V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
ls /home/http/ | while read DIR;echo $DIR; V nápovědě jsem prd našel :(
Řešení dotazu:
find . -maxdepth 1 -type d?
man ls
, ls --help
nebo info coreutils 'ls invocation'
?
find . -maxdepth 1 -type d \! -name .
Prezradíš nám dôvod, prečo musíš použiť ls
, a nie find
? Určite to zaujíma nielen mňa.
Použiť ls
možné je, každopádne to je v porovnaní s find
dosť hlúpe riešenie:
for I in `ls -A`; do if [ -d $I ]; then echo $I; fi; done
Samozrejme, možností je oveľa viac, krkolomnosti sa medze nekladú
ls -l | awk '/^d/{print $9}'
$8
ls (GNU coreutils) 8.5
i ve FreeBSD v 1.66 2002/09/21
verzi mám název v 9. sloupci.
Zaujímavý detail. Funguje mi to podľa nastavených locales, ak použijem xx_XX, je to ako píšeš 9. stĺpec, pri xx_XX.UTF-8 je to stĺpec 8. Každopádne toto fungovanie môže byť zdrojom prúseru.
Rovnako sa mi to deje na Ubuntu, CentOS, SuSE. Solaris funguje vždy rovnako a berie stĺpec 9.
LANG=POSIX ls -la je to v 9. sloupci vždy. Ale stejně to není správná cesta. Co když název souboru bude obsahovat mezeru nebo LF? Na podobné vylomeniny se používá find.
ls -F /home/http/|egrep "/$"
'ls -d */'
nevyhovuje?
ls -d */ .*/ nebo ls -d */ .*/ | sed 1,2d
ls -d */
, dle mého soudu tam je ls
potřeba aby se to expandovalo, takže to za řešení pomocí ls
považuji také. Stejně tak, jako echo */
bych považoval za řešení echem.
ls >/dev/nullaby tam bylo ls...
find
, takže bohužel... :)
for x in ...
, jak naznačuje dotaz, tak tam je to ls úplně stejně zbytečné jako v řešení s find.
Tiskni
Sdílej: