Upozornění pro uživatele Asahi Linuxu: Neaktualizujte macOS na verzi 27 Golden Gate! Apple změnil detekci spouštěcích oddílů. Po aktualizaci oddíl s Asahi Linuxem nevidí. Snad je to jenom chyba.
Na webu konference Den IPv6, která se konala 4. června v Národní technické knihovně v pražských Dejvicích, jsou nyní k dispozici všechny prezentace (v PDF) a jejich videozáznamy. Organizátory konference byly i letos sdružení CESNET, CZ.NIC a NIX.CZ.
Byla vydána nová verze 9.1.0 správce sbírky fotografií digiKam (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v oficiálním oznámení (NEWS). Vypíchnout lze vylepšené vyhledávání nebo podporu Pixel Motion Photos. Nejnovější digiKam je ke stažení také jako balíček ve formátu AppImage. Stačí jej stáhnout, nastavit právo ke spuštění a spustit.
Přihlaste svou přednášku na další ročník konference LinuxDays, který proběhne 3. a 4. října na FIT ČVUT v pražských Dejvicích. Příjem témat poběží do konce prázdnin, pak proběhne veřejné hlasování a následně sestavení programu.
Byla vydána nová verze 2.4.68 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 13 zranitelností.
Apple na své vývojářské konferenci WWDC26 (Worldwide Developers Conference, keynote) představil řadu novinek. Vypíchnout lze novou generaci Apple Intelligence a zbrusu novou Siri, která dostala název Siri AI. Kvůli Aktu o digitálních trzích (DMA) však funkce Siri AI nebudou v systémech iOS 27 a iPadOS 27 k dispozici uživatelům v Evropské unii.
Byla vydána nová verze 1.18.0 distribučního frameworku Flatpak (Wikipedie), tj. technologie umožňující distribuovat aplikace v podobě jednoho instalačního souboru na různé linuxové distribuce a jejich různá vydání. Přehled novinek na GitHubu. Vypíchnout lze podporu rozhraní /dev/kfd pro výpočty na kartách AMD (AMDKFD).
aMule (Wikipedie), tj. multiplatformní klient pro peer-to-peer sdílení souborů pro sítě eD2k and Kademlia, byl po více než pěti letech od vydání poslední verze 2.3.3, vydán v nové major verzi 3.0.0 (GitHub). S novou webovou stránkou a dokumentací.
Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 29. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.
Evropská komise předložila evropský balíček pro technologickou suverenitu, tedy soubor opatření, která mají posílit kapacity EU v oblasti polovodičů, umělé inteligence, cloudu a open source. To Evropě pomůže stát se lídrem v oblasti umělé inteligence, posílit její digitální autonomii a vytvářet podmínky pro udržitelnější digitální budoucnost.
Cekam na abclinuxu...a pak se normalne nacte. Dela to nekomu taky? Ostatni stranky se mi nacitaj tak nejak normalne. Net mam od O2 (Internet express 2048/256)
-I, který zajistí použití ICMP Echo - to už projde.
Není to tou novou keší?Je to možné, mám pocit, že to začlo v době nasazení nové keše. Ale když Leoš tu keš u sebe testoval, získal s tou novou keší lepší odezvu než s tou původní…
Jinak jsem pro to, aby se zase zapl gzip, je to super věc a dost to zrychluje odezvu.Já jsem taky pro, ale s vypnutím gzipu samovolně zmizel problém s Konquerorem, takže je reálné nebezpečí, že s nasazením gzipu se ten problém zase samovolně objeví.Zkusím nějaký gzip filtr otestovat, ale až po víkendu, protože můj vývojový testovací server momentálně zaskakuje za jeden „produkční“ server, který se upekl – a přeci jen pár malých webů obsluhovat musí. Takže zátěžové testy rozhodně nejsou něco, co bych teď chtěl na tom testovacím serveru provádět
Přeju hodně štěstí při hledání řešení. A těším se na tu explozi příspěvků od neukojených blogerů až se to spraví
timeout can't be negative z sun.nio.ch.SocketAdaptor.setSoTimeout volaneho od org.mortbay.jetty.nio.BlockingChannelConnector$Connection.run(BlockingChannelConnector.java:160). Nakonec jsem tedy zahodil nio implementace a vratil se ke klasickemu modelu jedno vlakno na jeden request skrze SocketConnectoru. Uz pred lety se pokus prejit na NIO u jetty 4 nepovedl z duvodu slabe vykonnosti, ted se situace opakuje u jetty 6.
Jinak pro vasi informaci, pred chvili byl load 25. Ted klesl na 1,8. Kdybych tak videl do javy, co presne ten load zpusobuje. Zda je problem v mem kodu nebo v jetty. Kdo to tak zdrzuje a zatezuje. Jenze jak profilovat produkcni server, na ktery pristupuje 15 tisic lidi denne? Asi budu muset nastudovat ten JVM agent, treba se na to da pouzit.
Jenze jak profilovat produkcni server, na ktery pristupuje 15 tisic lidi denne?Dtrace
deb http://ftp.cz.debian.org/debian jessie main contrib non-free
Tiskni
Sdílej: