abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    OpenJS Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 22 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). V říjnu se verze 22 stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2027.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:22 | Nová verze

    Byla vydána verze 8.2 open source virtualizační platformy Proxmox VE (Proxmox Virtual Environment, Wikipedie) založené na Debianu. Přehled novinek v poznámkách k vydání a v informačním videu. Zdůrazněn je průvodce migrací hostů z VMware ESXi do Proxmoxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:11 | Nová verze

    R (Wikipedie), programovací jazyk a prostředí určené pro statistickou analýzu dat a jejich grafické zobrazení, bylo vydáno ve verzi 4.4.0. Její kódové jméno je Puppy Cup.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 22:44 | IT novinky

    IBM kupuje společnost HashiCorp (Terraform, Packer, Vault, Boundary, Consul, Nomad, Waypoint, Vagrant, …) za 6,4 miliardy dolarů, tj. 35 dolarů za akcii.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán TrueNAS SCALE 24.04 “Dragonfish”. Přehled novinek této open source storage platformy postavené na Debianu v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 13:44 | IT novinky

    Oznámeny byly nové Raspberry Pi Compute Module 4S. Vedle původní 1 GB varianty jsou nově k dispozici také varianty s 2 GB, 4 GB a 8 GB paměti. Compute Modules 4S mají na rozdíl od Compute Module 4 tvar a velikost Compute Module 3+ a předchozích. Lze tak provést snadný upgrade.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:44 | Nová verze

    Po roce vývoje od vydání verze 1.24.0 byla vydána nová stabilní verze 1.26.0 webového serveru a reverzní proxy nginx (Wikipedie). Nová verze přináší řadu novinek. Podrobný přehled v souboru CHANGES-1.26.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:33 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 6.2 živé linuxové distribuce Tails (The Amnesic Incognito Live System), jež klade důraz na ochranu soukromí uživatelů a anonymitu. Přehled změn v příslušném seznamu. Tor Browser byl povýšen na verzi 13.0.14.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 04:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 30.0.0 frameworku pro vývoj multiplatformních desktopových aplikací pomocí JavaScriptu, HTML a CSS Electron (Wikipedie, GitHub). Chromium bylo aktualizováno na verzi 124.0.6367.49, V8 na verzi 12.4 a Node.js na verzi 20.11.1. Electron byl původně vyvíjen pro editor Atom pod názvem Atom Shell. Dnes je na Electronu postavena celá řada dalších aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 04:11 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 9.0.0 otevřeného emulátoru procesorů a virtualizačního nástroje QEMU (Wikipedie). Přispělo 220 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (72%)
     (9%)
     (2%)
     (17%)
    Celkem 739 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Atheros a ath5k.

    1.2.2008 22:51 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Atheros a ath5k.
    Přečteno: 3897×
    Ahoj,
    mám v notebooku (Asus F5N-AP113) wifi od Atherosu (AR5006EG). Na různých forech jsem zjistil, že se prý ve Windows zobrazuje jako AR5007EG, to ovšem nemám ověřeno.
    lspci
    Atheros Communications, Inc. AR5006EG 802.11 b/g Wireless PCI Express Adapter (rev 01)
    
    Když použiju (zkoušeno na Ubuntu 7.10) ovladače madwifi (ath_pci), tak se mi karta nezobrazí ani při ifconfig -a. Zkoušel jsem kartu ručně kompilovat i s použitím patche (např. zde nebo zde), ale nic nepomohlo.
    Když jsem nainstaloval Fedoru 8, tak se hned použil ovladač ath5k. Výpis ifconfig -a už o wifi věděl. I iwconfig ukázal, nastavení karty. Při pokusu kartu aktivovat (ifconfig wlan0 up) to napsalo, že tento příkaz není podporován (nebo něco v tom smyslu). Když jsem potom ve Fedoře nainstaloval ovladač ath_pci, tak se stalo to samé jako v Ubuntu (tzn. nic). V logu je vidět, že se např. při vypnutí a zapnutí wifi vypínačem něco (připojení usb zařízení) děje.

    Výpis z logů dodám zítra, protože ted už u toho nb nejsem. Případné další info a upřesnění hlášek :-) taky.
    Nevíte někdo, jak docílit toho, aby wifi fungovala nebo s tímto chováním máte zkušenosti?

    Dík čenda

    Odpovědi

    2.2.2008 00:47 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    samotny zavedeni ovladace nestaci, tim se vytvori pouze wifi zarizeni. Potrebujes vytvorit jeste to ethernetovy. Pouzivej zatim spios osvedceny ath_pci.

    Timto to nastavis:

    #!/bin/sh
    
    iface="ath0"
    iwace="wifi0"
    sleep 2
    /usr/local/bin/wlanconfig $iface destroy
    sleep 5
    #/usr/local/bin/wlanconfig $iface create wlandev $iwace wlanmode ap
    /usr/local/bin/wlanconfig $iface create wlandev $iwace wlanmode sta
    sleep 5
    iwconfig $iface essid "PTP_PR_CK"
    sleep 5
    iwpriv $iface mode 1
    sleep 5
    #iwconfig $iface rate 54Mbit fixed
    #sleep 5
    /usr/local/bin/athctrl -i $iwace -d 700
    #591
    sleep 5
    iwconfig $iface key s:p1t9p
    sleep 10
    iwconfig $iface channel 108
    sleep 5
    iwconfig $iface txpower 16
    sleep 5
    
    #filtr na MAC
    iwpriv $iface maccmd 0 #vypne mac filtr
    sleep 1
    iwpriv $iface maccmd 3 #smaze seznam
    sleep 1
    iwpriv $iface addmac 00:11:22:33:44:55 # cukrarna
    sleep 1
    iwpriv $iface maccmd 1 #jen mac v seznamu budou povolene
    
    ifconfig $iface 10.193.122.89 netmask 255.255.255.248 broadcast 10.193.122.94 up
    sleep 2
    /etc/rc.d/rc.esfq $iface
    

    S tim uz si snad poradis.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    2.2.2008 09:19 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    To mě nenapadlo. V Debianu jsem instaloval madwifi mockrát a nic takového jsem dělat nemusel. Prostě jsem jen zavedl modul pomocí modprobe ath_pci a hned si to udělalo to zařízení (ath0) samo, tak jsem myslel, že to bude tak i jinde. Je pravda, že v tom Debianu jsem ty ovladače kompiloval pomocí module-assistant, tak to mohlo být taky tim. Dík za radu, vyzkouším.
    2.2.2008 11:40 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak jsem to zkoušel, ale nejde to, protože při použití ath_pci ve výpisu ifconfig -a nevidím wlan0. Takže ho nemůžu použít ani v tomto příkazu wlanconfig ath0 create wlandev wlan0 wlanmode sta. Vypíše se hláška: wlanconfig: ioctl: No such device.
    2.2.2008 21:18 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    wlan0 jsi vzal kde? Ma tam byt ath0. I kdzy je tady teoretiocka sance ze si tam muzes dat treba cervenakarkulka0...

    Muj skript musi fungovat, je zkopirovanej z funkcniho routeru.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    3.2.2008 15:13 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Aha, tak to jsem si zase něco blbě vymyslel. Zkusím ještě jednou.
    3.2.2008 17:24 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak jsem si zkopíroval ten skript (jen tu část s wlanconfig) a stále to háže chybu wlanconfig: ioctl: No such device, tak nevim co s tim mám dělat.
    2.2.2008 00:58 Franta Hanzlík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Měl jsem stejný problém s Atheros kartou - chipset AR500něco na Fedoře 8, chovalo se to jak píšete - karta vidět v systému byla, iwconfig ji vypisoval atd., ale připojit se nikam nešlo. Bohužel jsem neměl čas to zkoumat podrobně, bylo to v terénu a tlačil mne čas. Po instalaci driverů "madwifi" (v0.9.4, pro F8 stažených z ATrpms repa, instalace RPM balíku dá Fedoří ath5k na blacklist) vše šlapalo.
    2.2.2008 02:06 8an | skóre: 30
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Pokud je tam opravdu čip AR5007, tak ten v ath5k podporován není, ale pracuje se na tom (mohlo by to být do měsíce). Existuje nějaký patch pro ath_hal v Madwifi.
    If you build an operating system that even an idiot can use, only idiots will use it.
    2.2.2008 04:08 DarkCraft | skóre: 3 | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Napred musis odinstalovat balicek madwifi. Ja mel uplne presne ten samy problem s presne tim samym ovladacem. Tento navod (http://wiki.ubuntu.cz/Atheros_AR5007EG) funguje, rid se opravdu presne podle nej krok po kroku.
    Podporuji ArchLinux;jabber conference: archlinux.cz@conference.jabber.org; http://darkcraft.org
    2.2.2008 09:24 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    To jsem zkoušel přesně krok za krokem (kopíruj->vlož :-) ), ale nepomohlo to. Sice jsem neodinstaloval to starý madwifi, ale potom ve výpisu modinfo ath_pci byl ten můj opačovaný modul. Jen v tom návodu, je ten patch pro i386 a ten nb má AMD64. Zkoušel jsem to při stahování nahradit, ale takový soubor nebyl nalezen. Je možné, že by to mohlo být tím (i386 vs. AMD64)? Určitě, ale tento postup ještě jednou vyzkouším s tím odinstalováním starého madwifi. dík
    2.2.2008 17:55 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak jsem to zkusil a nic. Pořád ten samý výsledek...
    2.2.2008 12:21 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    V logu (dmesg | tail) je také vidět, že při vypnutí (manuální vypínač) se nějaké zařízené (asi wifi, když je to její vypínač) odpojí od sběrnice usb.
    usb 4-2: USB disconnect, address 2
    
    Při zapnutí vypínačem se zase připojí.
    usb 4-2: new full speed USB device using ohci_hcd and address 3
    usb 4-2: configuration #1 chosen from 1 choice
    
    Mohlo by to znamenat, že ta karta je nějak připojená přes USB? A kdyby ano, umí madwifi ovládat karty i přes USB, nebo to nemá vliv? To číslo za addres se zvětšuje, ale to asi nebude vadit.

    dík
    2.2.2008 21:20 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    USB na to nema zadny vliv. Podivej se na lsusb pred a po vypnuti.

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    3.2.2008 17:22 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak lsusb vyhodí:
    Bus 004 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 003 Device 005: ID 0411:0089 MelCo., Inc. 
    Bus 003 Device 003: ID 0bda:0116 Realtek Semiconductor Corp. 
    Bus 003 Device 004: ID 174f:6a31  
    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 002 Device 003: ID 0b05:1712 ASUSTek Computer, Inc. 
    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 001 Device 003: ID 046d:c019 Logitech, Inc. 
    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000  
    
    V USB portech je zastrčená jen myš.
    3.2.2008 18:49 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Měl jsem asi napsat kdy je wifi vypnutá a zapnutá. :-) Tak znova.

    Když je wifi zapnutá:
    Bus 004 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 003 Device 003: ID 0bda:0116 Realtek Semiconductor Corp. 
    Bus 003 Device 004: ID 174f:6a31  
    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 002 Device 005: ID 0b05:1712 ASUSTek Computer, Inc. 
    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 001 Device 003: ID 046d:c019 Logitech, Inc. 
    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000  
    
    A když je wifi vypnutá:
    Bus 004 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 003 Device 003: ID 0bda:0116 Realtek Semiconductor Corp. 
    Bus 003 Device 004: ID 174f:6a31  
    Bus 003 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 002 Device 001: ID 0000:0000  
    Bus 001 Device 003: ID 046d:c019 Logitech, Inc. 
    Bus 001 Device 001: ID 0000:0000  
    
    Taky se mi zdá, že se s wifi zapíná i vypíná i Bluetooth (ledka svítí nesvítí). A nevim, co je ten tučný řádek zač. Proč nenapíše, co je tam za zařízení (že by to neznal)?
    3.2.2008 19:00 1john2 | skóre: 35 | blog: jo12hn | zlín, brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    zkousels návody na www.madwifi.org ? podle nich se mi atheros podařilo bez problému rozběhnout i pod debianem, i fedorou
    3.2.2008 19:44 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    To jsem nezkoušel, protože v Ubuntu jsou ovladače na Atheros hned připravené. I v LiveCD jsou moduly hned zavedené, ale tak karta prostě neni ve výpisu ifcondig -a.
    3.2.2008 19:49 Jaroslav
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Může pomoci modprobe -r ath5k a následně modprobe ath_pci
    3.2.2008 19:56 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    To jsem zkusil, ale nepomohlo to. Karta nebyla v žádném (ifconfig) výpisu vidět. Po opětovném zavedení ath5k, už jsem ji také ve výpisu ifconfig -a neviděl.
    3.2.2008 19:54 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak už jsem to nevydržel a zkusil nainstalovat WinXP 32b. Program na přiloženém DVD k nb detekoval všechen hardware v nb a začal instalovat. Vše proběhlo v pořádku jen při instalování wifi se to seklo a nic se nestalo. Po restartu a novém pokusu o instalaci wifi, se to opět nepovedlo. Tak jsem zkusil pustit ruční instalaci. Na DVD jsou dvě složky GE-780 a GE-740. Při pokusu instalovat driver z GE-780 se instalace sekla, po restartu se sekla opět. Zkusil jsem tedy GE-740, instalace proběhla, ale nainstaloval se špatný ovladač. V Správci zařízení byla karta jako AR5006X, a hlásilo to, že zařízení není dobře nainstalováno a nebude použito. Tak nevim co si o tom myslet. :-( Mohla by být závada v hardweru?
    8.2.2008 21:23 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak jsem zkoušel podporu na Asusu. Tam mi řekli, že na DVD jsou starší ovladače, tak si mám stáhnout novější. Dostal jsem user a password na jejich ftp. Při pokusu o připojení se mi ani nevylistovali adresáře. Pak jsem si všiml, že server vrací kromě jiného také toto: Microsoft Windows NT 5.0. Nevím zda je to kvůli tomu, ale jinde mi ftp funguje. :-( Jinak jsem popsal i problémy na Linuxu a k tomu se vyjádřili tím, že mám zkusit Windows... Já bych jim to tam ani nepsal, ale ve formuláři, který se vyplnˇuje při zadání problému je nabídnut i Linux, tak jsem si myslel, že dostanu nějakou smysluplnější odpovědˇ, než že mám zkusit Win. :-D
    4.2.2008 09:27 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Já už opravdu nevim. Zkusil jsem i Mandrivu 2008. V menu Nastavit váš počítač jsem vybral Sít a internet, potom Nasatvení nového rozhraní... a pak je tam vyidět ta moje karta. Po nainstalování ovladačů to napíše:"Pro zvolené zařízení nelze nalézt sítové rozhraní (pomocí ovladače ath_pci)." Já vím, že tento výpis jen nic moc, ale už opravdu nevim co s tim. Asi (určitě) to nebude mít s distribucí nic společného. Nevim jestli by to mohlo mít nějakou souvislost, ale taky se mi nechce (teda ano, ale moc potichu. hlasitosti všeho mám na max, zkoušeno i v alsamixeru) přehrávat zvuk. Myslíte, že by to mohlo být "rozbitým" hardwarem (viz. předchozí příspěvěk o WinXP)?
    4.2.2008 16:55 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Snažím se stále o rozjetí WiFi. Ještě jsem si všiml v logu tohoto (po zavedení ath_pci):
    wlan: 0.8.4.2 (0.9.3.2)
    ath_pci: 0.9.4.5 (0.9.3.2)
    ACPI: PCI Interrupt Link [LNED] enabled at IRQ 19
    ACPI: PCI Interrupt 0000:05:00.0[A] -> Link [LNED] -> GSI 19 (level, low) -> IRQ 19
    PCI: Setting latency timer of device 0000:05:00.0 to 64
    wifi%d: unable to attach hardware: 'Hardware revision not supported' (HAL status 13)
    ACPI: PCI interrupt for device 0000:05:00.0 disabled
    Proč je revise nepodporována? Na www.madwifi.org napsáno, že je tato karta podporována. Jinak už vážně nevim čím to je.
    9.2.2008 20:01 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Tak jsem našel na www.madwifi.org ve foru stejný postřeh. Přidávám odkaz, aby to někdo nemusel zase hledat ...
    9.5.2008 16:34 chr1s1k
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Zdravím, mám stejný problém! Ale nerozumím tomu, proč karta není podporována, protože před přechodem na verzi 8.04 ze staršího Ubuntu 7.10 wifina s ovladačema Madwifi bez problému fungovala. Zároveň se chci zeptat, jestli nemá někdo tuto verzi ovladače madwifi-ng-r2756-20071018.tar.gz, se kterou mi karta bez problému fungovala a která se na adrese http://snapshots.madwifi.org/madwifi-ng/madwifi-ng-r2756-20071018.tar.gz už bohužel nenachází.
    8.2.2008 20:11 pavelg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Neznám řešení, bohužel mám podobný problém. Mám TP-link WN551G a kubuntu 7.10 Instalace pomocí kompilace mi sehlává hned u make, tak jsem si stáhl rpm balíček, převedl alienem na deb a nainstaloval. Dál nevím co dělat... zkoušel jsem zkoumat jak spustit programy podle manuálu, aktivoval jsem modul modprobe ath_pci, pak zkontroloval pomocí lsmod Module Size Used by ath_pci 98336 0 wlan 206660 1 ath_pci ath_hal 192720 1 ath_pci

    jenže v lshw se ta karta vůbec nevyskytuje.

    Můžete mi prosím poradit?
    8.2.2008 21:21 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    nainstaluj balicek madwifi a madwifi-utils (alespon takhle s ejmenujou v Archu) a neres silenosti.

    Proc na to kazdej jde tou nejslozitejsi cestou a pak se divi ze to nefunguje...

    Zdenek
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    8.2.2008 21:58 pavelg
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Achjo.... nedalo mi to a kartu jsem zkusil pod win na dvou PC - jde k reklamaci, asi špatný HW. Přesto bych uvítal nějaký odkaz, který by mě uvedl do problematiky wifi na linuxu. pro příště..
    8.2.2008 22:48 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    http://madwifi.org/

    http://www.czfree.net/forum/forumdisplay.php?s=&forumid=114
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf
    9.2.2008 01:06 mirekh2o | skóre: 13 | blog: MyBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Mam uplne stejnou wifinu v mym booku a pokud modprobnu moduly ath z madwifi, tak mi to napise nejakej error s HALem (myslim error 13 - uz ani nevim). Cetl jsem ze je na to nejakej patch, ale jen pro 32bit verzi a to mi bylo k nicemu. Vsude psali at si to udelam pres ndiswrapper, ale ja jsem to povazoval jako nedokonale reseni, nic jineho mi ale nezbylo a funkcnost wifiny pres ndiswrapper si nemuzu vynachvalit, beha perfektne. Jedine doporucuji. Poznamka, ath5k jsem se pokousel rozchodit ale marne.
    ICQ: 240-460-464; Jabber: mirekh2o@jabber.cz
    11.2.2008 11:40 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Ahoj, mohl by jsi mi dát link (případně poslat) na ovladače pod windows, které jsi použil? Ovladače co jsem dostal na DVD nefungují ani pod Win (samozřejmě zkoušeno i pod Lin s ndiswrapperem) a ty z netu jsou uplně stejné jako na DVD. dík
    11.2.2008 15:33 mirekh2o | skóre: 13 | blog: MyBlog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    http://www.atheros.cz/download.php?atheros=AR5006EG&system=2 tyhle ovladace by meli behat pres ndiswrapper.
    ICQ: 240-460-464; Jabber: mirekh2o@jabber.cz
    11.2.2008 19:59 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Příloha:
    Tak jsem to vyřešil. Ovladače madwifi fungujou pro tuto kartu, ale jen s patchem, který je jen pro i386. Patch byl v této diskuzi několikrát zmíněn. Takže pro Amd64 není vyhnutí použít ndiswrapper, ale pozor, aby jste použili správnou verzi ovladačů pro Win(x86_64) a ne jako já, tu špatnou. Pak to dopadá tak, že se to řeší moooc dlouho. Návod na instalaci pomocí ndiswrapperu je např. tady, nebo jakýkoli jiný :-). Jo a ještě nezapomenout nainstalovat ndiswrapper-modules-... Díky za nakopnutí od mirekh2o, nainstalovaný balík ndiswrapper-source se musí ještě zkompilovat (z toho se stane právě zminovaný ndiswrapper-modules-...) :-). Ovladače k tomuto nb jsou ke stažení na webu www.asus.cz No a to je asi vše.
    Grunt avatar 11.2.2008 20:42 Grunt | skóre: 23 | blog: Expresivní zabručení | Lanžhot
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Mam stejnou kartu. Je to AR5007EG, jen se špatně hlásí v lspci. V Ubuntu 7.10 se mi ji nepodařilo rozjet vůbec. I při kompilaci s patchem jsem dostával HAL status 3(řešení je prej tady, ale moc jsem to nepochopil). V Ubuntu 8.04 s patchem "funguje", ale asi také není moc spokojen:
    [   36.360356] ath_hal: 0.10.2.2-ATHEROS (AR5210, AR5211, AR5212, AR5416, RF5111, RF5112, RF2413, RF5413, RF2133, RF2425)
    [   36.360376] sysctl table check failed: /dev/ath .7.9 Unknown sysctl binary path
    [   36.360384] Pid: 3404, comm: modprobe Tainted: P        2.6.24-7-generic #1
    [   36.360397]  [<c01467f5>] set_fail+0x45/0x60
    [   36.360404]  [<c0146aa6>] sysctl_check_table+0x296/0x5b0
    [   36.360408]  [<c0134ec8>] sysctl_head_finish+0x18/0x30
    [   36.360414]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360417]  [<c0133a49>] sysctl_set_parent+0x19/0x30
    [   36.360423]  [<c0135270>] register_sysctl_table+0x50/0xa0
    [   36.360427]  [<f88df077>] init_ath_hal+0x77/0x8d [ath_hal]
    [   36.360439]  [<c01515e6>] sys_init_module+0x126/0x19c0
    [   36.360455]  [<c018ade0>] __kmalloc+0x0/0x110
    [   36.360462]  [<c1053c2>] sysenter_past_esp+0x6b/0xa9
    [   36.360471]  =======================
    [   36.360475] sysctl table check failed: /dev/ath/hal .7.9.-2 Unknown sysctl binary path
    [   36.360481] Pid: 3404, comm: modprobe Tainted: P        2.6.24-7-generic #1
    [   36.360484]  [<c01467f5>] set_fail+0x45/0x60
    [   36.360488]  [<c0146aa6>] sysctl_check_table+0x296/0x5b0
    [   36.360493]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360496]  [<c0134ec8>] sysctl_head_finish+0x18/0x30
    [   36.360502]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360504]  [<c0133a49>] sysctl_set_parent+0x19/0x30
    [   36.360510]  [<c0135270>] register_sysctl_table+0x50/0xa0
    [   36.360514]  [<f88df077>] init_ath_hal+0x77/0x8d [ath_hal]
    [   36.360523]  [<c01515e6>] sys_init_module+0x126/0x19c0
    [   36.360538]  [<c018ade0>] __kmalloc+0x0/0x110
    [   36.360545]  [<c01053c2>] sysenter_past_esp+0x6b/0xa9
    [   36.360553]  =======================
    [   36.360557] sysctl table check failed: /dev/ath/hal/dma_beacon_response_time .7.9.-2.-2 Unknown sysctl binary path
    [   36.360564] Pid: 3404, comm: modprobe Tainted: P        2.6.24-7-generic #1
    [   36.360567]  [<c01467f5>] set_fail+0x45/0x60
    [   36.360571]  [<c0146aa6>] sysctl_check_table+0x296/0x5b0
    [   36.360576]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360581]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360584]  [<c0134ec8>] sysctl_head_finish+0x18/0x30
    [   36.360589]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360592]  [<c0133a49>] sysctl_set_parent+0x19/0x30
    [   36.360598]  [<c0135270>] register_sysctl_table+0x50/0xa0
    [   36.360602]  [<f88df077>] init_ath_hal+0x77/0x8d [ath_hal]
    [   36.360610]  [<c01515e6>] sys_init_module+0x126/0x19c0
    [   36.360625]  [<c018ade0>] __kmalloc+0x0/0x110
    [   36.360632]  [<c01053c2>] sysenter_past_esp+0x6b/0xa9
    [   36.360640]  =======================
    [   36.360644] sysctl table check failed: /dev/ath/hal/sw_beacon_response_time .7.9.-2.-2 Unknown sysctl binary path
    [   36.360650] Pid: 3404, comm: modprobe Tainted: P        2.6.24-7-generic #1
    [   36.360653]  [<c01467f5>] set_fail+0x45/0x60
    [   36.360657]  [<c0146aa6>] sysctl_check_table+0x296/0x5b0
    [   36.360662]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360668]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360670]  [<c0134ec8>] sysctl_head_finish+0x18/0x30
    [   36.360675]  [<c0146aba>] sysctl_check_table+0x2aa/0x5b0
    [   36.360678]  [<c0133a49>] sysctl_set_parent+0x19/0x30
    [   36.360684]  [<c0135270>] register_sysctl_table+0x50/0xa0
    [   36.360688]  [<f88df077>] init_ath_hal+0x77/0x8d [ath_hal]
    [   36.360696]  [<c01515e6>] sys_init_module+0x126/0x19c0
    [   36.360712]  [<c018ade0>] __kmalloc+0x0/0x110
    [   36.360718]  [<c01053c2>] sysenter_past_esp+0x6b/0xa9
    [   36.360726]  =======================
    .
    .
    .
    
    Na co 64-bitů když to jde i s jedním? | 80.78.148.5 | Hack (for) free or Die Hard!
    2.3.2008 17:26 Tina
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Ahoj ja mam tiez wifi od Atherosu, ale dake divne oznacenie. Z asus-podpory mi poslali takuto vec-ze vraj mam Atheros azurwave ge-740 ale ovladac na taketo oznacenie neviem najst ...nevies mi poradit? Dik...
    2.3.2008 19:13 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Ahoj, ten návod je tady. Myslim, že by měl fungovat na každé dstribuci, protože je dost obecný :-). Jestli nevíš jak nainstalovat ovladače přes ndiswrapper (je to jednoduché)
    ndiswrapper -i cesta_k_ovladačum_z_windows
    a potom
    modprobe ndiswrapper
    ,
    tak hledej zde na abíčku. Jestli máš systém i386, tj. 32b procesor a ne 64b (b=bit), tak by měla jít karta nainstalovat pomocí těch patchnutých ovladačů (madewifi-ng...). Jestli neumíš instalovat (překládat ze zdrojovch ko´dů, tak to je taky na abíčku popsaný). A když nepomůže ani jedno, tak sem zkus poslat systémové logy (většinou /var/log/...). Přesnější popis nemůžu poskytnout bez lepších instrukcí (popisu). Když si přečteš diskuzi co jsem sem napsal všechno za postřehy (bláboly :-D ) a nakonec jsem dospěl k tomu, že to byla úplná blbost, tak je to docela k smíchu. U tebe to může být samozřejmě jinak. Moc bych na to však nesázel. :-D
    2.3.2008 19:30 cenda | skóre: 24 | blog: dedalebedanebohurvajs | Planá nad Lužnicí
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Atheros a ath5k.
    Jo to GE-740 (nějaké jejich interní označení?) my taky napsali z podpory od Asusu. Je to ta karta, která je napsá víše, tedy AR5006EG.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.