abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:22 | Zajímavý článek

    Nové číslo časopisu Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 160 (pdf).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:11 | IT novinky

    Izrael od února zakáže dětem používat v prostorách základních škol mobilní telefony. Podle agentury AFP to uvedlo izraelské ministerstvo školství, které zdůraznilo negativní dopady, které na žactvo používání telefonů má. Izrael se tímto krokem přidává k rostoucímu počtu zemí, které dětem ve vzdělávacích zařízeních přístup k telefonům omezují.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 9
    dnes 14:00 | IT novinky

    Internetová společnost Google ze skupiny Alphabet pravděpodobně dostane příští rok pokutu od Evropské komise za nedostatečné dodržování pravidel proti upřednostňování vlastních služeb a produktů ve výsledcích vyhledávání. V březnu EK obvinila Google, že ve výsledcích vyhledávání upřednostňuje na úkor konkurence vlastní služby, například Google Shopping, Google Hotels a Google Flights. Případ staví Google proti specializovaným

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    dnes 12:22 | Pozvánky

    Byl oznámen program a spuštěna registrace na konferenci Prague PostgreSQL Developer Day 2026. Konference se koná 27. a 28. ledna a bude mít tři tracky s 18 přednáškami a jeden den workshopů.

    TomasVondra | Komentářů: 0
    dnes 12:11 | Pozvánky

    Na webu československého síťařského setkání CSNOG 2026 je vyvěšený program, registrace a další informace k akci. CSNOG 2026 se uskuteční 21. a 22. ledna příštího roku a bude se i tentokrát konat ve Zlíně. Přednášky, kterých bude více než 30, budou opět rozdělené do tří bloků - správa sítí, legislativa a regulace a akademické projekty. Počet míst je omezený, proto kdo má zájem, měl by se registrovat co nejdříve.

    VSladek | Komentářů: 0
    včera 00:44 | Zajímavý článek

    Máirín Duffy a Brian Smith v článku pro Fedora Magazine ukazují použití LLM pro diagnostiku systému (Fedora Linuxu) přes Model Context Protocol od firmy Anthropic. I ukázkové výstupy v samotném článku obsahují AI vygenerované nesmysly, např. doporučení přeinstalovat balíček pomocí správce balíčků APT z Debianu místo DNF nativního na Fedoře.

    |🇵🇸 | Komentářů: 34
    13.12. 04:55 | Zajímavý software

    Projekt D7VK dospěl do verze 1.0. Jedná se o fork DXVK implementující překlad volání Direct3D 7 na Vulkan. DXVK zvládá Direct3D 8, 9, 10 a 11.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    12.12. 16:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 2025.4 linuxové distribuce navržené pro digitální forenzní analýzu a penetrační testování Kali Linux (Wikipedie). Přehled novinek se seznamem nových nástrojů v oficiálním oznámení na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    12.12. 12:44 | IT novinky

    Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) zveřejnil Národní politiku koordinovaného zveřejňování zranitelností (pdf), jejímž cílem je nejen zvyšování bezpečnosti produktů informačních a komunikačních technologií (ICT), ale také ochrana objevitelů zranitelností před negativními právními dopady. Součástí je rovněž vytvoření „koordinátora pro účely CVD“, jímž je podle nového zákona o kybernetické … více »

    Ladislav Hagara | Komentářů: 30
    12.12. 04:33 | Nová verze

    Vývojáři KDE oznámili vydání balíku aplikací KDE Gear 25.12. Přehled novinek i s náhledy a videi v oficiálním oznámení.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (35%)
     (48%)
     (19%)
     (17%)
     (22%)
     (14%)
     (24%)
     (15%)
     (17%)
    Celkem 467 hlasů
     Komentářů: 19, poslední 11.12. 20:04
    Rozcestník

    Dotaz: nejede graf.prostředí v debianu

    30.1.2006 11:38 dark123 | skóre: 4
    nejede graf.prostředí v debianu
    Přečteno: 139×
    vyhlásí hlášku eror na spuštění startx

    Odpovědi

    30.1.2006 11:39 dark123 | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    přesněji tohle

    Module Loader present OS Kernel: Linux version 2.6.12-1-686 (horms@tabatha.lab.ultramonkey.org) (gcc version 4.0.2 20050917 (prerelease) (Debian 4.0.1-8)) #1 Tue Sep 27 12:52:50 JST 2005 Markers: (--) probed, (**) from config file, (==) default setting, (++) from command line, (!!) notice, (II) informational, (WW) warning, (EE) error, (NI) not implemented, (??) unknown. (==) Log file: "/var/log/XFree86.0.log", Time: Mon Jan 30 12:30:35 2006 (==) Using config file: "/etc/X11/XF86Config-4" Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_clip.o": No symbols found Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_norm.o": No symbols found Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_xform.o": No symbols found Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_vertex.o": No symbols found Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/fonts/libspeedo.a:spencode.o": No symbols found Warning: font renderer for ".pcf" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".pcf.Z" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".pcf.gz" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".snf" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".snf.Z" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".snf.gz" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".bdf" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".bdf.Z" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".bdf.gz" already registered at priority 0 Warning: font renderer for ".pmf" already registered at priority 0
    30.1.2006 12:34 --
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    nejak v tom zadny error nevidim. ale moh bys toho napsat o neco vic, treba jake mas X (kdyz mas gcc 4.0.2, tak se mi zda divne ze mas XFree, ale nevim...), a zkontrolovat si jestli /etc/X11/XF86Config-4 existuje, nechapu proc by ho to jinak melo preskakovat...
    30.1.2006 12:43 dark123 | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    tohle jsem z toho vytáhl

    XFree86 Version 4.3.0.1 (Debian 4.3.0.dfsg.1-14sarge1 20050901212727 fjp@localhost.localdomain) Release Date: 15 August 2003 X Protocol Version 11, Revision 0, Release 6.6 Build Operating System: Linux 2.6.8-16.0508-2 i686 [ELF] Build Date: 02 September 2005
    30.1.2006 14:11 trekker.dk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    To gcc 4.0.2 je (s největší pravdpodobností) verze, která byla použita pro zkompilování XFree autory balíčku - IMO nesouvisí s tím, jaké gcc má tazatel na svém počítači.
    30.1.2006 14:14 trekker.dk
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    A s tím přeskakováním XF86Config-4 se to má asi takhle:
    (==) Log file: "/var/log/XFree86.0.log", Time: Mon Jan 30 12:30:35 2006
    (==) Using config file: "/etc/X11/XF86Config-4" 
    Skipping "/usr/X11R6/lib/modules/extensions/libGLcore.a:m_debug_clip.o": No symbols found
    ...atd.
    Tazatel OPĚT nepoužil tag <pre>
    30.1.2006 14:52 Hubble
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    Z toho logu jsou důležitá chybová hlášení označená EE na začátku řádku. To co jsi vytáhl, podle mě nejsou chyby, které by znemožňovaly start X serveru. Alespoň já mám logách totéž a X server jede.
    1.2.2006 15:55 dark123 | skóre: 4
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    a jde vůbec spustit statrx když jsem přes ssh připojen?
    1.2.2006 16:58 diverman | skóre: 32 | blog: život s tučňáčkem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: nejede graf.prostředí v debianu
    Ano. Spouštíte ty X-ka na tom vzdáleným serveru. Pokud tam je monitor, tak jsou videt.
    deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.