abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:00 | Zajímavý software

    Nourish (GitHub) je nový správce oken pro Linux. Tradiční plochy nahrazuje nekonečným plátnem a posouváním a přibližováním. Využívá vlastní kompozitor pro Wayland s názvem y5. Videoukázka.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:33 | Komunita

    Po 20 letech a 17 otevřených (open source) krátkých filmech Blender Studio oznámilo plán na svůj první celovečerní film. Cílem samozřejmě není jenom nový otevřený film, ale především vývoj a vylepšení otevřených nástrojů pro spolupráci napříč celým procesem a vytvoření otevřené příručky (playbook) pro filmovou produkci ve velkém měřítku s informacemi, které jsou obvykle dostupné pouze uvnitř komerčních studií, a pomoci tak nezávislým tvůrcům překonat technické a organizační bariéry.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 05:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 26.6.25 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Shotcut je vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 14:44 | IT novinky

    Apple bez varování odstranil ze svého obchodu sociální síť VKontaktě i další aplikace skupiny VK, jako je VK Music nebo VK Video [Novinky.cz].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    26.6. 14:22 | IT novinky

    V dubnu loňského roku představený poštovní klient Notion Mail bude 22. září ukončen.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    26.6. 04:33 | Komunita

    Konference OpenAlt 2026 hledá přednášející. Proběhne o víkendu 7. a 8. listopadu na půdě Fakulty informačních technologií VUT v Brně. Témata konference jsou: Otevřený a svobodný software, IoT a Hnutí tvůrců, Vzdělávání, Bezpečnost a soukromí, Otevřená společnost, komunity a data, OpenMobility a další.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.6. 04:22 | IT novinky

    Společnosti OpenAI a Broadcom oznámily čip optimalizovaný pro AI pojmenovaný Jalapeño.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.6. 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    25.6. 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.6. 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (7%)
     (2%)
     (17%)
     (31%)
     (4%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 2002 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Hugin: příkaz skončil chybou 127

    6.4.2007 15:28 Radix
    Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Přečteno: 827×
    Potřeboval bych pomoci s ovládáním Huginu. Když na úvodní stránce natáhnu obrázky a v Autopanu chci zvolit kontrolní body, vyskočí okno ...příkaz skončil chybou 127. O co jde? Jakou mám volit velikost ořezu? Je to 43,3 : úhlopříčkou čipu? Jak velký má být zobrazovací úhel? Jakou mám zvolit na stránce Slepovač projekci. Equirectangular? Když ze dvou způsobů slepení (None, PTStitcher) zvolím PTStitcher, vyskočí okno, že nepodporuje výstupní jména končící tečkou. Já ale tečku nedávám. Když pak zvolím "přesto pokračovat", Hugin spadne.

    Odpovědi

    7.4.2007 22:05 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Je tady vůbec někdo, kdo používá Hugin a byl by ochoten o tomto programu podebatovat?
    Shadow avatar 8.4.2007 08:46 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Což o to, já Hugin používám, ale jen tak letmo, takže s nastavením vám moc neporadím. Navíc používám nejnovější betu verze 7, která všechno tak nějak dělá sama:-).

    U té chyby mě napadá snad jen zkontrolovat, že autopano-sift máte nainstalovaný, ale to předpokládám, že máte. PTStitcher je IMHO také externí nástroj, který je třeba nainstalovat. Zkuste jako slepovací jádro použít nona, ten má Hugin vestavěný.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    8.4.2007 13:31 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Já mám taky beta verzi 7, ale autopano-sift ani enblend mně nejdou. Zřejmě mám k těm souborům chybně zadanou cestu. Mohl byste napsat, jak to máte vyplněné, když otevřete Soubor-Preference-Autopano-Autopano-sift? Podobně, jak máte vyplněné kolonky v enblendu.
    Marián Kyral avatar 8.4.2007 21:18 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    A když pustíš hugin z terminálu, tak to něco vypisuje? Případně zkus strace.
    8.4.2007 21:41 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Z terminálu se Hugin normálně spustí, vypíše /usr/share/locale. Když chci v autopanu zvolit kontrolní body, vyskočí okno: Používejte %namefile nebo %i k určení vstupních bodů.
    Shadow avatar 8.4.2007 22:02 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Jen mne mate, jak v autopanu chcete "zvolit kontrolní body". Tam já maximálně kliknu na "Compute" a nechám si body vypočítat. Docela bych se i hádal, že v autopanu se nedají zvolit kontrolní body.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    Marián Kyral avatar 8.4.2007 22:05 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Hmm, tak jsem si nainstaloval verzi 0.7 beta4 a dostanu takovouhle krásnou chybu :-)
    Could not open autopano_result_tempfile.pto for reading
    This is an indicator that the autopano call failed,
    or wrong command line parameters have been used.
    
    Autopano command: mono /usr/lib/autopano-sift/autopanog.exe --output 
    autopano_result_tempfile.pto --imagelist /tmp/ap_imgnamesmrhLb1
    V předchozí verzi (0.6.1) mi to funguje bez problémů. Asi ještě nejsou vychytané všechny mouchy.
    Marián Kyral avatar 8.4.2007 22:26 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    No tak jsem v preferencích nastavil autopano-sift binárku na autopanog (stejně jak to má Tinkertrain) a už to funguje.

    Nahraji obrázky, pustí se autopano, kliknu na "compute", pustí se výpočet. Po skončení kliknu na exit a dostanu se přímo na náhled výsledného panoramatu.
    Shadow avatar 8.4.2007 21:56 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Takže, autopano-sift mám nastaveno takto:
    Autopano-SIFT: autopanog
    Argumenty: --output %o --imagelist %namefile
    Enblend mám nastaven pouze s parametrem -v, žádný checkbox není zatržen.

    Vše je výchozí nastavení, neměnil jsem nic. Verze autopano-sift je 2.4, enblendu 3.0.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    8.4.2007 22:20 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Tak když jsem tak nastavil autopano-sift, vyskočilo okno, že příkaz skončil chybovým kódem 1 (už ne 127).
    Marián Kyral avatar 8.4.2007 22:28 Marián Kyral | skóre: 29 | blog: Sem_Tam | Frýdek-Místek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Jaký máš systém a verzi autopano-sift?

    Příkaz "autopanog" ti funguje?
    Shadow avatar 8.4.2007 22:30 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    No vida, konečně nějaký pokrok.:-) Možná bych zkusil spustit autopano-sift samostatně a prozkoumat, jak se bude chovat "bez Huginu".
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    8.4.2007 22:38 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Tak jsem Hugin i autopano-sift kompletně odinstaloval a znovu nainstaloval (verze 0.6.1). Nic jsem neměnil, po zvolení kontrolních bodů v autopanu znovu chybový kód 1.
    9.4.2007 11:39 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Příkaz "autopanog" funguje, autopano-sift se otevře, ale nejdou přidat obrázky (Add images). Když je chci přidat z adresáře, nejde se k obrázkům proklikat.
    Shadow avatar 9.4.2007 11:48 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Tak možná bude problém spíše s autopano-sift. Jakou máte verzi? Nepomohl by upgrade na nejnovější verzi?
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    9.4.2007 12:08 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Autopano-sift jsem stáhnul ze Synaptiku. To by snad měla být poslední verze.
    Shadow avatar 9.4.2007 14:19 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Nikoliv nezbytně. Ale poslední verze autopano-sift je z konce roku 2005, takže bych předpokládal, že nejnovější verzi asi máte. Pak už ale opravdu nevím, co s tím. Leda si zkusit zkompilovat vlastní verze huginu a příslušných nástrojů, které nefungují, někde mimo, třeba v /optu. Nebo prohledat diskusní fóra vaší distribuce, jestli se tam někdo s podobnými problémy nesetkal.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    10.4.2007 17:45 Radix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Hugin: příkaz skončil chybou 127
    Tak jsem přešel na program Autostitch, který je potřeba spouštět přes wine. Na Hugin jsem rezignoval.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.