Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
To si snad delate legraci! FreeBSD je distribuci? To je snad cely operacni system. Mam takovy pocit ze ty uvozovky mate u spatneho slova, zkousl bych spis z tech velkych "distribuci", ale i tak...
Opravdu bude lepsi se o FreeBSD vyjadrovat jako o operacnim systemu a distribuce ponechat Linuxu, jakkoli malicherne se to muze zdat.Nejenže je to malicherné, ale IMHO i nesprávné, protože ačkoliv lze o FreeBSD říkat, že je to operační systém, tak je liché se domnívat, že se nejedná o "distribuci operačního systému". Ostatně to myslím zřetelně vyplývá ze skutečnosti, že ačkoliv je obvyklé mluvit o celém OS jako o FreeBSD, je to především vhodně poskládaná sbírka různých free software a open source programů, které dohromady spolu s jádrem a dalšími komponenty tvoří celý operační systém. Přestože se termín "distribuce" nejčastěji používá s přívlastkem "linuxová", není chybou tak označit i FreeBSD. Naopak by bylo chybou tuto možnost zavrhovat, protože FreeBSD splňuje všechny atributy distribuce (jen to není GNU/Linux).
A Microsoft Windows Vista budou posledni distribuci Windows?Tímhle jste prokázal, že jste ten příspěvek snad ani nečetl. Pokud tedy bojujete proti označení distribuce, chcete tedy, aby FreeBSD (a další podobné OS) v Distribučních novinkách nebyly? Já si myslím, že tam mají být (a Robert asi taky), ale dle vašeho boje by vám jejich vynechání vyhovovalo ze všeho nejvíc…
protoze to opravdu jen svadi k zaveru ze se jedna jen o dalsi distribuciKromě toho, že je tam jiné jádro + věci s tím svázané, tam ten zásadní rozdíl prostě nevidím. 99% software používaného na FreeBSD se používá i v distribucích GNU/Linuxu (což se právě třeba o Windows nedá říct). Obzvlášť při pohledu sem mám pocit, že se slovo 'distribution' opakuje často.
Kromě toho, že je tam jiné jádro + věci s tím svázané, tam ten zásadní rozdíl prostě nevidím. 99% software používaného na FreeBSD se používá i v distribucích GNU/LinuxuJsou podle vas napr. Cygwin ci MSYS distribuce? Ja jsem mel vzdycky pocit, ze plne souslovi zni distribuce Linuxu (sam jste to pouzil), jakkoli si to mnozi zkracujeme. A pouziti slova distribuce u ne-Linuxovych systemu je jednoduse chybne, protoze ty ostatni systemy vesmes pouzivaji vlastni terminologii, paklize ovsem problematiku ruznych variant tehoz systemu ve smyslu Linuxovych distribuci vubec znaji.
Obzvlášť při pohledu sem mám pocit, že se slovo 'distribution' opakuje často.a já zase mám pocit, že vůbec neumíš anglicky, jestliže toto předkládáš jako argument, proč nazvat FreeBSD distribucí ...
A distribution is usually the way in which some "vendor" ships operating system CDs [...]Dále zmiňuje Linux jako typický příklad, ale neurčuje ho jako jedinou možnou variantu.
to opravdu jen svadi k zaveru ze se jedna jen o dalsi distribuciDalší distribuce GNU nástrojů se systémem založeným na BSD? Podobně jako NetBSD nebo OpenBSD? Jak už jsem psal... já chápu, že slovo "distribuce" je více spojováno s Linuxem. Jenže významově nic nebrání tomu, aby to bylo používáno i pro (Free)BSD.
To ze mezi distribuci a OS je jisty rozdilTakže distribuce Linuxu nejsou OS? A nebo OS nemůže být distribucí?
Tiskni
Sdílej: