Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Velice se omlouvam jestli tento dotaz uz tady nekde padnul v ramci mych sil jsem nic podobneho nenasel nebo se to ztratilo v tunach nesmyslne debaty vzajemneho osocovani skalnich a neskalnich.
Nejprve popis systemu: UBUNTU 8.10, nainstalovana podpora i lokalizace cestiny, zprovozneny compiz, po dlouhe dobe pokusu omylu i zvuk.
Popis problemu: Zatim jsem zjistil u dvou programu a to u Opery 9.63 kterou jsem doinstaloval a Open Office ktere uz v distru byly, ze se nezobrazuje text v listovych nabidkach.
Je nekde nejake hejbatko nebo soupatko kterym bych ten text v nabidkach svepomocne a laicky zobrazil? V nejhorsim pripade i prikazovy radek.
Je mi divne ze je to jen u techto programu, napriklad Firefox je OK...
kazdopadne dekuju za pomoc a hned me nekamenujte jestli uz to tu bylo a pokud bylo tak me sem dejte odkaz kde se to zdarne vyresilo... diky
Franta
Tak jsem zkusil vypnout extra efekty na zadne a text se zobrazuje. Co ale udělat aby bezel compiz a zaroven nezlobily ty nabidky?
Takze jsem si s tim pohral docela dost... radil jsem se vsude mozne... nastavenim systemu, compizu, ani windekoratoru se nic nezlepsilo... jedine co zbyva je ze moje graficka karta Nvidia Ti4200 neni podporovana ovladaci od Nvidie... takze zbyva uz jen jestli udelal nekdo ovladace vice mene univerzalni s upravou kde se texty renderujou spravne.
Nvidia Ti4200 neni podporovana ovladaci od NvidieTo je blbost, spíš je někde v něčem nějakej bug...
No neprislusi mi soudit co je blbost nebo ne, kazdopadne pokud nahodou nekoho napadne ze mel stejny problem u sebe nebo u nekoho jineho a podarilo se to uspesne vyresit at napise budu to tady dal sledovat...
predem diky
Tiskni
Sdílej: