Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
mail
poslat email na username@seznam.cz . Nevim jak to nastavit nebo jaké tam dát za to argumenty. Předem díky. Koukal jsem se do man
a do jiných diskuzí a jediné co jsem našel ta je toto:
open (MAIL, "|/usr/sbin/mail -t "); print MAIL "From: email@dom.cz\n"; print MAIL "To: email@dom.cz\n"; print MAIL "Content-Type: text/plain\n"; print MAIL "Subject: Pokus\n\n"; print MAIL "Zpravaa"; close (MAIL);A to mi nefunguje.
echo "Zpravaa" | mail -s Předmět emai@lov.ka
mail
?
P.S. Mam Gentoo
#!/usr/bin/env python def send_email(sender, recipient, subject, body, verbose = False, SMTPserver="localhost"): """Send an email. All arguments should be Unicode strings (plain ASCII works as well). Only the real name part of sender and recipient addresses may contain non-ASCII characters. The email will be properly MIME encoded and delivered though SMTP to localhost port 25. This is easy to change if you want something different. The charset of the email will be the first one out of US-ASCII, ISO-8859-1 and UTF-8 that can represent all the characters occurring in the email. """ from smtplib import SMTP from email.MIMEText import MIMEText from email.Header import Header from email.Utils import parseaddr, formataddr if not sender.startswith('From: '): sender += 'From: ' if not recipient.startswith('To: '): recipient += 'To: ' # Header class is smart enough to try US-ASCII, then the charset we # provide, then fall back to UTF-8. header_charset = 'ISO-8859-1' # We must choose the body charset manually for body_charset in 'US-ASCII', 'ISO-8859-1', 'UTF-8': try: body.encode(body_charset) except UnicodeError: pass else: break # Split real name (which is optional) and email address parts sender_name, sender_addr = parseaddr(sender) recipient_name, recipient_addr = parseaddr(recipient) # We must always pass Unicode strings to Header, otherwise it will # use RFC 2047 encoding even on plain ASCII strings. sender_name = str(Header(unicode(sender_name), header_charset)) recipient_name = str(Header(unicode(recipient_name), header_charset)) # Make sure email addresses do not contain non-ASCII characters sender_addr = sender_addr.encode('ascii') recipient_addr = recipient_addr.encode('ascii') # Create the message ('plain' stands for Content-Type: text/plain) msg = MIMEText(body.encode(body_charset), 'plain', body_charset) msg['From'] = formataddr((sender_name, sender_addr)) msg['To'] = formataddr((recipient_name, recipient_addr)) msg['Subject'] = Header(unicode(subject), header_charset) # Send the message via SMTP to localhost:25 smtp = SMTP(SMTPserver) smtp.sendmail(sender, recipient, msg.as_string()) smtp.quit() if verbose: print "This mail has been sent:\n" print sender print recipient print 'Subject: %s\n' %subject print body if __name__ == '__main__': sender = u'From: áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ <honza@ar.re.sa>' recipient = u'To: áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ <honza@ad.re.sa>' subject = u'Testovací mail áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ' body = u'áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽbleble\n' send_email(sender, recipient, subject, body, verbose = True)
less /var/spool/mail/uzivatel
a to take neni med. Prikaz mail
ti ty zpravy alespon vylistuje apod.
Příkaz mail by měl skončit na propadlišti dějin. Tohoto třináct let starého dinosaura už na čtení mailů snad nikdo nepoužívá. A co se týče odesílání, to lze v pythonu nebo v perlu nahradit dvěma či třemi řádky kódu. Příkaz mail je dost častou příčinou toho, že roboti a skripty rozesílají maily se špatnou češtinou.Mail je jeste starsi (existovalo uucp) Existuji UNIXy, kde neni ani perl, ani python, ale mail(x) vzdy.
Tiskni
Sdílej: