Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.
Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.
Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.
V lednu bylo oznámeno, že desktopové prostředí Xfce bude mít vlastní kompozitor pro Wayland s názvem xfwl4. O víkendu byla vydána první preview verze.
Minulý týden byl oficiálně vydán Android 17. Detaily na blogu a stránkách věnovaných vývojářům.
Dnes jde do prodeje zařízení Steam Machine. Steam Machine 512 GB za 1 039 EUR a Steam Machine 2 TB za 1 359 EUR. Do čtvrtka 25. června do 19:00 se lze zapsat na seznamy. Ty budou jednorázově náhodně slosovány, čímž bude určeno pořadí rezervací a čekacích listin.
Vývojáři OpenMW (Wikipedie) oznámili vydání verze 0.51.0 této svobodné implementace enginu pro hru The Elder Scrolls III: Morrowind. Přehled novinek v oznámení o vydání a také na YouTube a PeerTube.
Byla vydána nová verze 2026.3.0 "Carousels & Killer Whales" svobodného softwaru ScummVM (Wikipedie) umožňujícího bezproblémový běh mnoha klasických adventur na zařízeních, pro které nebyly nikdy určeny. Přehled novinek v poznámkách k vydání a na GitHubu.
Tento týden (24. a 27. června) vyprší platnost Microsoft certifikátu v UEFI vydaných v roce 2011. Nové certifikáty byly vydány v roce 2023. Kdo na počítačích, i virtuálních, používá zabezpečené spouštění (Secure Boot), měl by si ověřit, že má certifikáty aktualizovány, viz např. články na Red Hat nebo Fedora. Pro stávající systémy se nic nemění. Nadále se budou normálně spouštět. Zavaděče podepsané pouze klíčem z 2023 se ale na počítačích s pouze certifikátem 2011 nespustí. Ve Fedoře je zavaděč shim ve verzi 16.1-6 podepsán klíči 2011 i 2023.
Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.
Do dneska vse fungovalo, ale najednou nemuzu odeslat postu.
Thunderbird se me porad pta na heslo. Ja ho tam spravne zadavam, ale porad nic.
Telnetem se take pripojim bez problemu.
Nevite kde mam hledat chybu?
Na serveru bezi ISPConfig ktery si sam spravuji. Nic jsem nemenil, mesic to funguje bez problemu, az dneska to prestalo fungovat. Z niceho nic.
Přestalo mi jezdit auto, pět let všechno v pohodě, ale teď nejede. Nevíte kde mám chybu?
A tim jsi myslel jako co? Ja jsem chtel zdelit, jaka je situace. Ne to, ze se neco nemuze porouchat. Take jsem tim zdelil, ze jsem zadnou zmenu nikde neprovedl.
Vola delej z nekoho jineho.
Ty klidni hormony
. Ja jsem se choval slusne a take jsem se slusne zeptal, kde mam hledat. Kdyz to asi nevim kde hledat, tak co sem mam asi vypisovat. Proto jsem se slusne zeptal. To ty mi tady ironicky odepisujes a tim me urazis.
Proto jsem napsal, kde mam asi hledat, abych ty informace mohl zprostredkovat.
Napsal jsem ze telnet funguje. To je v prvni linii. Thunderbird mi take nic moc nerika. Ani nevim, kde v thunderbirdu hledat neco podrobnejsiho. Ted jsem nasel neco na ISPConfig serveru. To je dole.
Jestli jsem neco spatne popsal, tak se omlouvam, ale nemusis hned vystoupit, jako bych byl blbec.
Jak telnetem authentizuji uzivale? Abych mohl odeslat postu pres telnet?
Kdyz zadam ehlo username tak to projde, ale nezepta se me to na password. Kdyz pak vyzkousim poslat mail, tak RCPT TO: email_address mi hazi ze relay je vypnuto, coz je spravne. Potrebuji teda toho uzivatele nejak authentizovat.
Jeste v /var/log/auth.log mam toto.
Jul 9 16:48:38 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) check pass; user unknown Jul 9 16:48:38 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= Jul 9 16:48:40 ns0 saslauthd[1143]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module Jul 9 16:48:40 ns0 saslauthd[1143]: do_auth : auth failure: [user=web1_jirik@ns0.domena.com] [service=smtp] [realm=ns0.domena.com] [mech=pam] [reason=PAM auth error]
Tak to uz jsem cetl asi pred pul rokem, navic to mam vytiskle a naucene skoro nazpamet. Vzdyt jsem psal ze telnet funguje
telnet domena.info 25 Trying 193.xx.xx.xxx... Connected to domena.info. Escape character is '^]'. 220 ns0.domena.com ESMTP Postfix (Debian/GNU) ehlo web1_jirik.domena.info 250-ns0.domena.com 250-PIPELINING 250-SIZE 10240000 250-VRFY 250-ETRN 250-STARTTLS 250-AUTH LOGIN PLAIN 250-AUTH=LOGIN PLAIN 250 8BITMIME
Akorad nevim jak Authentizovat uzivatele. Take mi tam nehraji radky:
250-AUTH LOGIN PLAIN 250-AUTH=LOGIN PLAIN, ale nevim jestli je to spravne nebo ne.
Kdyz v tom pokracuju a chci napsat mail:
mail from: jirik@domena.info 250 Ok rcpt to: jirik@nova_domena.com 554 jirik@nova_domena.com: Relay access denied
Ale to je v poradku, bez authentizace to prece nemuze pustit.
Tak jsem vyzkousel pouzit ten script, viz nahore, a nedari se to spustit.
Can't locate IO/Socket/SSL.pm in @INC (@INC contains: /etc/perl /usr/local/lib/perl/5.8.8 /usr/local/share/perl/5.8.8 /usr/lib/perl5 /usr/share/perl5 /usr/lib/perl/5.8 /usr/share/perl/5.8 /usr/local/lib/site_perl .) at ./smtp-client.pl line 16. BEGIN failed--compilation aborted at ./smtp-client.pl line 16.
Vyzkousel jsem prikazem install IO::Socket::SSL ale zastavi se mi to na tomto:
Net_SSLeay.pm-1.30/README.Win32 Net_SSLeay.pm-1.30/ptrtstrun.pl Net_SSLeay.pm-1.30/README Net_SSLeay.pm-1.30/Makefile.PL Removing previously used /root/.cpan/build/Net_SSLeay.pm-1.30 CPAN.pm: Going to build F/FL/FLORA/Net_SSLeay.pm-1.30.tar.gz Checking for OpenSSL-0.9.6j or 0.9.7b or newer... I could not find your OpenSSL in `INSTALLDIRS=site' Please provide OpenSSL-0.9.6j or OpenSSL-0.9.7b installation directory (get from http://www.openssl.org/ if you don't have it; please note that SSLeay is no longer supported, see README) (C-c to abort):
Nevim co s tim?
Vypis ze server z /var/log/syslog:
Jul 13 18:03:47 ns0 postfix/smtpd[17384]: connect from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195] Jul 13 18:03:47 ns0 postfix/smtpd[17384]: setting up TLS connection from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195] Jul 13 18:03:48 ns0 postfix/smtpd[17384]: TLS connection established from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]: TLSv1 with cipher DHE-RSA-AES256-SHA (256/256 bits) Jul 13 18:04:07 ns0 postfix/smtpd[17384]: warning: SASL authentication failure: Password verification failed Jul 13 18:04:07 ns0 postfix/smtpd[17384]: warning: 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]: SASL PLAIN authentication failed Jul 13 18:04:10 ns0 postfix/smtpd[17384]: warning: 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]: SASL LOGIN authentication failed Jul 13 18:04:15 ns0 postfix/smtpd[17384]: lost connection after AUTH from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195] Jul 13 18:04:15 ns0 postfix/smtpd[17384]: disconnect from 60-240-12-195-nsw-pppoe.tpgi.com.au[60.240.12.195]
Vypis z /var/log/auth.log:
Jul 13 18:04:05 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) check pass; user unknown Jul 13 18:04:05 ns0 saslauthd[1143]: (pam_unix) authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= Jul 13 18:04:07 ns0 saslauthd[1143]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module Jul 13 18:04:07 ns0 saslauthd[1143]: do_auth : auth failure: [user=web1_jirik@ns0.fatchilli.com] [service=smtp] [realm=ns0.fatchilli.com] [mech=pam] [reason=PAM auth error] Jul 13 18:04:08 ns0 saslauthd[1144]: (pam_unix) check pass; user unknown Jul 13 18:04:08 ns0 saslauthd[1144]: (pam_unix) authentication failure; logname= uid=0 euid=0 tty= ruser= rhost= Jul 13 18:04:10 ns0 saslauthd[1144]: DEBUG: auth_pam: pam_authenticate failed: User not known to the underlying authentication module Jul 13 18:04:10 ns0 saslauthd[1144]: do_auth : auth failure: [user=web1_jirik@ns0.fatchilli.com] [service=smtp] [realm=ns0.fatchilli.com] [mech=pam] [reason=PAM auth error]
Tak uz jsem nasel cim to bylo.
Debian distro. V souboru /etc/default/saslauthd byla radka:
PARAMS="-m /var/spool/postfix/var/run/saslauthd -r"a musi byt bez -r takze:
PARAMS="-m /var/spool/postfix/var/run/saslauthd"
Jinak to pripoji i domenu k login jmenu. Nasel jsem to tady
Tiskni
Sdílej: