Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Julia Evans pomocí svých kreslených obrázků proniká do Linuxu a informačních technologií. Vedle ucelených zinů publikuje také jednotlivé kreslené obrázky (RSS).
Jordi Sanfeliu vydal verzi 1.0.0 svého unixového jádra Fiwix (Wikipedie) určeného také pro výuku operačních systémů. Dle článku na OSNews na něm začal pracovat již před více než dvaceti lety. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT. Stáhnout a vyzkoušet lze živou disketu nebo CD s GNU/Fiwixem.
Byla vydána nová verze 10.7 open source alternativy GitHubu, tj. softwarového nástroje s webovým rozhraním umožňujícího spolupráci na zdrojových kódech, GitLab (Wikipedie). Představení nových vlastností v příspěvku na blogu. Vývojáři GitLabu zdůrazňují Web IDE (YouTube) a SAST (Static Application Security Testing) pro Go a C/C++.
David Revoy, autor open source webového komiksu Pepper&Carrot nebo portrétu GNU/Linuxu, zveřejnil na svém blogu recenzi notebooku Librem 13 od společnosti Purism. Používá jej již sedm měsíců a s ním i jako umělec spokojen. Potřebu francouzské AZERTY klávesnice vyřešil přelepkami. Na displej se podíval kalibrační sondou, barvy vyladil pomocí open source softwaru DisplayCAL, v aplikaci Inkscape nastavil zvětšování na 170 % aby 1 cm v Inkscapu byl 1 cm v reálu. Webovou kameru, mikrofon, Wi-Fi a Bluetooth lze na Librem 13 hardwarově vypnout.
Několik posledních verzí GNOME Shellu obsahuje chybu způsobující memory leak (únik paměti). Viz například videozáznamy verzí 3.26 nebo 3.28. Nalezení chyby #64 a její opravě se věnuje Georges Basile Stavracas Neto v příspěvku na svém blogu [reddit].
V pondělí měl na YouTube online premiéru otevřený krátký 2D film Hero vytvořený v 3D softwaru Blender. Cílem stejnojmenného projektu Hero je vylepšit nástroj Grease Pencil (tužka) v Blenderu 2.8.
Byla vydána verze 4.0 kolekce svobodného softwaru umožňujícího nahrávání, konverzi a streamovaní digitálního zvuku a obrazu FFmpeg (Wikipedie). Přehled novinek v Changelogu (GitHub).
Mohl by mi nekdo rici, kde bych mel hledat chybu?
Jednalo se o prenos souboru 250MiB. Pres Skype byl uploadovan mnohem rychleji nez pres ftp. Testoval jsem asi 10 souboru stejen velikosti.
FTP server je muj vlastni. Jede tam proftp.
Pres lokalni sit FTP jede naplno.
Kdyz mi chce nekdo uploadovat soubor 250MB.iso, tak rychlost se pohybuje okolo 20kB/s. Ma linka zvlada s klidem 150kB/s. Pres Skype to jede naplno, tzn. kolem 70kB/s coz je upload toho na druhe strane.
Proc ale FTP nevytahne takovou rychlost?
Muj FTP server je schovan za Firewallem a na nem je port forward na FTP server machinu.
Kde tedy muze byt chybka?
FTP používá passivní nebo aktivní přenos. Při jednom se data tahají na portu 20 a ten musí být otevřený (routovaný), při druhém se vybere náhodný port (nějaký vysoký) a o connect se postará iptables modul ip_conntract_ftp a ip_nat_ftp. Je na tom Firewallu? http://www.netfilter.org/documentation/HOWTO/cz/NAT-HOWTO.html#toc7
connect se postará iptables modul ip_conntract_ftp a ip_nat_ftp. Je na tom Firewallu
Jak to poznam, jestli na tom firewallu je nebo neni? Nastaveni firewallu je pres shorewall
Jinak bych rad dodal, ze upload funguje bez problemu. Data se prenaseni po vysokem portu, ale pomalu.
Take jsem zkousel nastavit rozmesi vyskokych portu v proftp a pak take na firewallu a bylo to to same?
Je mozne, ze by to mohl nekdo po ceste shapovat?
lsmod
Možné to je, ale to byste měl probrat se svým ISP.
Moduly tam jsou. Vse je tedy asi nastavene jak by melo. Ale rychlost je pomala.
Nemate nejake doporuceni jak to nejak otestovat?
Vse ostatni funguje bez problemu. Jen upload na me FTP je proste pomaly. Skype, SCP, HTTP, FTP download, vse funguje na plne kule
Da se najak zjistit, jestli to nekdo shapuje na ceste? Nez zacnu volat ISP.
Myslite, ze muze byt chyba na firewallu u toho kdo data posila? Je tam Linksys firewall/router. Ja bych rekl, ze asi ne.
Tiskni
Sdílej: