abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 20:22 | Nová verze

    Deno (Wikipedie), běhové prostředí (runtime) pro JavaScript, TypeScript a WebAssembly, bylo vydáno v nové verzi 2.9. Hlavní novinkou je deno desktop pro převod Deno projektu na desktopovou aplikaci. Jedná se o alternativu k frameworkům Electron nebo Tauri.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:44 | IT novinky

    Od zítra jsou Datové schránky oficiálně na nové adrese datovka.gov.cz. Adresa mojedatovaschranka.cz zůstává funkční do 27. srpna 2026, následně budou uživatelé automaticky přesměrováni na datovka.gov.cz.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 13:44 | Nová verze

    Dolphin (Wikipedie), tj. open source multiplatformní emulátor herních konzolí GameCube a Wii od Nintenda, byl vydán ve verzi 2606. S podporou Game Boy Playeru.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 11:11 | Zajímavý software

    Vasudeva Kamath představil utilitu debvulns, alternativu k nativní utilitě debsecan, pro výpis zranitelností v Debianu. Navíc má především možnost výstupu ve strukturovaných formátech JSON a CSV. V plánu je exportér pro Prometheus.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    24.6. 21:44 | IT novinky

    Oficiální český státní eshop s elektronickými dálničními známkami nově najdete na edalnice.gov.cz. Doména gov.cz jasně potvrzuje, že jste na oficiálním státním webu [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 19
    24.6. 14:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.8.0 interaktivního shellu fish (friendly interactive shell, Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    24.6. 12:00 | Nová verze

    Byl aktualizován seznam 500 nejvýkonnějších superpočítačů na světě TOP500. Nejvýkonnějším superpočítačem se nově stal čínský LineShine v Národním superpočítačovém centru v Šen-čenu (NSCS) s výkonem 2,198 exaFLOPS. Z prvního místa sesadil americký superpočítač El Capitan s výkonem 1,809 exaFLOPS. Nejvýkonnější český počítač C24 klesl na 215 místo. Karolina, GPU partition klesla na 249. místo a Karolina, CPU partition na 475. místo.

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 11
    23.6. 21:00 | IT novinky

    Zemřel průkopník videoherní hudby Bobby Prince (Wikipedie). Složil hudbu pro hry Wolfenstein 3D, Doom, Doom II, Duke Nukem II a Duke Nukem 3D.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 15
    23.6. 15:55 | IT novinky

    Počítačová hra Operace Flashpoint (Arma: Cold War Assault) od společnosti Bohemia Interactive slaví 25 let. Při této příležitosti bylo publikováno bezplatné hratelné Arma: Cold War Assault Remastered Demo a na GitHubu byly zveřejněny zdrojové kódy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    23.6. 12:22 | IT novinky

    Na trh v České republice přichází HP EliteBoard G1a. Jde o plnohodnotný AI počítač integrovaný přímo do těla klávesnice, tedy zařízení, které na první pohled vypadá jako minimalistická klávesnice, ale ve skutečnosti nahrazuje klasickou počítačovou jednotku.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (2%)
     (16%)
     (26%)
    Celkem 1984 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Opera a blbnuci flash

    14.11.2007 12:18 timeos | skóre: 32
    Opera a blbnuci flash
    Přečteno: 1557×
    Zdravim

    mam zaujimavy problem s flashom (flashplugin 9.0.48.0-1) v opere (opera 9.24-1) v Archlinux-e. Pri beznom prezerani stranok funguje vsetko ako ma. Ak vsak necham nejaky web (napr Cisco kurikula) otvoreny dlhsi cas (2 a viac minut) tak sa mi za mnou nezitenych okolnosti okno s flashovou aplikaciou strati, a miesto nej je sivy stvorec (kvader) a aplikacia je nefunkcna. Niekedy to spravi hned, inokedy mu to trva. Ked to nastane, tak pomoze jedine reload stranky lebo flash aplikacia je neaktivna a javi sa to tak, ze ten flash plugnim proste crashne. Treba tiez povedat ze v mozille sa to nerobi a flash nepada. Mate niekto podobny problem? A ak hej, ako ste ho vyriesili :)

    vdaka

    Odpovědi

    14.11.2007 13:25 Liborek | skóre: 18 | blog: Liborkovo | (momentálně) Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Mě se v Mandrivě 2007.1 stává občas něco podobného, ale mám pocit, že to není bug, ale feature. Podle webu Adobe i zpráv z různých diskuzních fór totiž Flash 9 není v linuxové Opeře oficiálně podporován, takže se chyby pluginu projevující se jen v Opeře neopravují.
    14.11.2007 15:24 XxX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Mam stejny problem s flashem 9, testovano na Slackware i na Gentoo. Obcas flash plugin prestane zcela odpovidat a Opera se jej pokousi killnout standardnim SIGKILL, na coz vsak onen flashplugin vubec nereaguje, Opera vykona poll() a zkousi to killnout znovu a takto se mi zacykli a musim bud flash plugin pomoci kill -9 killnout sam, nebo shodit operu a znovu ji nahodit.

    Dale upozornuji na to, ze Opera je kompatibilni s dynamickymi knihovnami z NetScape i Firefox, proto by mely napriklad gxine a flash fungovat. Oba jsou ale nestabilni a to jak s operou, tak s mozillou, mam zde spoustu crash reportu, pada to i kvuli java a integrovanemu bittorrentu, obcas to spadne take kdyz na disku dojde misto a jine crashe jsou zase zpusobeny javascriptem, 100% cpu usage zpusobuji CSS a cele je to dost vyjebane, zlaty elinks.
    14.11.2007 19:46 timeos | skóre: 32
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash

    Ano, skusenosti s padanim Opery pri minuti vsetkeho volneho miesta som uz mal neraz :). Tiez sa mi na niektorych weboch stava, ze po ich otvoreni opera padne (ale ich pocet je minimalny a novymi verziami ich je este menej), ale tento flash ma stve asi najviac. Uz by som sa vykaslal na nejake jednorazove padanie pri tych par pouzivani flash pluginu, ale teraz zrovna visievam na tych kurikulach (a tie sa bez flashu nedaju... najviac ma vie dozrat padnutie kvizu niekde pred koncom vyklikavania) a tam je to padanie az neunosne a flash zvykne skapat prave vtedy, ked nan cumim :)

    Existuje nejaky ekvivalent za Adobe flash player (pre Operu)? Pocul som o gnash, ale nikdy som ho neskusal.

    14.11.2007 16:33 pc2005 | skóre: 38 | blog: GardenOfEdenConfiguration | liberec
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Jo tohle se mě děje taky. Stačí když mám otevřených víc oken youtube a minimálně v jednom spadne přehrávač. Já to řeším tak, že pokud načítám stránku, kde nechci primárně prohlížet něco ve flashi, tak si prostě vypnu pluginy (F12). Pokud je tedy ze všech tabů (někdy až 30) jen jeden s flashplayerem, tak je velká pravděpodobnost, že player vydrží. (V případě youtube apod. se FLV ukládá do /tmp odkud si to pak přehraju...). Jinak spadnutej přehrávač na stránce odstraním reloadem :-D. Jinak používám Flash 9.0.31 a Operu 9.10.
    14.11.2007 18:26 Smajchl | skóre: 39 | blog: Drzy_Nazory | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Njn flash :-(

    V Konqueroru je to nastesti OK.
    My máme všechno co chcem, my máme dobrou náladu!
    14.11.2007 22:43 Radovan Garabík
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    To isté robí mne opera na debiane, od istej verzie (8.* a myslím že aj prvé 9.* boli v poriadku). Opera na stdout vypisuje, že plugin xy (flash) spôsobil chybu a bude zatvorený. Asi nejaká drobná nekompatibilita.
    18.12.2007 11:57 ra100 | skóre: 20 | blog: ra100
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Je to bug, ale nie v opere, ale vo flashi.V Adobe su o nom oboznameni.Mal by to odstranit novy flash 9,0,115,0.
    6.2.2008 23:33 dosmanak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Tak mám verzi 9.0-115, a místo flashe se mi objevuje jen šedý čtverec :-( Přešel jsem na KDE a potažmo i na Operu a začínám pochybovat... Možná je Gnome se svým GTK a firefoxem nakonec lepší..
    David Watzke avatar 7.2.2008 06:40 David Watzke | skóre: 74 | blog: Blog... | Praha
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Kvůli Opeře začínáš pochybovat o KDE? :-D
    “Being honest may not get you a lot of friends but it’ll always get you the right ones” ―John Lennon
    Sešívaný avatar 7.2.2008 11:11 Sešívaný | skóre: 23 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Problém je, že nová verze 9.0-115 na stávající stabilní Opeře nefunguje. Potřeba je Opera 9.5. Tam už flash obecně funguje líp. Nynější stabilní Opera potřebuje <9.0-48
    7.2.2008 13:03 Semo | skóre: 45 | blog: Semo
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Opera 9.25 mi robi presne to iste. Skvely priklad su Akcie na Googli. V Konquerore aj Firefoxe to malicko blbne, ale aspon nepada.

    Na Youtubu a pod. mi Flash pada iba vynimocne, ale znacne stupa sanca na spadnutie, ak sa prepnem na iny tab. Takze ak chcem vidiet nejaky flash, ktory sa dlho natahuje, tak ho pustam v Konquerore. V opere mam spravene butonky "Open in Konq.." a "Open in Fire...", takze to pre mna znamena jedno kliknutie na toolbar a velmi na to neserie. Ale keby to fungovalo ok, bolo by lepsie.

    Do Opery 9.5 sa mi este nechce ist. Ked si tak clovek cita ake typy chyb su opravovane v daily buildoch, tak este chvilu vydrzim.
    If you hold a Unix shell up to your ear, you can you hear the C.
    15.2.2008 05:09 miro | skóre: 19 | blog: miro
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Opera a blbnuci flash
    Skusil som betu 9.50 a flash pada nadalej.
    Sem-tam sa ho sice podari spustit (tzn. nesvieti na mna sedive okienko hned od zaciatku), ale neduhy vo forme padania pri prepnuti na iny tab si opera ponechala. Uz netrpezlivo cakam, kedy sa linuxova verzia dostane na uroven windowsovej, tam mi funguju aj ostatne pluginy k spokojnosti.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.