abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 03:22 | Zajímavý článek

    V aktuálním příspěvku na blogu počítačové hry Factorio (Wikipedie) se vývojář s přezývkou raiguard rozepsal o podpoře Linuxu. Rozebírá problémy a výzvy jako přechod linuxových distribucí z X11 na Wayland, dekorace oken na straně klienta a GNOME, změna velikosti okna ve správci oken Sway, …

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:11 | Nová verze

    Rakudo (Wikipedie), tj. překladač programovacího jazyka Raku (Wikipedie), byl vydán ve verzi #171 (2024.04). Programovací jazyk Raku byl dříve znám pod názvem Perl 6.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 17:44 | Nová verze

    Společnost Epic Games vydala verzi 5.4 svého proprietárního multiplatformního herního enginu Unreal Engine (Wikipedie). Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    26.4. 17:11 | Nová verze

    Byl vydán Nextcloud Hub 8. Představení novinek tohoto open source cloudového řešení také na YouTube. Vypíchnout lze Nextcloud AI Assistant 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 12
    26.4. 13:33 | Nová verze

    Vyšlo Pharo 12.0, programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností. Krom tradiční nadílky oprav přináší nový systém správy ladících bodů, nový způsob definice tříd, prostor pro objekty, které nemusí procházet GC a mnoho dalšího.

    Pavel Křivánek | Komentářů: 9
    26.4. 04:55 | Zajímavý software

    Microsoft zveřejnil na GitHubu zdrojové kódy MS-DOSu 4.0 pod licencí MIT. Ve stejném repozitáři se nacházejí i před lety zveřejněné zdrojové k kódy MS-DOSu 1.25 a 2.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 42
    25.4. 17:33 | Nová verze

    Canonical vydal (email, blog, YouTube) Ubuntu 24.04 LTS Noble Numbat. Přehled novinek v poznámkách k vydání a také příspěvcích na blogu: novinky v desktopu a novinky v bezpečnosti. Vydány byly také oficiální deriváty Edubuntu, Kubuntu, Lubuntu, Ubuntu Budgie, Ubuntu Cinnamon, Ubuntu Kylin, Ubuntu MATE, Ubuntu Studio, Ubuntu Unity a Xubuntu. Jedná se o 10. LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 14
    25.4. 14:22 | Komunita

    Na YouTube je k dispozici videozáznam z včerejšího Czech Open Source Policy Forum 2024.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    25.4. 13:22 | Nová verze

    Fossil (Wikipedie) byl vydán ve verzi 2.24. Jedná se o distribuovaný systém správy verzí propojený se správou chyb, wiki stránek a blogů s integrovaným webovým rozhraním. Vše běží z jednoho jediného spustitelného souboru a uloženo je v SQLite databázi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.4. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová stabilní verze 6.7 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 124. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu. Vypíchnout lze Spořič paměti (Memory Saver) automaticky hibernující karty, které nebyly nějakou dobu používány nebo vylepšené Odběry (Feed Reader).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    KDE Plasma 6
     (75%)
     (8%)
     (2%)
     (15%)
    Celkem 854 hlasů
     Komentářů: 4, poslední 6.4. 15:51
    Rozcestník

    Dotaz: Programování v Jave

    4.12.2007 18:51 Jack Hokus | skóre: 34 | blog: LostHeaven
    Programování v Jave
    Přečteno: 579×
    Dobrý den,

    chtěl bych se naučit programovat v Jave. Na Linuxsoftu jsem našel seriál, který popisuje základy. Chtěl jsem si vzít zdrojový kód nějakého programu a projít si ho abych si věci popisované v tutorialu dal do souvislosti.

    Zkusil jsem tuším Jedit, ale nejsem z toho moc moudrý. Mohl by mi prosím někdo poradit, nějaký vhodný program na první seznámení se zdrojovým kódem?

    Děkuji

    Jack Hokus
    http://www.jackhokus.cz/

    Odpovědi

    Shadow avatar 4.12.2007 19:10 Shadow | skóre: 25 | blog: Brainstorm
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programování v Jave
    Asi něco o hodně jednoduššího než je zrovna Jedit. Možná nějaký projekt, co je v rané fázi vývoje. Mrkněte na Freshmeat či SourceForge, tam určitě nějaké budou.
    If we do not believe in freedom of speech for those we despise we do not believe in it at all.
    4.12.2007 19:13 maleprase | skóre: 28
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programování v Jave
    4.12.2007 19:27 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programování v Jave
    Určite nie hotový program rozsahu JEdit-u. Začal si dobre, tutoriálmi. Tam sa vysvetľuje jedna črta jazyka za druhou, demonštruje sa na najjednoduchších možných príkladoch. Ak si chceš veci "poskladať", buď tvorivý: vymysli si nejaký reálny alebo aj imaginárny problém a skús ho vyriešiť. Pre začiatok sa nepúšťaj do GUI, príkazový riadok nech je Tvoj kamarát. Neviem, ako ďaleko si už pokročil, ale môj návrh je:

    1) Program na násobenie matíc. Celkom easy, implementácia sa takmer nelíši od C či čohokoľvek podobného.

    2) Teraz program prerob tak, aby matice neboli polia, ale plnohodnotne objekty. Pribudlo par tried, indirektnosti, ale základ je stále ten istý, zmenila sa viac menej len syntax.

    3) Teraz program 2) uprav tak, aby vnútorne používal reprezentáciu "riedkych matíc" (t.j. nulové prvky sa vôbec neukladajú, objektová reprezentácia obsahuje iba nenulové prvky). Ups, veci začínajú byť zaujímavé!

    4) Urob výsledný program tak, aby sa používateľ mohol rozhodnúť, ktorá vnútorná reprezentácia sa má pri výpočte použiť. Ajaj, to už máme vlastné rozhrania, začíname robiť dizajn, možno sa dokonca stretneme s prvými návrhovými vzormi!

    Vymysli si niečo podobné, začni niečím stupídne jednoduchým a ďalej to rozširuj. Ale ak nutne chceš nejaký hotový program, skôr sa pozri na nejakú hotovú knižnicu (commons-cli, log4j), podľa možnosti čo možno najjednoduchsiu. V knižnici bude pravdepodobne len "užitočný" kód, zatiaľ čo v nejakom GUI programe bude celkom dosť "balastu" potrebného kvôli samotnému GUI, možnosti customizácie programu, etc.
    4.12.2007 20:46 Ladislav Kulhánek
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programování v Jave
    Podle mě bude nejvhodnější nějaký jednoduchý textový editor se zvýrazňováním syntaxe. Například gedit. Takový editor a kompilace v konzoli pomocí javac pro začátky bohatě stačí.
    4.12.2007 21:05 cronin | skóre: 49
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Programování v Jave
    On nechcel editor na programovanie v Jave. On chcel reálny Java program, v ktorom by sa mohol pohrabať. No a to je práve ten spomínaný JEdit. To je vlastne ideálna možnosť: v JEdit-e študovať JEdit. Aspoň by nemusel ďaleko behať, keby chcel niečo vyskúšať. :-)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.