V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Na konkrétní HW zkuste kontaktovat mého kolegu z Hydronetu.
zeman zavinac hydronet tecka cz
Montuje, kupuje a programuje naše webkamery, poví vám zkušenosti. Ale dneska něco vylepšuje na Jizerce, tak nečekejte odpověď hned.
<OT>Mezi námi, jediná smysluplná ochrana chaty je nemít tam nic cenného.</OT>
cena za zabezpeceni jedne mistnosti se pak pohybuje od 10 tisic Kc vyseEhm... kompletní zabezpečení bytu 2+1 stojí 16 tis.
Až tě půjdu vykrást, tak o kameře asi vědět nebudu. Ale jako zloděj chalupář půjdu okolo 2h. Seš si jistý, že fotografie bude dostatečně ostrá, aby byl rozeznat obličej?
Od doby, kdy ti zapípá mobil, že si máš v poště prohlédnou obrázek, kdy na chalupě budou policajti? Brokovnici ovládanou přes servo tam asi mít nebudeš...
USB kamera je omezena max délkou kabelu. PC musí být blízko, tuším že do 8m. Co až budeš chtít kameru i na druhý konec chalupy?
Teď k SW. Myslím si, že dva stejné obrázky nebudou úplně stejné. Jakým programem je budeš porovnávat? Neumím si to představit.
Držím palce, také chci něco podobného. Až to postavíš, mohl by si sem popsat konečné řešení?
Nevsiml jsem si, ze by nekdo odbihal od tematu. Pokud nekomu reknu, ze ta rezava skodovka Vltavu nepreplave, tak jsem taky chytrak, co by mel radsi mlcet? Usetrene penize investujte do sousedky, co vam tu chalupu ohlida a nepremyslejte nad ptakovinami.
Zaznělo tu několik řešení, chtěl bych vás někoho poprosit, hoďte sem (link) obrázek, co "to" umí vyfotit. Jeden za dne a jeden za normálních zlodějských podmínek, tedy za noci.
Myslím si, že nebude dostatečně poznat obličej a policie s touto fotkou odmítne pracovat.
Jinak fandím bastlířským řešením, kde si člověk zimprovizuje zařízení za desítky tisíc, hlavně šité na míru, pro jeho konkrétní aplikaci.
Tiskni
Sdílej: