)
    7.3.2006 22:32 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Hmm, tak tohle jsem zrovna nemyslel..
    David Watzke avatar 7.3.2006 22:37 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Problém najít kde se to vypíná? Jsem to našel hned. A vůbec, nejlepší je zkompilovat je (kiosky) bez podpory halu. Pak to nejde ani zapnout :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Luk avatar 7.3.2006 23:30 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Problém najít kde se to vypíná? Jsem to našel hned.
    Já také. Aspoň jsem si to myslel. Jenže i když jsem v Ovládacím centru, na kartě Správce služeb, deaktivoval Démon upozorňování na média a dokonce i KDED správce médií, přetrvávalo to. Než jsem přišel na to, že se to musí deaktivovat přímo přes dialog, který po vložení CD vyskočí.
    nejlepší je zkompilovat je (kiosky) bez podpory halu
    Chci pracovat, a ne kompilovat. Kompilací KDE jsem si už kdysi dávno prošel - trvalo to tehdy dva dny, něco vůbec zkompilovat nešlo, nakonec půlka věcí nechodila. A to jsem přitom musel stáhnout binárky Qt, protože jinak bych se zasekl už tam.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    8.3.2006 11:58 hmm | skóre: 13 | blog: BSD bloček
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    kompilace je hruza, ale kdyz uz, tak si udelam balicky ne? ;)
    BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows...
    Luk avatar 8.3.2006 12:15 Luk | skóre: 47 | blog: Kacířské myšlenky | Kutná Hora
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Nechápu, jak chyby při kompilaci souvisejí s tím, jestli si udělám balíčky nebo budu instalovat rovnou. A nebo jak to souvisí s dobou kompilace.
    Šifrování je absolutní nutnost a pomáhá chránit před nekalými živly
    7.3.2006 22:12 Jindřich 'GoldenShit' Plešinger | skóre: 16 | blog: Nevěřící | Dolní Bousov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
       Normálnímu uživateli je úplně jedno zdali se programy spouští z nabídky Start vlevo dole, nebo nahoře uprostřed, nebo z nabídky po kliknutí na plochu. Na tohle si zvykne úplně ihned. Uživatel ale chce, aby program fungovaly, aby si programy byly podobný, aby programů byla kupa, aby všechno šlo naklikal a příkazová a řádka ho prostě nezajímá a ani ho nezajímá že se má něčemu učit. Uživatel chce systém pustit a používat. Uživatelé jsou zvyklí na klikací aplikace. Také jsou zvyklý na aplikace které momentálně používají.

       V práci dělám na HP-Unixu na systému I-Deas. Chtěli jsme přecházet na Linux, ale přejdeme na Windows. Protože pro Linux nejsou všemožný aplikace které jsou i pro Windows, používá Linux tolik lidí, kolik jich používá. Protože Linux používá malinko lidí, firmy tvořící pořádnej komerční soft na Linux prděj. Protože na Linux prděj přechod se konat nebude a budeme vesele používat Windows. Je to smutné ale je to tak.
    LINUKS = Lidová Nacionálně Ultralevicová Komunistická Strana
    Shadow avatar 7.3.2006 22:23 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    A já budu vesele používat GNU/Linux a na vás prdím. Je to smutné, ale je to tak. :-)
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    8.3.2006 08:02 Milan Horák | skóre: 24 | blog: strange blog | Havlíčkův Brod
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Mě to přijde veselé ;-)
    Každý dobrý skutek bude po zásluze potrestán. Ale ten pocit ... ;o)
    8.3.2006 12:15 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Pro Vás je to snad veselé, ne? Budete mít svého milovaného TC (nezaplaceného) a nic Vám nebude chybět ke štěstí...
    Nemám rád NVidii!
    Cubic avatar 7.3.2006 21:55 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Faktem však zůstává, že jestli se má Linux rozšířit v maximální možné míře, musí být "blbuvzdorný" a klást uživateli co nejméně překážek, samozřejmě i s ohledem na programy, ve kterých umí user pracovat a je na ně zvyklý
    otazka zni: mel by? mel by se rozsirit v maximalni mozne mire? myslim ze na tuhle otazku tu neni jednotny nazor a proto tolik reakci na programy ktere spousta lidi nepotrebuje
    proc vytvaret kopie toho co uz tu jednou je? proc rovnou nepouzit original? nezda se ti original pouzij alternativu se vsim co sebou nese
    zjednodusene receno..takhle se na to divam ja
    7.3.2006 21:44 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Vis, je neco jineho, kdyz to napises ty a kdyz to napise nekdo jinej. To, co jsi tu popsal v poslednich mesicich a jak si se choval se neda jen tak smazat. Nevidim zadny smysl v blogach o 10 screenshotech s minimem textu o programech, pro ktere existuje ekvivalent, nebo jiny pristup, o kterem jak se zda ani netusis. Temer vsichni to berou jen jako provokaci, coz to take JE. Kolik tech tvych linuksaku chodi pravidelne kazdej den na weby zamerene na Windows (pokud takove existuji) a provokuje je tam? Na kolika webech je reklama na podporu linuxu a zatracovani windows? Kto tedy vede "svatou valku"?

    To, ze vyrobci na linux se** muzes tvrdit v dnesni dobe vis komu. Dost casto jej treba firmy vyuzivaji v embedded zarizenich, treba v nasem satelitnim prijimaci. Minulej tyden jsem si koupil novou MB a byli k ni take drivery pro linux (nevim sice proc, vsechno mi funguje i bez nich), nebo dneska jsem si sosnul drivery pro HP LaserJet 3030 od vyrobce a funguje vsechno, je k tomu take graficky konfiguracni nastroj a vyborny navod na strankach HP. Na grafarnu mam zase originalni NVIDIA drivery. A nejen virobci HW, kuprikladu ja tady mam Wolfenstein ET, Warzone 2100, Matlab, JBuilder, Operu, Skype, Siemens LOGO, nebo treba Adobe Reader. Jses mimo, kluku.
    7.3.2006 21:49 Petr
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    kdo...
    vyrobci...
    Ku8aZ avatar 7.3.2006 22:36 Ku8aZ | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Ano, provokace to zajisté byla, o tom žádná. Proto možná ty popudivé reakce. Ale.... je sice pravda, že podpora HW v Linuxu je na dost vysoké úrovni. Bohužel stále platí ale... ve škole máme učebnu nejnovějších zvukovek od Creative (X2, myslím). Bohužel musíme dělat ve Windows, Linux (potažmo ALSA, vím o tom :-)) je nepodporuje. Na NB mám Sonoma chipset, DMA na ATAPI mechanice se mi podařilo rozběhnout až v poslední době za pomocí návodu naleznutého asi na 173. stránce v Googlu. Webkamerky - kapitola sama pro sebe. Tiskárny Canon.... A takhle bych mohl pokračovat dál.

    Na druhou stranu, je spousta HW, které v Linuxu zapojím a ono to funguje, zatímco na Windows bych kvůli nim rozkousal židli! Záležitost výrobců, tolerance, specifikací a samozřejmě obratem na trhu....

    A se SW to taky není občas úplně košer. Skype: proč musíme používat předpotopní verzi s podporou OSS a hnusným Qt3 vzhledem? AmericasArmy je taky jen 2.50, takže si už člověk na nových serverech nezahraje a těch pár kusů co tam jsou je bída. Matlab je taky s verzováním pro Linux minimálně o 2 verze pozadu atd atd....

    Vím, že je to jen otázka výrobců, firem a tak, jenomže je pravda, že já bych se s portací nějaké aplikace čítající desetitisíce řádků kódu taky vybodnul pro pár uživatelů... Proto programuju primárně pro Linux :-D

    Jen pro upřesnění, Windows nemám rád ;-)
    Čeho se vlastně člověk bojí, když se bojí tmy...? jabber: ku8az AT jabbim.cz
    7.3.2006 21:45 alium | skóre: 38 | blog: Category 1100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    To co popsal v blozich byla v nekterych pripadech recenze programu pod Windows, prezentovana na serveru pro Linux a v nekolika pripadech naproste tlachani o nicem, z cehoz jsme se dozvedeli, jak moc krasny je TC a jak by jej autor blogu chtel mit pod linuxem. Forma opet provokativni a nedustojna pro abclinux, pro autora vsak obvykla retorika.
    Ukazalo se velke vetsine ctenaru blogu TC nechybi, protoze jej stejne, ne - li lepe dokazou nahradit jine programy pro Linux a ze neni klavnim problemem, proc by lide zatracovali linux.
    Ja sam pouzivam pouze linux, protoze nejsem ochotny investovat do MS Windows, a TC mi nechybi a ani na nej nevzpomenu. Mam-li cest s nim pracovat ve Windows, dokonce se mi obcas plete s Krusaderem nebo mc.
    7.3.2006 21:55 Petr Jelínek | skóre: 17 | blog: Vyprovokovanej | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Tak jsem myslel, že to konečně přišlo a ono pořád nic. Čekal jsem poslední věty nějak jako "Tak když mi tu nechcete rozumět a dokonce mi nadáváte, tak já jsem přestanu chodit. Linux na desktopu stejně nepoužívám, tak co..."

    Jsem opět zklamán...
    Nemám rád NVidii!
    7.3.2006 22:05 Hrabosh | skóre: 26 | blog: HBlog | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku

    Myslím, že tato diskuze je opět mlácením prázdné slámy a to takovým způsobem, že by na její částečky nestačilo ani nanosítko.

    Jinak já bych TC pod Linuxem docela ocenil...

    Z.H.

    To jsem psal já ... to není bordel, to je modulární!
    7.3.2006 22:19 pv
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Nauč se psát
    masožravá palma avatar 7.3.2006 22:52 masožravá palma | skóre: 6 | blog: Agnes | Matka měst
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku

    Tohle píšu naposled.

    Nevadí mi, co píšeš, i když s tím někdy nesouhlasím (TC mi připadá zbytečně složitý, když musím být ve Windows používám salamandr, a ty ostatní programy jsem sice nikdy neviděla, ale také jsem neměla potřebu je použít). To co mi vadí je způsob jakým se prezentuješ. Nevadí mi, že napíšeš Windowsový program XY se mi líbí, vadí mi, že když ti někdo napíše mě se ten program nelíbí mám radši ZX( ten dokonce chodí i pod Linuxem, případně je čistě Linuxový) oboříš se na něj, že je "linuksák" (ať to znamená cokoliv :-)) a nechápe jak je program XY úplně nejlepší a ten v Linuxu chybí a basta fuj.

    Připadá mi, že největší fanatik jsi tady ty. Prezentuješ svoje názory jako fakta, a když má někdo jiný názor než ty, oboříš se na něj jaký je fanatik a začneš se tvářit ublíženě.

    Nemůžeš se potom divit, že někteří začínají reagovat na každý tvůj příspěvek defenzivně (až útočně, protože jak je známo nejlepší obranou je útok :-)). Jenže tím kdo tuhle válku začal jsi pořád ty. Nevlastníš pravdu jen názor. A když s tebou někdo nesouhlasí neznamená to, že na tebe útočí.

    To že tě ostatní nazývají idiotem a debilem je především kvůli tomu, že ti již několikrát řekli to co jsem napsala a ty jsi si toho nevšímal. Potom se tě pokusili "uklidnit" tím, že ti zdůrazňovali název tohoto serveru (mimochodem je to abclinuxu ne abcwindows a dohonce ani abcGNU nebo abcOpenSource :-)).

    Nevím proč to vlastně píšu, stejně si to nejspíš nepřečteš, pokud si to přečteš, nezamyslíš se a pokud se i zamyslíš nejspíš mi nebudeš věřit. A i kdyby to nezapamatuješ si to na dlouho. Ale alepoň mě se uleví, že jsem to napsala.

    Mám městečko, podpořte průmysl a dopravu. Snižujte kriminalitu.
    Cubic avatar 7.3.2006 23:05 Cubic | skóre: 24 | blog: obcasne_vyplody | Essex
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    diky, myslim ze tohle je trefa, bohuzel takovych prispevku uz tu par bylo a zadnou zmenu nezpusobili :-( a situace se opakuje stale dokola
    7.3.2006 23:14 Dag | skóre: 25 | blog: bzuk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku

    Eh! Kdyby na tenhle server teď někdo vstoupil a pohlédl, tak nebude mít asi pocit že je to tu samej linuksák, ale že je to samej Jindřich Plešinger. :)
    Dneska jsem zase jednou znavený válečník emajlo--web--icq bojů a tak to beru pragmaticky: Čeho chceš svojí misí dosáhnout? Domníváš se, že je třeba vytvořit nové programy, prostředí pro Linux a že tady najdeš ochotné a schopné? A daří se Ti to?
    Pokud ne, tak je někde chyba. I kdyby nakrásně byla chyba "na příjmu" tak je to fuk.

    Jo, abych nezapoměl: GNU a Linux zvítězí nad Windows a Billem! Tak! Abys věděl, jakej jsem taky linuksák. Hojahééé! :)

    kyknos avatar 7.3.2006 23:22 kyknos | skóre: 18 | blog: Quid novi? | Ranša Rosa
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    What can we do to help you stop spamming?
    So the Nationalists and the Socialists have the same policy on Brexit. They should get together and form a...
    Marián Kyral avatar 8.3.2006 07:19 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku

    Už posledně jsem tady dával odkaz na diskuzní fórum TC, kde autor oznámil, že linuxovou verzi musel přestat vyvíjet z nedostatku času.

    Když ti na tom tak záleží, obrať se na autora TC a pokud mu nabídneš dostatečnou motivaci, tak vzniku Linux TC nic nebrání. A pokud nemáš tolik peněz, tak můžes zkusit shromážit lidi se stejným zájmem a určitě se vybere dost peněz.

    Inspirací budiž Blender. Po krachu NaN se hlavní vývojář pustil do vyjednávání a výsledkem byla dohoda, že zdrojáky Blenderu budou uvolněny za "pouhých" 100 000€. Následně založil Blender fundation a té se podařilo vybrat mnohem více, než potřebných 100 000€.

    Proč se omezovat jen na čechy? Pokud se do toho zapojí celý svět, tak je šance na úspěch, mnohem větší.

    První krok je tedy zjištění podmínek, za jakých by byl autor ochoten pracovat na linux verzi. A ani v případě neúspěchu není třeba skládat hlavu, stejným způsobem se může podpořit jiný nadějný projekt.

    Stačí jen nějaký schopný organizátor a nic není nemožné.

    Vaclav Lesek avatar 8.3.2006 07:43 Vaclav Lesek | skóre: 11
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Nejsi tu vitan, tak uz vypadni :-/
    davida avatar 8.3.2006 09:25 davida | skóre: 13 | blog: Blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    Pred deseti lety jsem pouzival veci jako Norton (Volcov) Commander v DOSu a nestydim se za to :-) ale kdyz si ted pustim Gnome tak vazne nemam potrebu pouzivat tyhle "spravce souboru" nebo co to vubec je. Ono je to tam vazne tak slozite ze se museji pouzivat tyhle aplikace? Myslim si ze lepsi nez pridavani windozoidnich aplikaci by bylo lepsi zkvalitnit a vylepsit ty bezne linuxove, programy jako Gimp jsou sice dobre ale porad maji co dohanet kdyz se podivam treba na Photoshop ve windows.
    8.3.2006 11:22 bhy | skóre: 35 | blog: bhyblog | brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Linuksáci na ábíčku
    No, když se podíváte na ten veliký, žlutočervený nápis pod vaší fotografií u každého vašeho blogpostu, tak pochopíte, proč vám lidi nadávají. Nezapomínejte, že s urážkami jste si začal vy, a opakujete to pokaždé, kdykoliv cokoliv zveřejníte a je u toho ten nápis.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.