Byl zveřejněn seznam 44 osob přijatých do programu Outreachy od 14. května do 14. srpna 2018. Cílem programu Outreachy je přitáhnout do světa svobodného a otevřeného softwaru lidi ze skupin, jež jsou ve světě svobodného a otevřeného softwaru málo zastoupeny.
Glen MacArthur vydal verzi 2018.4.2 na Debianu založené linuxové distribuce optimalizované pro tvůrce audio a video obsahu AV Linux (Wikipedie). Podrobnosti v oznámení o vydání a v stotřicetistránkovém manuálu (pdf).
Byla vydána nová stabilní verze 1.15 (1.15.1147.36) webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Z novinek lze zdůraznit možnost nastavení vlastního pozadí okna, přístup k záložkám z hlavního menu, lepší ovládatelnost v režimu celé obrazovky nebo vyřešení problémů se zvukem v HTML5. Nejnovější Vivaldi je postaveno na Chromiu 65.0.3325.183.
Node.js Foundation, oficiální projekt konsorcia Linux Foundation, oznámila vydání verze 10.0.0 otevřeného multiplatformního prostředí pro vývoj a běh síťových aplikací napsaných v JavaScriptu Node.js (Wikipedie). Verze 10 se v říjnu stane novou aktivní LTS verzí. Podpora je plánována do dubna 2021.
Neal Cardwell ze společnosti Google oznámil zveřejnění verze 2.0 nástroje pro testování síťového stacku packetdrill. Jde o souhrnné vydání změn z interního vývoje od roku 2013.
Microsoft na svém blogu oznámil, že správce knihoven pro C++ Vcpkg (VC++ Packaging Tool) lze nově používat také na Linuxu a macOS. Aktuálně je pro Linux k dispozici více než 350 knihoven [reddit].
Byly zveřejněny exploity na Nintendo Switch a platformu Tegra X1: Fusée Gelée a ShofEL2. Jejich zneužití nelze zabránit softwarovou aktualizací. Na druhou stranu exploity umožní na Nintendo Switch snadno a rychle nainstalovat Linux, viz. ukázka na YouTube. Jenom je potřeba sáhnout na hardware.
Byla vydána verze 2.12.0 QEMU (Wikipedie). Přispělo 204 vývojářů. Provedeno bylo více než 2 700 commitů. Přehled úprav a nových vlastností v seznamu změn. Řešeny jsou také bezpečnostní chyby Meltdown a Spectre.
Google zveřejnil seznam 1 264 studentů přijatých do letošního Google Summer of Code. Přehled projektů, studentů, 212 organizací a mentorů je k dispozici na stránkách GSoC.
Oracle vydal verzi 1.0 univerzálního virtuálního stroje GraalVM, který umožňuje běh programů napsaných v jazycích založených na JVM, JavaScript, LLVM bitcode a experimentálně Ruby, R a Python.
Zdravim mam drobny problem. Doma mam server postaveny na linux debian sarge. Na tomto serveru ktery je zaroven gateway bezi jeste dns(bind9),dhcp a shapping ( ma zaklade IP). Topologie me site vypada nasledovne:
Vsechny klientske routery i AP routery maji vypnuty NAT Klientske routery jsou ovislink 5460. A problem je v tom, ze klienti pripojeni kabelem na AP1 a AP2 pres tyto sve routery neobdrzi IP od DHCP serveru. Pokud se ale pripoji wifi primo na AP1 nebo AP2 tak IP obdrzi. Na gateway jsou oba pristupy ( klientsky router i primo) v poradku. Chtel bych se tedy zeptat jestli nekdo neresil podobny problem. Na klientskych 5460 je nastraveny DHCP relay ale bez vysledku. Predem diky za kazdou radu. Jedine reseni ktere me napadlo je, aby na AP1 i AP2 bezely take DHCP a pridelovaly stejne IP jako DHCP na gateway( kvuli shapingu). V souvislosti s tim bych se chtel jeste zeptat jestli nekdo neznate nejaky firmware, postaveny na linux, ktery by bylo mozne nahrat do 5460 nebo WP54G. Doufam ze jsem popsal svoji situaci dostatecne presne a jeste jednou predem diky za jakoukoliv radu. Zdenek
Tak ten odkaz mě pobavil... draft a implementován v ovisech :D, eště víc mě pobavilo že ten odkaz je na draft starý 2 dny :D
Zdravim Vas, no jsem rad ze jste se tolik pobavil, ale me to v reseni meho problemu moc nepomuze. Kazdopadne by me alespon zajimalo co Vas tak pobavilo.
Co mě pobavilo? ... otázka jestli ten ovis nekomunikuje způsobem který je popsán v draftu... navíc 2 dny starém ;)
Co pomůže v řešení je
1. je nutné aby byl dhcp relay podporován (zapnutý) na všech L3 zařízeních(směrovačích) mezi klientem a dhcp serverem
2. odposlechnout si komunikaci dhcp co nejtěsněji před dhcp serverem tu analyzovat jestli tam vůbec ty klientské požadavky dorazí
3. zapnout co nejlepší logování na DHCP a podívat se co hlásí
4. zapnout DHCP server v debug režimu a podívat se co hlásí
Postupujte tak že pokud je daný bod ok, jděte na další.
Zdravim, diky za reakci. Na AP bezi relay a je "nasmerovany" primo na gateway. Nejsem si jisty, ale myslim ze komunikuje pres unicast. Ohledne reseni linkoveho protokolu - netusim na co se me ptate ( zacatecnik). Nestandartni prepisovani neni, dotaz z klienta projde az na gateway, dhcp na gateway posle IP, ale ta nedorazi ke koncovemu klientovi. (zaznamenano v logu). Zdenek
Na AP bezi relay a je "nasmerovany" primo na gateway.
A jak jsou nastavené routery? Jejich relay komunikuje přímo s gatawayí nebo přes relay na AP?
Ohledne reseni linkoveho protokolu - netusim na co se me ptate ( zacatecnik).
Na drátě se jako linkový protokol používá 802.3 (lidově zvaný Ethernet), na bezdrátu se používá protokol 802.11 (lidově zvaný WiFi). Tyto protokoly jsou si podobné, do jisté míry kompatibilní, ale zrovna co se týče adresování uzlů na linkové vrstvě a vytváření vazeb na adresa – port, jsou s tím problémy. Jednou z možností, jak se s tím vypořádat, je že relaye na AP přepisují MAC adresy. Nebo ta relay není vůbec skutečná, ale jedná se jen přeposílání rámců. (Divil byste se, co všechno může napadnou inženýry, aby vyhověli protichdným požadavkům zákazníka.) Může se stát, že vaše konkrétní implementace v AP není kvůli tomuto schopna korektně předávat požadavky z drátového i bezdrátového segmentu současně dále.
dotaz z klienta projde az na gateway, dhcp na gateway posle IP, ale ta nedorazi ke koncovemu klientovi. (zaznamenano v logu)
Jak už tu někdo psal, musíte jít po „drátu“ a sledovat, kde se vám odpovědi ztrácí. Příčinou může být právě relay na AP.
na
Tiskni
Sdílej: