Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Možná by tam neměl být ten příklad (Adblock, Privoxy & spol.), aby to nemátlo.Mozna ne, treba misto "apod." spis "nebo jinak". Hlavne kdyz bude jasne, ze jde o softwarovou blokadu, a ne o psychickou :)))
Ale poviem vam, ze najhorsie zo vsetkeho su reklamne(?) obrazky, zo servera co ich nestiha ponukat a tak brania dotiahnutiu a vyrenderovaniu zvysku stranky. Pozdravujeme banner.stickfish.cz.
Viz. jedna taková i tady na abclinuxu.V takovych pripadech je links muj kamarad
banner.stickfish.cz
je každou chvíli nedostupný, takže mne pak po vytimeoutování dotazu otravuje dialog. Obvykle to řeším něčím na způsob
ip route add unreachable 212.67.79.50
ale zatím to naštěstí není tak často, abych si to nastavil natvrdo. Budiž to správcům varováním.
Semtam si sice blokovanim obecnejsima regularnima vyrazama sejmu kus stranky, ktera by se hodila, ale stejne to nebyvaji veci, na kterych by mi dvakrat zalezelo.:))
dokonce na nekterych sympatickych serverech na ni obcas zamerne kliknu, aby jim zadarmo prispel nejakou tou korunkou :) Ale jinak nechapu, jak muze bannerova reklama fungovatkazda reklama funguje asi jen diky prevaze "masovych" konzumentu. lidi, co jsou schopni se o reklame vubec bavit (natoz ji vybrane a cilene podporovat), z teto masy jaksi vypadavaji a nejsou asi pro reklamni agentury relevantni cilova skupina :) to plati, troufam si rici, o vetsine ctenaru ABCLinuxu a o uzivatelich Linuxu vubec :)
Tiskni
Sdílej: