abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 04:44 | IT novinky

    U příležitosti 30. výročí vydání počítačové hry Quake byla vydána nová epizoda s názvem Dawn of the Machine (Steam).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    7.8. 16:00 | Bezpečnostní upozornění

    Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na sérii bezpečnostních záplat (CVSS 9.9) v produktech Cisco řešících kritické zranitelnosti umožňující obejití autentizace, eskalaci oprávnění, vzdálené spuštění kódu a odepření služby. Úspěšné zneužití může útočníkům umožnit získat neoprávněný přístup k dotčeným systémům, kompromitovat zařízení Cisco Catalyst SD-WAN a Cisco IOS XE, spustit libovolný kód, zpřístupnit citlivé informace nebo narušit dostupnost postižených systémů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    7.8. 15:33 | IT novinky

    Soud v americkém státě Nové Mexiko ve čtvrtek nařídil internetové společnosti Meta Platforms zaplatit 567 milionů dolarů (téměř 12 miliard Kč) za újmy, které její platformy působí mladým lidem. S přihlédnutím k dřívějšímu verdiktu tak má společnost celkem zaplatit 942 milionů dolarů, což je malý zlomek jejího ročního výnosu, který loni činil 60 miliard dolarů. Čtvrteční verdikt firmě také nařizuje, aby změnila způsob, jakým její

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 13
    7.8. 12:44 | Humor

    Mark Russinovich (CTO v Microsoft Azure) se na LinkedIn pochlubil svým projektem MS Paint Doom napsaným pomocí Claude. Hru Doom umožňuje hrát v programu Malování (Microsoft Paint). Malování funguje jako monitor. Herní engine (ViZDoom) běží na pozadí a každý vykreslený snímek hry vkládá automaticky přes schránku (clipboard) do Malování.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    6.8. 08:00 | IT novinky

    Platformy ChatGPT i Roblox by mohly být zařazeny na seznam mimořádně velkých on-line platforem nebo internetových vyhledávačů, na něž se vztahují zvláštní podmínky podle nařízení o digitálních službách (DSA). Vzhledem k tomu, že ChatGPT i Roblox oznámily počet uživatelů nad prahovou hodnotou DSA, je toto označení „rozhodně možné“ a mohlo by „přijít dříve či později“. On-line platformy a vyhledávače zařazené na seznamy DSA musejí

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    5.8. 17:00 | Zajímavý software

    Společnost Cloudflare představila Cloudflare OS (GitHub), tj. open source platformu navrženou pro integraci umělé inteligence (agentů) přímo do pracovních procesů organizací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    5.8. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.13 svobodného multiplatformního softwaru pro konverzi a zpracování digitálních fotografií primárně ve formátů RAW RawTherapee (Wikipedie). Vedle zdrojových kódů je k dispozici také balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:44 | Zajímavý článek

    Jean-Baptiste Kempf na svém blogu představil novou verzi 9.0 "Lei" kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 20:11 | Komunita

    Richard Hughes oznámil, že službu Linux Vendor Firmware Service (LVFS) umožňující aktualizovat firmware zařízení na počítačích s Linuxem, nově sponzoruje také společnost NVIDIA.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.8. 12:22 | Zajímavý software

    Edvard Rejthar na blogu zaměstnanců CZ.NIC představil svou aplikaci SlideRshow (GitHub). Funguje jako prohlížeč fotek, ale i jako jejich organizér a prezentátor. Neinstaluje se, běží přímo v prohlížeči. Bez serveru. Offline.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (10%)
     (7%)
     (2%)
     (18%)
     (30%)
     (6%)
     (6%)
     (2%)
     (15%)
     (23%)
    Celkem 2355 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: WINE a IE6

    3.1.2005 15:11 PS | skóre: 3
    WINE a IE6
    Přečteno: 369×
    Mám nově nainstalované a nakonfigurované FC3. Jako jeden z mála dosud nevyřešených problémů mi zůstalo rozchození IE6 + SP pod WINE (pro testování, ne z nostalgie). WINE mám jinak nainstalovaný a nakonfigurovaný, některé aplikace chodí. Nemáte někdo pozitivní, konkrétní zkušenost, postup ? WXP mám instalované na stejném disku jako druhý systém.

    Odpovědi

    3.1.2005 22:06 obonsky
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    Vybornou pomockou je skript zo stranky http://sidenet.ddo.jp/winetips/config.html. Daj si vsak pozor, ak mas plnu instalacku IE6 - treba skopirovat cely adresar s IE do ~/c:/Windows/Temp, mne to inak chcelo tahat subory z netu ako pri sietovej instalacii. Predpokladam, ze bude treba upravit skript ( hlavne cesty k instalackam), co nastastie nie je problem - ten nie je po japonsky :-)
    4.1.2005 13:22 PS | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    Díky Obonski, není nad dobrou radu, už to jede. Není ele ten rozsipaný čaj estetický ? :-))
    4.1.2005 13:42 PS | skóre: 3
    Rozbalit Rozbalit vše To jsem tomu dal
    Výborně, načpak je tam ten náhled ? Takže ještě jednou – rozsypaný, ale, Obonsky :-(. Třeba tomu nebudeš věřit, ale absolvoval jsem mnohem více jak 9 tříd.
    30.9.2005 08:28 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    S úspěchem (pro anglickou verzi nejen MSIE a OE) se dá použít i winetools. Pomocí tohoto nástorje lze s úspěchem nainstalovat a provozovat poměrně velké množství aplikací.

    Pokud by si někdo našel trochu času a poslal autovovi mail s odkazy na místa odkud lze stahovat české verze aplikací, autor slibuje, že je do další verze winetools přidá.

    Já jsem utilitu s úspěchem vyzkoušel (problémy byly při stahování fontů, ale to lze obejít, stejně jako anglickou verzi MSIE).

    Prográmek používá wget, takže jej lze použít i za firewallem přes proxyserver (po patříčné úpravě nastavení). Stažené programy si můžete ponechat na disku a příště je již nemusíte stahovat. AutCad se mi však nainstalovat nepodařilo (zatímco s utilitou sidenet ano - ale stejně nefungoval ;-). Přes winetools mi ale fungovala celkem dobře celá řada programů. Zkusil jsem také kombinaci nastavení obou utilit (winetools i sidenet).

    Pro instalaci jsem použil autorem doporučenou verzi wine 20041019 (odkaz na její stažení najdete na stránce winetools), kterou jsem instaloval z rpm balíku pro FC2 (používám FC4). Když jsem doinstaloval aplikace upgradoval jsem wine na poslední nalezenou rpm vrzi (pro FC4). Vše fungovalo dál (jen winetools hlásily, že se jedná o jinou verzi wine). Po upgrade mne ale velmi potěšilo, že zmizely některé vady při spuštění speciální win aplikace, které se projevovaly v problikávání zatržítek.

    PS: A proč jsem to všechno podstoupil? Chci nahradit win stanice za linuxové (o výhodách a důvodech snad není třeba psát) a některé speciální (stavařské) aplikace pro linux prostě neexistují :-(. S radostí jsem zjistil, že ale leccos již funguje pod wine.

    Kromě toho mám z vývoje Wine radost ještě z jednoho důvodu. Výrazně tak roste kredit linuxu, protože v něm lze spouštět a provozovat i win aplikace, zatímco ve Windows linuxovou aplikaci nespustíte ani náhodou. :-D

    30.9.2005 15:53 Spike | skóre: 30 | blog: Communicator | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    Nepustíme ani náhodou? CoLinux? Cygwin? MinGW?
    30.9.2005 16:01 #Tom
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    Přesnější by bylo, že pod Windows nepustíme ELF binárku ani náhodou, pokud nemáme CoLinux (tam to snad jde). Ten mi jako neuživateli oken nemá co nabídnout, takže o něm vím jen to, že je.
    30.9.2005 10:28 Dušan Hokův | skóre: 43 | blog: Fedora a další...
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    jukni ke me na blog: http://www.abclinuxu.cz/blog/fedora_atd/2005/3/10/79551
    30.9.2005 14:31 LuděkS | skóre: 31 | blog: publish | Liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: WINE a IE6
    Díky... když jsem prohledával ABC Linuxu tak zrovna na tohle místo jsem nenarazil... :-(

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.