Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Nevidomý uživatel Linuxu v blogu upozornil na tristní stav přístupnosti na linuxovém desktopu (část první, druhá, závěr), přičemž stížnosti jsou podobné jako v roce 2022. Vyvolal bouřlivou odezvu. Následně např. Georges Stavracas shrnul situaci v GNOME. Debata o jiném aspektu přístupnosti, emulaci vstupu pod Waylandem, také proběhla na Redditu.
DevConf.CZ 2025, tj. open source komunitní konference sponzorovaná společností Red Hat, proběhne od 12. do 14. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Dík všem za kvalitní odpověď na můj dotaz.
BTW: na googlu jsem nenašel žádnou souvislost mezi slovem bandaska a OpenGL.
Před chvílí jsem si řekl, že by nebylo špatné dát si konečně do pořádku fonty 
Pro:Už jsem si říkal, že to snad nikdo nezmíní. Proč v tom tolik přítomných vidí jen blbou kostku, ve který se vlní okýnka?
- Zbytocne nezatazuje CPU, ale GPU na grafickej karte - ziskame vykon.
emerge x11-misc/beryl-manager x11-misc/beryl-settings x11-plugins/beryl-plugins x11-wm/beryl-core
(z portage-xgl stromu) ... na zbytek přijdeš :))
# emerge beryl -s Searching... [ Results for search key : beryl ] [ Applications found : 0 ]
# emerge -vp x11-wm/beryl-core These are the packages that would be merged, in order: Calculating dependencies emerge: there are no ebuilds to satisfy "x11-wm/beryl-core".# emerge --sync tomu nepomaha
Jsou k provozu Xgl, Aiglx apod. potřeba proprietární drivery, nebo to na nějaké grafické kartě snesitelně jede i s free drivery? Asi blbá otázka, že.Osobně provozuju Compiz nad AIGLX s kartami Radeon 9250, 9200 a Mobile Radeon 7500 výhradně s free drivery. Podle toho, co jsem se dočetl, fungují i free Intelské drivery a některým fachčí i novější ATIny s r300/r400.
No to teda nesouhlasim. Linux ma rozhodne mnohem vice vlastnosti, ktere muze nabidnout. A rozhodne to neni jen toceni kostkou....a nenapsal tam proto "wo" ten smajlík? ;)
Tiskni
Sdílej: