abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 16
    včera 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 10
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    23.6. 10:55 | Nová verze

    V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    22.6. 23:44 | Nová verze

    Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1979 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace

    Shteffi avatar 30.4.2006 18:09 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    Přečteno: 190×
    zdravim. nainstaloval jsme si Ubuntu Dapper drake flight 6 s tím že si zprovozním Xgl.

    mam Athlona 64 3000+ Nv6800GT a Kororaa mi funguje bezproblémů.

    postupoval jsem podle tohoto návodu

    víceméně se mi vše povedlo rozchodit.. (až na pár drobností jako průhlednost oken pomocí myši a zoom, ten ostatně nešel ani v Kororaa) , ale co mě nemile překvapilo, že pohyb gumových oken neni vůbec plynulý...

    kostka se otáčí plynule jak má.. ale když hejbu s oknem a pustim myš, tak okno zůstane pokřivený tak jak jsem ho zrovna nechal... (nesrovná se do normální polohy...) stane se tak až když kdekoli kliknu myší, tak se okno o kousek pohne.. a když takhle kliknu asi 4x tak se konečně srovná..

    vypadá to jako by to nebylo akcelerovaný..,

    ALE...

    zvláštní je, že když pustim glxgears, tak najednou všechno běhá svižně a chová se to jak má... ale jenom dokud glxgears běží. Nevím, jestli to má souvislost s ovladačema. Nainstaloval jsem balík nvidia-glx. Pokoušel jsem se nainstalovat ovladače přímo od Nvidie ale nepovedlo se mi to. stroskotal jsem na verzi libc.

    připojuju výpis glxinfo jediný co je mi divný, je že před nainstalováním glx jsem měl direct rendering: yes ale ostatnímu nerozumim.

    Netušíte někdo v čem by mohl být zakopanej pes? Podotýkám, že nejsem žádnej linuxovej guru a ocenil bych polopatické odpovědi.

    Díky
    name of display: :0.0
    display: :0  screen: 0
    direct rendering: No
    server glx vendor string: SGI
    server glx version string: 1.2
    server glx extensions:
        GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, 
        GLX_EXT_import_context, GLX_EXT_texture_from_pixmap, GLX_OML_swap_method, 
        GLX_SGI_make_current_read, GLX_SGIS_multisample, GLX_SGIX_hyperpipe, 
        GLX_SGIX_swap_barrier, GLX_SGIX_fbconfig
    client glx vendor string: NVIDIA Corporation
    client glx version string: 1.4
    client glx extensions:
        GLX_ARB_get_proc_address, GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, 
        GLX_EXT_visual_rating, GLX_EXT_import_context, GLX_SGI_video_sync, 
        GLX_NV_swap_group, GLX_NV_video_out, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_SGIX_pbuffer, 
        GLX_SGI_swap_control, GLX_NV_float_buffer, GLX_ARB_fbconfig_float
    GLX version: 1.2
    GLX extensions:
        GLX_ARB_multisample, GLX_EXT_visual_info, GLX_EXT_visual_rating, 
        GLX_EXT_import_context, GLX_SGIX_fbconfig, GLX_ARB_get_proc_address
    OpenGL vendor string: NVIDIA Corporation
    OpenGL renderer string: GeForce 6800 GT/AGP/SSE2/3DNOW!
    OpenGL version string: 1.2 (2.0.2 NVIDIA 87.56)
    OpenGL extensions:
        GL_ARB_depth_texture, GL_ARB_imaging, GL_ARB_multitexture, 
        GL_ARB_point_parameters, GL_ARB_point_sprite, GL_ARB_shadow, 
        GL_ARB_texture_border_clamp, GL_ARB_texture_cube_map, 
        GL_ARB_texture_env_add, GL_ARB_texture_env_combine, 
        GL_ARB_texture_env_dot3, GL_ARB_texture_mirrored_repeat, 
        GL_ARB_window_pos, GL_ARB_texture_non_power_of_two, GL_ARB_vertex_program, 
        GL_ARB_fragment_program, GL_EXT_abgr, GL_EXT_bgra, GL_EXT_blend_color, 
        GL_EXT_blend_func_separate, GL_EXT_blend_minmax, GL_EXT_blend_subtract, 
        GL_EXT_draw_range_elements, GL_EXT_fog_coord, GL_EXT_multi_draw_arrays, 
        GL_EXT_packed_pixels, GL_EXT_rescale_normal, GL_EXT_secondary_color, 
        GL_EXT_separate_specular_color, GL_EXT_shadow_funcs, GL_EXT_stencil_wrap, 
        GL_EXT_texture3D, GL_EXT_texture_edge_clamp, GL_EXT_texture_env_add, 
        GL_EXT_texture_env_combine, GL_EXT_texture_env_dot3, GL_EXT_texture_lod, 
        GL_EXT_texture_lod_bias, GL_EXT_texture_object, GL_EXT_vertex_array, 
        GL_ATI_texture_mirror_once, GL_HP_occlusion_test, 
        GL_IBM_texture_mirrored_repeat, GL_NV_blend_square, 
        GL_NV_texgen_reflection, GL_NV_texture_rectangle, 
        GL_NV_texture_env_combine4, GL_SGIS_generate_mipmap, GL_SGIS_texture_lod, 
        GL_SGIX_depth_texture, GL_SGIX_shadow
    glu version: 1.3
    glu extensions:
        GLU_EXT_nurbs_tessellator, GLU_EXT_object_space_tess
    
       visual  x  bf lv rg d st colorbuffer ax dp st accumbuffer  ms  cav
     id dep cl sp sz l  ci b ro  r  g  b  a bf th cl  r  g  b  a ns b eat
    ----------------------------------------------------------------------
    0x2c 24 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 None
    0x2d 24 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 None
    0x2e 32 tc  0 32  0 r  y  .  8  8  8  8  0 24  8  0  0  0  0  0 0 Ncon
    0x2f 32 tc  0 32  0 r  .  .  8  8  8  8  0  0  0  0  0  0  0  0 0 Ncon
    
    

    Odpovědi

    kozzi avatar 30.4.2006 18:22 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    no prave v tom direct rendering to je akcelerace bez te toi nepojede jak jste instaloval ty ovladace nvidie? nezaponel jste zadan nvidia-glx-config enable
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Jan Zahornadsky avatar 30.4.2006 18:53 Jan Zahornadsky | skóre: 22 | blog: hans_blog
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    Já myslím, že to až tak divné není. Video v Xgl je totiž dělané celé přes sw a to se promítá na textury. Direct rendering asi tedy nebude taky.
    Actually, I was half an hour into the pointer scripting documentation when she got dressed and left.
    Shteffi avatar 30.4.2006 20:12 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    jestli to dobře chápu, tak to jenom přepíše option "nv" na "nvidia" a to jsem předtim udělal ručně.. a když jsme to provedl teď tak se nic nezměnilo.. takže v tom to asi nebude.

    Neporadili byste mi jak nainstalovat drivery stažený od Nvidie? Respektive jaký závislosti splnit aby to šlo? díky...
    kozzi avatar 30.4.2006 20:17 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    musite dodrzet zavislosti jako je nainstalovat libc gcc make a mozna jeste neco zkuste dat apt-get libc gcc make
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Shteffi avatar 30.4.2006 20:28 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    problém je, že apt-get mi nutí místo libc-dev balík libc6-dev a s tímhle to ty nvidiácký ovladače nechce nainstalovat.. nevíte co s tim?

    apt-get install libc-dev
    Čtu seznamy balíků... Hotovo
    Vytvářím strom závislostí... Hotovo
    Pozn: Vybírám libc6-dev místo libc-dev
    Následující extra balíky budou instalovány:
      libc6-dev linux-kernel-headers
    Navrhované balíky:
      glibc-doc manpages-dev
    Následující NOVÉ balíky budou nainstalovány:
      libc6-dev linux-kernel-headers
    kozzi avatar 30.4.2006 20:34 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    tak to opravdu nevim mozna to zkusit potlacit nejakym parametrem ciz man apt-get
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 30.4.2006 20:38 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    no a ste si jiste ze to libc potrebujete hod te jsem tu chybu co vam hazi ten nvidia installer
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Shteffi avatar 30.4.2006 20:53 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    momentálně to po mě ještě chce kernel-source ale v aptu mi to nabízí jenom jádro 2.4.něco... a já mam nainstalovaný 2.6.15-21-386

    a ať hledam jak hledam, tak nikde se toho nemůžu dopátrat..
    kozzi avatar 30.4.2006 20:58 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    muzu se jen tak zeptat mate nastavenej sourcelist pokud ne tak to lecos vysvetluje
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Shteffi avatar 30.4.2006 21:06 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    jestli tím myslíte aktivovaný repozitáře jako universe a ostatní, tak to samozřejmě mám. Bylo to první co jsem po instalaci Dappera udělal, že sem je aktivoval a upgradoval celý distro.
    kozzi avatar 30.4.2006 21:09 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    tak to je divny pokud jste nastavil spravne repositare tak musite mit na vyber zdroje pro vase jadro
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Shteffi avatar 30.4.2006 21:15 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    no právě... taky mi to hlava nebere.. snad jenom že to je dapper beta.. a že v tom maj sami ještě chaos.. snad až to bude oficiální.. jinak nevim...
    kozzi avatar 30.4.2006 21:20 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    v repozitarech to je chyba je uvas menuje se to linux-headers
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    kozzi avatar 30.4.2006 21:13 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    ja mam takej pocit ze se ten balicek menuje linux-kernel-sources no treba je to jen muj pocit ;-)
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    Shteffi avatar 30.4.2006 21:19 Shteffi | skóre: 21 | blog: Shteffi
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    tak se to asi jmenuje linux-source-2.6.15

    no zkusim a uvidíme.. je to jedinej balík kterej by to mohl bejt
    kozzi avatar 30.4.2006 21:21 kozzi | skóre: 55 | blog: vse_o_vsem | Pacman (Bratrušov)
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    ne to neni on chyba je to ten linux-headers nebo mozna linux-kernel-headers
    Linux je jako mušketýři "jeden za všechny, všichni za jednoho"
    30.4.2006 21:30 Libor Klepac | skóre: 45 | Mýto
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Xgl+Ubuntu DD fl.6 + nvidia : akcelerace/neakcelerace
    linux-kernel-headers je neco jineho, to jsou soubory v /usr/inlcude ...hlavicky od beziciho jadra jsou v linux-headers-`uname -r` ... ostatne, od nvidie jsou urcite balicky, takze nic nebrani tomu, pouzit module-assistant ... parametr prepare stahne vse potrebne (prekladac, hlavicky) ... parametry build nvidia to prelozi
    Urine should only be green if you're Mr. Spock.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.