MDN (Wikipedie), dnes MDN Web Docs, původně Mozilla Developer Network, slaví 20 let. V říjnu 2004 byl ukončen provoz serveru Netscape DevEdge, který byl hlavním zdrojem dokumentace k webovým prohlížečům Netscape a k webovým technologiím obecně. Mozille se po jednáních s AOL povedlo dokumenty z Netscape DevEdge zachránit a 23. července 2005 byl spuštěn MDC (Mozilla Developer Center). Ten byl v roce 2010 přejmenován na MDN.
Wayback byl vydán ve verzi 0.1. Wayback je "tak akorát Waylandu, aby fungoval Xwayland". Jedná se o kompatibilní vrstvu umožňující běh plnohodnotných X11 desktopových prostředí s využitím komponent z Waylandu. Cílem je nakonec nahradit klasický server X.Org, a tím snížit zátěž údržby aplikací X11.
Byla vydána nová verze 6.18 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Nově se lze k síti Tor připojit pomocí mostu WebTunnel. Tor Browser byl povýšen na verzi 14.5.5. Thunderbird na verzi 128.12.0. Další změny v příslušném seznamu.
Meta představila prototyp náramku, který snímá elektrickou aktivity svalů (povrchová elektromyografie, EMG) a umožňuje jemnými gesty ruky a prstů ovládat počítač nebo různá zařízení. Získané datové sady emg2qwerty a emg2pose jsou open source.
Byla vydána (𝕏) nová verze 25.7 open source firewallové a routovací platformy OPNsense (Wikipedie). Jedná se o fork pfSense postavený na FreeBSD. Kódový název OPNsense 25.7 je Visionary Viper. Přehled novinek v příspěvku na fóru.
Před 40 lety, 23. července 1985, společnost Commodore představila první počítač Amiga. Jednalo se o počítač "Amiga od Commodore", jenž byl později pojmenován Amiga 1000. Mělo se jednat o přímou konkurenci počítače Apple Macintosh uvedeného na trh v lednu 1984.
T‑Mobile USA ve spolupráci se Starlinkem spustil službu T-Satellite. Uživatelé služby mohou v odlehlých oblastech bez mobilního signálu aktuálně využívat satelitní síť s více než 650 satelity pro posílání a příjem zpráv, sdílení polohy, posílání zpráv na 911 a příjem upozornění, posílání obrázků a krátkých hlasových zpráv pomocí aplikace Zprávy Google. V plánu jsou také satelitní data.
Společnost Proxmox Server Solutions stojící za virtualizační platformou Proxmox Virtual Environment věnovala 10 000 eur nadaci The Perl and Raku Foundation (TPRF).
Byla vydána nová verze 2.4.65 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešena je bezpečnostní chyba CVE-2025-54090.
Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia AI asistenta Lumo.
mail
poslat email na username@seznam.cz . Nevim jak to nastavit nebo jaké tam dát za to argumenty. Předem díky. Koukal jsem se do man
a do jiných diskuzí a jediné co jsem našel ta je toto:
open (MAIL, "|/usr/sbin/mail -t "); print MAIL "From: email@dom.cz\n"; print MAIL "To: email@dom.cz\n"; print MAIL "Content-Type: text/plain\n"; print MAIL "Subject: Pokus\n\n"; print MAIL "Zpravaa"; close (MAIL);A to mi nefunguje.
echo "Zpravaa" | mail -s Předmět emai@lov.ka
mail
?
P.S. Mam Gentoo
#!/usr/bin/env python def send_email(sender, recipient, subject, body, verbose = False, SMTPserver="localhost"): """Send an email. All arguments should be Unicode strings (plain ASCII works as well). Only the real name part of sender and recipient addresses may contain non-ASCII characters. The email will be properly MIME encoded and delivered though SMTP to localhost port 25. This is easy to change if you want something different. The charset of the email will be the first one out of US-ASCII, ISO-8859-1 and UTF-8 that can represent all the characters occurring in the email. """ from smtplib import SMTP from email.MIMEText import MIMEText from email.Header import Header from email.Utils import parseaddr, formataddr if not sender.startswith('From: '): sender += 'From: ' if not recipient.startswith('To: '): recipient += 'To: ' # Header class is smart enough to try US-ASCII, then the charset we # provide, then fall back to UTF-8. header_charset = 'ISO-8859-1' # We must choose the body charset manually for body_charset in 'US-ASCII', 'ISO-8859-1', 'UTF-8': try: body.encode(body_charset) except UnicodeError: pass else: break # Split real name (which is optional) and email address parts sender_name, sender_addr = parseaddr(sender) recipient_name, recipient_addr = parseaddr(recipient) # We must always pass Unicode strings to Header, otherwise it will # use RFC 2047 encoding even on plain ASCII strings. sender_name = str(Header(unicode(sender_name), header_charset)) recipient_name = str(Header(unicode(recipient_name), header_charset)) # Make sure email addresses do not contain non-ASCII characters sender_addr = sender_addr.encode('ascii') recipient_addr = recipient_addr.encode('ascii') # Create the message ('plain' stands for Content-Type: text/plain) msg = MIMEText(body.encode(body_charset), 'plain', body_charset) msg['From'] = formataddr((sender_name, sender_addr)) msg['To'] = formataddr((recipient_name, recipient_addr)) msg['Subject'] = Header(unicode(subject), header_charset) # Send the message via SMTP to localhost:25 smtp = SMTP(SMTPserver) smtp.sendmail(sender, recipient, msg.as_string()) smtp.quit() if verbose: print "This mail has been sent:\n" print sender print recipient print 'Subject: %s\n' %subject print body if __name__ == '__main__': sender = u'From: áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ <honza@ar.re.sa>' recipient = u'To: áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ <honza@ad.re.sa>' subject = u'Testovací mail áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽ' body = u'áÁčČďĎěĚéÉíÍňŇóÓřŘšŠťŤúÚůŮýÝžŽbleble\n' send_email(sender, recipient, subject, body, verbose = True)
less /var/spool/mail/uzivatel
a to take neni med. Prikaz mail
ti ty zpravy alespon vylistuje apod.
Příkaz mail by měl skončit na propadlišti dějin. Tohoto třináct let starého dinosaura už na čtení mailů snad nikdo nepoužívá. A co se týče odesílání, to lze v pythonu nebo v perlu nahradit dvěma či třemi řádky kódu. Příkaz mail je dost častou příčinou toho, že roboti a skripty rozesílají maily se špatnou češtinou.Mail je jeste starsi (existovalo uucp) Existuji UNIXy, kde neni ani perl, ani python, ale mail(x) vzdy.
Tiskni
Sdílej: